Teade

Collapse
No announcement yet.

Nõuanded 5.1 süsteemi ehitamiseks...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Nõuanded 5.1 süsteemi ehitamiseks...

    Tervist!
    Mina mõtlesin hakata ehitama 5.1 süsteemi. Elementideks olen mõelnud järgmised: subwooferisse tuleb Audese 75W104-8, sateliitidesse 15T25-8 ja 20M40-8, ja tsentrikõlarisse tuleb ainult 15T25-8, sest kui ma kasti suurust arvutasin, leidsin et kahe elemendiga ei taha molu peale ära mahtuda. Bassi kast tuleks inverteriga. Kuna 6 kanaliga võimendeid ei ole leidnud, mõtlesin kasutada ressiiverit (100 või 120 watti Kenwoodilt midagi). Üldiselt on oodatud kõik ettepanekud, arvamused ja soovitused.
    Ahhjaa! Muusikaline mautse oleks siis selline, et rock, heavy metal jms. Kogu seda kooslust kasutan arvuti küljes ja sellega seoses vaadatakse ka filme ja mängitakse mänge.
    Kastid on plaanis teha 5mm vineerist.
    Kuna süsteem tuleb 3 ribaline, oleks vaja ka filtrite juures abi.
    Kuna ise sagedustest midagi ei jaga(loe: ei oska kõrvajärgi sagedust hinnata) siis kuluks ka subwoofri sagedusaladega abi ära kasti ehituse juures. (Milline kast oleks optimaalne ja milline peaks olema inverter.)

    #2
    kas 5mm vineer woofrikastiks õhukeseks ei jää..

    Comment


      #3
      Oi-oi-oi, plaan on alles väga algeline.

      Esiteks, 20M40 suudab adekvaatselt mängima hakata alles 1 kHz, alla selle suurt miskit pole. Seega langeb ta mängust välja, asendada tuleks see mõne 5-6.5" bassiga kasvõi Visatonilt. Samas, kui juba asendad, siis võid ka tweeteri äravahetada - kuid tuleb ka silmas pidada bassi ning tweedi omavahelist kooslust(kõiksugused kõrgsagedused ei sobi).
      Teiseks, Audese valjukad ei ole magnetiliselt varjestatud, seega monitori lähedale neid panna ei saa.
      Kolmandaks, 5 mm vineer on väga vedel valik, sateliitide puhul(kui tegemist on väga väikese kastiga) võiks olla 15 mm vineer vähemalt, subwooferi puhil 21mm + isegi lisatugevdused .
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        wisatoni omad (enamus) on varjestatud..

        Comment


          #5
          Sellisel juhul esitaks kesksagedust 40W69-8. Kastid ehitan ka paksemast vineerist. Aga mismoodi see woofri tugevdamine käib, kas see on siis niimoodi, et liimin kasti siseservadesse ehk nurka sellised pulgad mis on otsast ruudukujulised?
          Ressiiveriks mõtleks siis juba konkreetsemalt Kenwood KRF-V6080D (http://www.kenwoodeurope.com/product...&k3=91&pr=1697). Sellekohta selline küsimus, et seal on selline rida andmetes: Power: 120W x 6 (1ch Driven, 6ohm, 10%THD), et kas see 6ohmi tähendab seda, et nende elementidega ei sobi kokku? Ja kas kellelgi on isiklike kogemusi selle ressiveriga?

          To renuu:
          Mind õhutati ikka audest ostma, et teeb paremat häält.

          PS. Samas kui selle 15T25-8 magnet ikka molu segama hakkab ja ise kasti varjestada ei saa, siis tuleb ikka midagi muud välja mõelda.

          Comment


            #6
            audese puhul pead ostma center kõlarisse magnetkaitse...vb kas sateliitidesse, kui need monitori lähedal

            Comment


              #7
              mida sa selle audesega aretad, vaata parem kohe visatoni poole. audes ei ole minu jaoks hiilanud millegi muuga, kui mõne õnnestunud bassikaga.
              visatonilt saad valida kohe varjestatud valjukaid, või tellida lisaks kompensatsioonimagneteid.

              Comment


                #8
                [QUOTE=renuu,Dec 18 2004, 12:28] audese puhul pead ostma center kõlarisse magnetkaitse...vb kas sateliitidesse, kui need monitori lähedal.

                Huvitav, mul seisab Audese 012 kõlar monitori kõrval ja pole mingeid probleeme olnud. Omaltpoolt lisaksin, et Audese kõlari elemendid on pea kõik hästi õnnestunud (minu arvamus).. välja arvata kesksagedus mis kipub enamus Audese kõlarite puhul suht tuhmiks jääma..

                Comment


                  #9
                  Et keskkõlarist ka kasu mitte vaid kahju poleks, peaks ta võimalikult esikõlarite sarnane olema. Kindlasti samad elemendid, soovitavalt ka sama kast ja kasti paigutus.

