Teade

Collapse
No announcement yet.

Mis kõlareid soovitate?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mis kõlareid soovitate?

    Tervist kaasmaalased ,

    Milliseid kõlareid te soovitaksite YAMAHA RX-V650 Receiver'ile?
    Hinnapiir peaks olema normaalsuse piires ja paluks ka välja tuua iga kõlari hind
    Tehnilised andmed on järgmised:
    7.1-Channel Receiver with an Extensive Range of Home Cinema Functions Including YPAO Acoustic Customization, Dolby Pro Logic IIx Compatibility, 1015W (145W x 7 DIN) Power, Quad-Field CINEMA DSP and 29 Surround Programmes.

    Täpsemad andmed: http://www.yamaha-audio.co.uk/homecinema/r...-v650/index.php


    Tänud ette ära juba

    #2
    Alustuseks, mis eesmärki kõlarid täitma hakkavad? Palju toas ruumi on?
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      Kõlarid hakkavad töötama igapäevaselt ja enamasti TV vaatamisel...vahes arvutist filmide vaatamisel, raadio kuulamisel jms.
      põhimõtteliselt hakkavad need iga päev kasutuses olema. Toa kohta ma eriti öelda ei oska, et kui palju ruumi sinna jääb(peale aasta vahetust tuleb remont)...tuba ise muidu on 16 ruutmeetrit...

      Comment


        #4
        ja vaja siis 7t kõlarit+subbakas? ütled küll et normaalsuse piiridesse, aga defineri palun seda mõistet? mõne inimese jaoks on alla 1000.- kõlari kohta "normaalne". mõnele alates 100k tükist alles hakkavad "normaalsed" kõlarid. tagumise satelliidi ja esimese kõlari vahel võib ka "normaalne" hinnavahe olla. ja üldse, rullnokkade lemmiksõna on ka "normaalne" :lol:

        kui raha ikka jagub, siis võid julgelt ringi surfata lehel www.audes.ee ja sealt vaadata mida huvitavat leiad. + veel kaval on käia sellistes suuremates poodides nagu plussmiinus, onoff, jagajakorruta jne. seal tihti võimalus erinevaid kõlareid erinevate ressiiverite kõrval proovida. ja üldjuhul tavainimene, kes ei vaja eritellimusi, saab sealt kõige parema tulemuse. on seal enamasti asjatundlikud (suure poe peale kindlasti mõni) teenindajad kes oskavad soovitada, hinnasilt on kõrval (väga hea lihtne arvutada, mitte ei tule a'la "hind peaks kuskile sinna kanti jääma" jne.) ja kõrv on ju peas, niiet valikut peaks suhteliselt lihtne teha olema. on ju ka siin foorumis erinevaid inimesi, kes kuulavad erinevaid asju, hindavad erinevaid asju, ning ootavad helitehnikalt erinevaid asju. mõnele meeldib rock, mõnele klassika, ning mõnele hoopis hardcore. oma kõrv on ju ikkagi kõige tähtsam. mina isiklikult küll ei võtaks siit foorumist mõne arvamust tõsiselt (ei vihja kellelegi konkreetsele) sest, et nemad ei tea mida SINA kuulad, ja SINA tahad head süsteemi, mis SULLE meeldiks, mitte neile.

        igatahes edu šoppamisel!

        Comment


          #5
          Saajatz, võta asja vähe rahulikumalt! Kõik sinu soovitused algavad Audes ja Audes ja Audes. Krt, Audesel on ainult korralik bass, kesksagedus-kõrged on alla igasugust arvestust - teravad ja agressiivsed. Jah, võib olla on see kellegi maitse, ei vaidle vastu.
          Palju sa ise Audest üldse kuulanud oled, mida täpselt?

          Üldiselt tüüpilistest ketipoodides kuulamas käia ei soovita, seal lihtsalt ei suudeta aru saada sellest, et enne ostmist soovitakse kaupa ka proovida, kuulata põhjalikumalt, võrrelda erinevaid nüansse - selleks siis On/Off, +- Elektroonika, Euronics. Viva! Electronika on vähe mõistlikum, seal võib juhtuda, et saad juba ka kuulata.


