Teade

Collapse
No announcement yet.

Bassifilter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Bassifilter

    tahaks siis teada et mis osadest seda saaks teha ja ehk on ka mingi skeem vms... sooviks k6ige lihtsamat seletust kui keegi viicib... oleks tänulik :P

    #2
    Ohh...järgmine...
    ise leiutatutest
    http://www.dcc.ttu.ee/martin/vaja/filter.gif (passiivne)
    http://www.dcc.ttu.ee/martin/vaja/lpfilter.gif
    http://www.dcc.ttu.ee/martin/vaja/madalfilter.gif
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      tänan... aga mai saa sittagi aru tegelt küsin m6ne s6bra käest ehk oskab keegi :P

      Comment


        #4
        Originally posted by Respect03@Oct 18 2004, 19:34
        tänan... aga mai saa sittagi aru tegelt küsin m6ne s6bra käest ehk oskab keegi :P
        võta parem meie foorumis oleva intz uga ühendust
        TeamRMS

        Comment


          #5
          Kuule mille jaoks sull seda vaja on? Kas bassikõlari jaoks? Siis sul ju hoopis vaja filtrit mis kõrvaldaks kõrged sagedused ja jätaks madalad alles. Ja selle skeem on lihtne mis koosneb poolist (loe: traadikerast) ja kondensaatorist.
          Pool pannakse enne elementi pluss juhtme vahele ja kondekaga ühendatakse + ja -

          Comment


            #6
            hm... et
            element- kõlar ?
            ja siis nagu need asjad kõlari juhtme vahele ?
            kust ma tean miline on pluss või miinus :S

            Comment


              #7
              iccc. .. kodutöö tegemata. .. kõige pealt saa tuttavaks oma kõlari-elemediga.

              Comment


                #8
                Originally posted by Respect03@Oct 19 2004, 09:26

                kust ma tean miline on pluss või miinus :S
                Usu või mitte, aga kõlarile peale trykitud/pressitud

                Comment


                  #9
                  Siis sind aitab patarei. Täidsa tavaline pleieri patakas, ühendad kõlari otsad patakaga. Kõlar liigub välja-poole, siis see pool on + kus on pataka pluss pool yhendatud ja vastupidi.
                  Loodan, et said mu mõttest aru.
                  Estonia up-010 stereo HI-FI + Estonia um-010 stereo HI-FI + 2x 35AC-021 + Sound Blaster Audigy Platinum.

                  Comment


                    #10
                    martinj, nagu ma aru saan, on su esimeses skeemis kasutatud ainult takisteid ja kondekaid... kas asi selles, et sulle poolid lihtsalt ei meeldi? kas poolidega ei tuleks efektiivsem?

                    -Siim Sepman

                    Comment


                      #11
                      aga kui palju ja mis traati tuleks poolile kerida ja palju kondekas peaks mahutama?

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by sLim@Oct 29 2004, 10:00
                        martinj, nagu ma aru saan, on su esimeses skeemis kasutatud ainult takisteid ja kondekaid... kas asi selles, et sulle poolid lihtsalt ei meeldi? kas poolidega ei tuleks efektiivsem?

                        -Siim Sepman
                        Mina pakun,et tema antud skeem läheb võimendi ette

                        Edit:
                        Ühesõnaga Martini antud skeemid käivad võimendi ette. Seetõttu on nad head,et võimendisse söödetakse antud juhul vaid need soovitud sagedused , mida subwooferile tarvis läheb.
                        Saab ka kasutada sellist filtrit mis läheb peale võimendit(koosneb poolidest/kondekatest). Siis võimendi võimendab kõiki sagedusi ja peale võimendit "filtreeritakse" soovitud sagedused suubwooferile.

                        Comment

                        Working...
                        X