Teade

Collapse
No announcement yet.

Heli ja müranormid Eestis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Heli ja müranormid Eestis

    Kas keegi teab, millised ned on.

    Palju võib korteris müra olla (dB) päeval, öösel.

    Mis nivoost võib politsei kutsuda jms...

    Või EV-s polegi neid olemas.(ma ei leidnud või ei osand sõnastada)

    On jäänud meelde veneajast , et lubatud olmemüra väljastpoolt oli vist vähem kui 40dB.


    Tänud ette.

    Martin@sai kasutada riisatpuu, mis mõõdab detsibelle.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    #2
    Kunagi si sama küsimus esitatud ühele tuttavale politseinikule: Korteris/majas võib kuulata muusikat nii kõvasti, et see ei häiriks naabreid.
    Sõber ei või siis oma muusikakeskust üldse tööle panna, kuna tal mingi "Haige" naaber teiselpool seina istuks nagu kuuldeaparadiga kõrv vastu seina. Ükstaskõik kui vaikselt ta keskust tööle ei paneks, on naaber üksetaga ja kärsatab üksekella. Nagu mingi tõsine spioon, kes tuleb uksetaha mölisema, kuna ta ei kuule, mis kõrval olevas Majaosas räägitakse
    Lühidalt: Mingid normid on kindlasti, kuna kusagil keelati mingi kontsert ära, kuna penskaritele ei meeldinud see muusika. Käidi mõõtmas, ning nn oli müratase üle normi. Aga Korteris sisi soovitan jah, et kuula muusikat nii vaikselt, et see naabreid ei häiriks. Muud midagi.

    Comment


      #3
      Mäletan kui aastaid tagasi käisin ühe tuttava elektrooniku juures nii, et 2 km kaugusel teelt oli kuulda kas mees ikka kodus on.
      (kuulas ikka tõsist tümmi hea, et oma majas)
      Seal kus suitsu, seal ilmselt tinutatakse..

      Comment


        #4
        Politsei ja naabrite jaoks vist norme ei ole.
        On aga ehituslikud normid, mis näiteks ehitatavates bürooruumides nõuavad <36dB.

        Comment


          #5
          Originally posted by martinj@Dec 6 2004, 15:54
          Kas keegi teab, millised ned on.

          Palju võib korteris müra olla (dB) päeval, öösel.

          Mis nivoost võib politsei kutsuda jms...

          Või EV-s polegi neid olemas.(ma ei leidnud või ei osand sõnastada)

          On jäänud meelde veneajast , et lubatud olmemüra väljastpoolt oli vist vähem kui 40dB.


          Tänud ette.

          Martin@sai kasutada riisatpuu, mis mõõdab detsibelle.
          Eestis on kehtestatud sellised müranormid -
          1) EHITISTE HELIISOLATSIOONINÕUDED.
          KAITSE MÜRA EEST
          EESTI PROJEKTEERIMISNORMID EPN 16.1, vt. "ET - Ehitusteabe kartoteek" ET-1 0403-0277
          2)"Müra normtasemed elu- ja puhkealal, elamutes ning ühiskasutusega hoonetes ja mürataseme mõõtmise meetodid".
          Seda saad vaadata ka elektroonilisest riigi teatajast või spetsiaalsest ehitusala infokataloogist "ET - Ehitusteabe kartoteek", selles kartoteegis on need normid koodiga: ET-1 0110-0410.

          Väga lühidalt: Müra korteris endas pole otseselt limiteeritud, tehnoseadmetest tekkiv müra ei tohi üldjuhul ületada 40 dB (ca külmik), küll aga korterite vahelised seinad peavad tagama selle, et müratase teiselpool seina (ehk näiteks naaberkorteris) alaneks 55 dB võrra - see on siis konstruktsiooni helisolatsiooninäitaja. Konstruktsioonid peavad kinnipidama ka sammumüra ehk siis konstruktsioonide kaudu leviva müra 43 dB ulatuses.
          Uste ja akende helipidavuse näitaja on 35 dB ehk need alandavad müra 35 dB võrra.

          Kindlasti on limiteeritud müra ehk helirõhk tööstuses ja ettevõtetes, et kaitsta sealseid töötajaid ning samuti on määratud ära, kui suur võib olla ettevõtete müraemissioon ehk kui suur võib olla müra ning kui kaugel peavad siis need müraallikad näit. elumajadest olema.

          Comment


            #6
            Ongi olemas üks määrus mürade kohta:
            Müra normtasemed ... mõõtmise meetodid

            Comment


              #7
              Originally posted by moi@Dec 7 2004, 14:05
              Ongi olemas üks määrus mürade kohta:
              Müra normtasemed ... mõõtmise meetodid
              Tänud Sulle :wub:
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                Paneelmajade isolatsioon kipub olema alla prahi. Meil näiteks on maja ehitatud omal ajal vene sõjaväelaste poolt. Noh, igasugu ehitusvigu on meeletult (keldriseinad on laotud segamini monoliitbetoonplokkidest ja tellistest, igatpidi tiira-taara, ja otse pinnasele nagu ehitaks garaazi, mingeid vaiasid all pole-ütleks, paar palli Richterit ja see maja on hunnikus. Lisaks on keldri ainsa sissepääsu juures asuvad uksed alla pooleteise meetri kõrgused ja kitsad ning suuri asju, näiteks jalgratast sealt läbi pressida on ülim koshmaar)-seinad ja laed on üldse isolatsioonita, kuna ehituse ajal panid ehitajad selle lihtsalt piistu
                Praegu on naabrid mu tekitatava müraga juba harjunud. Aga omal ajal juhtus, et kui oma nelja või viie vatise "sangaga" poole volume´i peal kuulasin, tuli mu peal elav naaber vahel päevaajalgi alla ja palus vaikust (nüüd on mu süsteem mingi 15 vatti, ees on kolm tõsist kõlarit, aga naaber ei tule enam alla, kuigi kuulan kah lausa poole kuni kolmveerandi helitugevusega, tõsi küll, ainult päeval, kuna öösel kas kuulan enamasti tasemini või kasutan klappe). Ning kui tegin puutööd, siis paar korda tuldi isegi viiendalt korruselt ütlema (mina elan esimesel).
                Muidugi olen ka ühtteist teinud, et läbikostvust vähendada... Näiteks peale seda, kui enda toa ukse alla tiheda lävepaku tegin, ei kosta mu muusika nii kõvasti õe tuppa. Köögipoolses seinas oli paar auku (radikatorude läbiminek ja seinakontakti auk), mille toppisin klaasvilla täis ja ka sealt ei kosta nüüd enam niimoodi läbi.
                Muuseas-üks anekdoot tuleb meelde, vene ajast pärit vist...
                Kaks inspektorit on hoonet vastu võtmas. Üks läheb ühte ja teine teise tuppa. Üks hüüab: "kas kuuled mind?" Teine vastab: "mis sa karjud, ma näen sind&#33;"

                Comment

                Working...
                X