                  Comment


                    #10
                    Ainult tsentrikõlar on see, mis jääb monitorile lähedusse. Teistega ei ole probleemi. Audes sellepärast, et need on kvaliteet kõlarid ja väga tunnustatud (mulle niimoodi seletati). Siis selline asi, et bassielement (subwoofrisse) on otsustatud. Ennist pakkusin välja ka teised elemendid täitmaks kesksagedusriba ja see oleks 40W69-8. Kas saab hakkama. Ja resiiver, sellkohta ka nõu vaja.

                    [/QUOTE]Et keskkõlarist ka kasu mitte vaid kahju poleks, peaks ta võimalikult esikõlarite sarnane olema. Kindlasti samad elemendid, soovitavalt ka sama kast ja kasti paigutus.[QUOTE]

                    Et siis ka tsentri kõlaris peaks kaks elementi olema :huh: . Siis läheb asi huvitavaks, sest kahe elemendiga ei mahu enam molu otsa ära. Elemendid on kõikidel kõlaritel samad va. supakas.
                    Ja üldse seletaks ikka ära ka äkki mispärast peaks tsentrikõlarist kahju tulema kui seal aint 1 tweeter on. Seda kasutatakse ainult dialoogides ja mõnedes effektides s.t. et keskmisest tulevad kõrged juhivad ju nagunii kogu effekti ette sinna kuhu vaja ja äärmised aitavad madalamatega natuke. Muusikat ma nagunii selle cmms süsteemiga ei kuula.

                    Comment


                      #11
                      40W69 vajab head tweeti, et saaks madalalt lõigata - 2 kHz on täielik lagi. 15T25 ei ole siiski suuremat sorti asjandus, 20M40 samuti mitte - nad lihtsalt ei kõla hästi.
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by Cooler(-10)@Dec 18 2004, 16:40
                        Et siis ka tsentri kõlaris peaks kaks elementi olema :huh: . Siis läheb asi huvitavaks, sest kahe elemendiga ei mahu enam molu otsa ära. Elemendid on kõikidel kõlaritel samad va. supakas.
                        Ja üldse seletaks ikka ära ka äkki mispärast peaks tsentrikõlarist kahju tulema kui seal aint 1 tweeter on. Seda kasutatakse ainult dialoogides ja mõnedes effektides s.t. et keskmisest tulevad kõrged juhivad ju nagunii kogu effekti ette sinna kuhu vaja ja äärmised aitavad madalamatega natuke. Muusikat ma nagunii selle cmms süsteemiga ei kuula.
                        Et keskkõlar tõesti kasu tooks peab ta ideaalselt peakõlarite soundiga integreeruma.
                        Kui keskele vaid ühe tweeteri paned siis ei hakka see mingi nipiga peakõlaritega sobima. Keskkõlari põhimõte on kodukino puhul dialoogi jms koondamine ekraani võimalikult lähedale (ideaalvariant oleks kui keskkõlari heli tuleks ekraani tagant).
                        Juhul kui on tegemist hea stereopildiga peakõlaritega ja kuulatakse üksi nö "sweetspotis" istudes on keskkõlar enamasti isegi tarbetu. Aga pisutki keskkohast kõrvale liikudes tekib juba vajadus keskkõlari järgi.
                        Minu arvamus on, et peakõlaritest oluliselt erinev keskkõlar on halvem variant kui üldse ilma keskkõlarita süsteem.

                        Comment


                          #13
                          Ok siis, et tweeterid ära vahetada näiteks visatoni TW 6 NG vastu, sest sellel on riba laius 1-20khz ja resonants 1500. Ehk siis teekski nii, et 40W69 lõigata alates 1500hz ja tweeter kuni 1300 hz. Või panen ma oma teooriaga 300 kmh-ga betoonseina. :lol:

                          Comment


                            #14
                            Ei-ei-ei, nii ei lähe üldse mitte.
                            Või panen ma oma teooriaga 300 kmh-ga betoonseina.
                            Kõlarite ehitamine päris niisama lihtne pole, et vaatame aga andmete järgi valjukad välja ja hakkame neid siis kasti laduma. TW6NG on näiteks selline variant, mis antud juhul jälle ei sobi, sest tal sagedusgraafik ei võimalda madalalt lõigata, üldine sagedusestius vägagi künklik ja olgem ausad, esteetilist välimust ei ole talle üldse antud.
                            Filtriteni, mis sinu kõlarites erinevad valjukad omavahel kokku seovad, pole me veel üldse jõudnud - nendega on veelgi suurem aretamine.

                            Mõtlen veidi seda asja sul ja saadan sulle miskisuguse plaani või mõtte, kuidas toimetada.
                            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                            indrek@sac.ee, +3725174765

                            Comment


                              #15
                              palju sa raha oled nõus selle asja alla panna?

                              Comment

                              Working...
                              X