Teade

Collapse
No announcement yet.

Nõuanded 5.1 süsteemi ehitamiseks...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Rahaga on nii, et ega seda komplekti vist ikka 2 aastaga kokku ei pane (kõlarid saaks ehk varemgi kokku aga ressiiver on ilmselt asi, mis korraliku piduri peale paneb). Üldiselt on mulle tähtsam, et kõlarid tuleksid võimalikult korralikud. Ressiiverisse eriti üle 4000 ei tahaks kulutada. Kui on võimalik, siis ühe sateliidi elemendid kokku võiksid jääda 700 kanti ja subwoofer 700-800. Need hinnad siis ilma filtrite ja kasti materjalita. Et siis umbes elementidele kokku läheb 3,5-4k.
    Kui aga läheb rohkem vaja, saab ju ehitamise alati edasi lükata.

    To intz:
    TW6NG oli siis järjekordne liigkiirustamine minupoolt.
    DTW72 ei ole nii peletis ja graafikul olev joon lookles vähem, et kui see sinna toppida. Aga see ei mängi vist 2000 hz. Jälle jama :angry:

    PS.
    Igaks juhuks mainin, et tweeteri ja mid elemendi vahele tuleb vahesein.

    Comment


      #17
      midbassiks võiks panna w130s ning kõrgeteks TDW72 või kui raha jätkub oleks parem SC10N.
      Tõnis

      Comment


        #18
        ise kasutan ka oma pooleli olevas projektis w130s ja sc10n

        Comment


          #19
          SC10N läheb, sest kui on parem siis peab ikka see olema ja hinnavahe ei ole ka nii suur. Ja midrange tuleb w130s.

          Comment


            #20
            hea valik.
            kui kasti ja filtritega vähegi mõistlikult toimetad, siis saad omale igati 5+ asjad

            Comment


              #21
              Sateliidid ja tsentri kõlari teen kinnised ja woofri teeks ported vms. kus on 1 inverter ja bassikõlar on "väljas". Või oleks siiski ainult inverter parem?

              Comment


                #22
                Originally posted by Cooler(-10)@Dec 20 2004, 10:27
                Sateliidid ja tsentri kõlari teen kinnised ja woofri teeks ported vms. kus on 1 inverter ja bassikõlar on "väljas". Või oleks siiski ainult inverter parem?
                kui sain aru, et ainult inverter = bandpass kast, ning 1 inverter ja bassikõlar on "väljas" = inverterkast, siis kindlasti tee tavaline inverterkast (ported).

                Comment


                  #23
                  Täpselt nii ma mõtlesingi.

                  Comment


                    #24
                    Nii, sain endale ka bassbox pro 6 ja lasin tal ise arvutusi teha. Kast tuleks 44,39 (45,39) liitrine kuubik. Fb andis 33,46hz, QL 6,867 ja F3 59.14hz. Seina paksus on 22mm ja vineerist. Inverter oleks 70 mm diameetrit ja 162 mm pikk.
                    Ootan ettepanekuid!

                    Comment


                      #25
                      Minu mäletamist mööda oli vineeri paksus 21 mm, mis müügil on.

                      Comment


                        #26
                        Siis 21mm
                        My mistake ilmselt. Aga põmst kuidas see kast häält tegema hakkab? Oma arust olid graafikud nii ja naa. Või saadan kellelegi oma projekti (*.bb6) via email?

                        Comment


                          #27
                          Katsu siis inverter toru servad võimalikult siledad ja kumerad saada. Mul kipuvad need vilistama hakkama, kui väga tähelepanelikult kasti juures kõrvaga kuulata. Paari meetri kauguselt loomulikult pole enam midagi kuulda. Lihtsalt minu soovitus, kui ehitama hakkad.
                          Tuleb lihtsalt täiega panna!

                          Comment


                            #28
                            ehitama hakkan ikka siis kui kõik parameetrid on korras, st. et ega mina nendest sageduskaradest tuhkagi ei jaga ja võibolla ei ole see kast parim sellele elemendile ja inverter ka äkki liiga pikk-lühike või diameeter liiga suur-väike. Üldiselt ikka selle inverteril teeks jah sellised ümaramad servad ja muidugi läheb silikooniga veel pärast tihedaks.
                            Ootan siis nõuandeid juba kasti ja filtrite kohta.

                            Comment


                              #29
                              Pupuppuuuu, vana teema läheb jälle edasi :blink: Kõllid ammu valmis ja väga rahul asjaga. Nüüd oleks vaja kibedamat võimu, kui see creative dtt2200 (n) . Midagi lihtsat võix olla enamvähem, nagu näiteks LM3875 kivide baasil gainclone. 1 kivi ca. 50W peaks kärama küll ja on suht odavad kah. (Esialgse idee järgi 6 kivi, elik 600 eeq kokku umbes kivide pealt). Selline trafo on kah välja vaadatud.

                              Nüüd siis probleemi juurde: puudub igasugune skeemikoostamise kogemus ja netis surfates ei jäänud kah midagi asjalikku silme ette. Kõige lihtsam oleks siis ehitada 6 mono võimu (5 satti + subakas), aga nüüd on konks - millise imenipiga ma sellele bassivõimule signaali saaks? Subwoofri kanalist tuleb vaid LFE, mitte kogu bass :angry: . Kuidagi on vaja kombineerida need teised kanalid kokku ja sealt bass kätte saada.

                              PS. Foofrit soovitati toita sellise värgendusega.

                              Comment


                                #30
                                :unsure:

                                Comment

                                Working...
                                X