Teade

Collapse
No announcement yet.

vana raadio kesta sisse uus sisu :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    vana raadio kesta sisse uus sisu :)

    nägin yhe tuttava juures siukest vanaaegset antiikset raadiot...mis oli köögis, ma mõtsin algul et niisama iluasi..aga proovisin nuppu keerata ja mis imet, raadio läx tööle..tagantjärgi uurides sain teada et sinna on lihtsalt uus sisu pandud ...ja seoses sellega mõtlesin et teex endale ka midagi siukest kööki või vähemalt proovix.teab keegi mõnda lihtsamat aga normaalselt röötavat fm raadio skeemi mida ehitada sinna sisse.kas on selliseid skeeme ka millel juba mingi 5w võimendi skeemis sees ,et ei peax hakkama raadioplokile veel lõppvõimendit ehitama taha.

    #2
    Originally posted by Miilits@Dec 12 2004, 20:46
    nägin yhe tuttava juures siukest vanaaegset antiikset raadiot...mis oli köögis, ma mõtsin algul et niisama iluasi..aga proovisin nuppu keerata ja mis imet, raadio läx tööle..tagantjärgi uurides sain teada et sinna on lihtsalt uus sisu pandud ...ja seoses sellega mõtlesin et teex endale ka midagi siukest kööki või vähemalt proovix.teab keegi mõnda lihtsamat aga normaalselt röötavat fm raadio skeemi mida ehitada sinna sisse.kas on selliseid skeeme ka millel juba mingi 5w võimendi skeemis sees ,et ei peax hakkama raadioplokile veel lõppvõimendit ehitama taha.
    osta poest mingi vähe odavam raadio ja kaku sellel kest ümbert ära :P
    Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

    Comment


      #3
      minul on plaanis vana estoonia2 raadio lihtsalt ümber ehitada,et fm sagedusel töötaks-sellel see 2-e lambiline ukv plokk,mida pidi olema väga lihtne ümber teha,vist mingid konded poole võrra väiksemad ja veits häälestust ja töötabki.
      kas sulle selline varjant ei sobi?
      või siis tõesti mõni uus fm raadio võtta ja sinna vanasse korpusesse disainida.

      Comment


        #4
        Odava raadioga on see häda, et raadio on kole tuim. Olen sellist asja trehvanud. Mingi 70ndate aastate Philipsi autoraadio (mono) oli aretatud antiikse raadio sisse. Need vanad autoraadiod panevad vahel tundlikkusega tänapäevastele pilti näitavatele raadiotele pika puuga ära. Skaala isegi töötas! Skaalanöörid oli pikemad pandud ja häälestusnupu asemele oli treitud "rihmaratas". Originaalraadiost oli siis kasutuses ainult toide ja võimendi. Eks ta sohiga pooleks värk ole aga ilus nägi välja .
        Harjutamine teeb harjutajaks.

        Comment


          #5
          vähemalt lampraadio võimendiosa tuleb vana jätta.et hääl ja välimus kokku sobiksid.ja roheline häälestussilm,seda ei tohi välja ratsida.

          Comment


            #6
            see roheline häälestus silm on küll täitsa lahe asi ja lampvõimendil on tõesti ikka sellele vanale raadiole omane heli.

            Comment


              #7
              mul see asi et kodus on mitmeid vanasi raadioid..aga kõikidel on seest juba travhod ja pooled jupid välja rapitud...et minu tasemel kulub väga palju vaeva ja peavalu et need jupid uued saada ja siis ka korralikult tööle...seega mõtsingi et teen ise sisu uue.

              Comment

              Working...
              X