          Üldiselt, 16 m2 on küllaltki väike tuba - 7.1 süsteemi tervikuna ei soovita. Miks? Sest 7 kõlari paigutamine korralikult, nii, et nendest ka kasu oleks, on võrratult raskem kui 5 kõlari paigutamine. Ja need 5 suudavad oma töö hästi ära teha, kui valik on mõistlikult tehtud. Lisaks see rahaline vahe on vägagi suur.
          Esikõlarid võiks olla 2ribalised, 6.5" bass oleks minu arust ideaalne - sel juhul suudaks asi su toas ka m'ängida, samas esimese mõttena tuleb kõigil kindlalt pähe, et jääb väheks. Aktiivne subbakas pole paha mõte, kui teda kasutada mõistlikult - samas peab ta ka korralik olema ja see on jba keerulisem. Alla 5-6K poes müügil olevad subbakad on vaieldamatult kodukino omad, jörisevad niisama ja väsitavad metsikult.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Kui suurt remonti plaanid teha? Arukas oleks enda jaoks kõik asjad korralikult läbi mõelda ja ka juhtmed ära vedada, et nad hiljem kuskile tolknema ei jääks (kõlarite arv, nende asukohad...jne) Surround kõlariteks soovitaks nii väikse toa puhul seina sisse süvistatavaid kõlareid. Esikõlarite kohta ei oska midagi soovitada.....ise peab ikkagi kuulama ja enda jaoks need "õiged" leidma. Keskkõlari kohta nii palju, et sellega koonerdada ei tasu - filmide vaatamisel tuleb enamus ajast heli just nimelt sealt. Kehva keskkõlariga kaob ära igasugune nauding filmi vaatamisel.

            Comment


              #7
              ma unustasingi ennem öelda, et 5.1 süsteemi oleks vaja. Remont tuleb ikka euro(kipsplaadid seina jne.) ja juhtmed oli muidugi plaanis vedada seina seest... hind peaks jääma normaalsuse piiridesse...mitte et nyyd mingid 100k-sed kõllida aga tõesti tavainimesele rahakotile sobivad...

              Comment


                #8
                Ma saatsin enne sulle privaatsõnumi ka.
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #9
                  äkki ELTAX ? selles mõttes et need on küll täiesti talutavad , aga nendel pole sellist erilist mahlakust ja kõla. mul on mingis toas 5 kõlariga systeem ja sellest täiesti piisab et kõik asjad värisema panna :P mingid hollywood system or smth :P 120watti.
                  maksid nad mingine 3-4 tonni kui ma õieti aru sain. aga noh , sellel pole subwoofrit küll juures , aga mina teeks selle ise audesest B)

                  Comment


                    #10
                    nohjah, mina mingi kodukino spetsialist ei ole.
                    siiski on sellised all in one komplektid pisut kahtlased. eltaxi kastid on üldse kahtlased. odavad noname hiinakad elementideks, odav pvc viimistlus, odav kastimaterjal, odav filter. ühesõnaga odav jama, aga selle sama odava raha eest, mida maksavad mittemängivad käkerdised saab eritellimusel lasta teha juba niimõndagi. kuna plaanis 5.1 süsteem, siis omab plaan piisavalt keerukust ja mina poodi suvalisi kaste kokku ostma ei läheks. vaataks kellegiga parem toa, paigutusvõimalused ja asjad üle, ning kohandaks süsteemi vastavalt vajadustele ja võimalustele.
                    muidugi oleks huvitav teada kui palju üks väikekodanlasest keskmine eestlane oma keskmisest kuupalgast keskmiselt keskmiste kõlarite jaoks eraldaks.

                    Comment


                      #11
                      Kõike komplekte mina maha ei teeks .. näiteks üks 7.1 Yamaha kodukino kõlarite komplekt tundus mulle helilt täiesti talutav, muusika kuulamise puhul võiks norida, kuid kodukino vajaduse täidab kenasti.
                      Woofri koha pealt ütleksin , et poes müüdavatest woofritest on vähesed hea heliga , enamik ikka suht nadid. (odavam klass)
                      Et saavutada head tulemust tasuks ise woofer kokku panna , või siis lasta teha.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by jannozz50@Dec 20 2004, 20:49
                        äkki ELTAX ? selles mõttes et need on küll täiesti talutavad , aga nendel pole sellist erilist mahlakust ja kõla. mul on mingis toas 5 kõlariga systeem ja sellest täiesti piisab et kõik asjad värisema panna :P mingid hollywood system or smth :P 120watti.
                        maksid nad mingine 3-4 tonni kui ma õieti aru sain. aga noh , sellel pole subwoofrit küll juures , aga mina teeks selle ise audesest B)
                        Ei saa sellisest mõtlemisest aru. Miks on sul vaja asjad värisema panna? :blink:

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by intz@Dec 20 2004, 09:12
                          Saajatz, võta asja vähe rahulikumalt! Kõik sinu soovitused algavad Audes ja Audes ja Audes. Krt, Audesel on ainult korralik bass, kesksagedus-kõrged on alla igasugust arvestust - teravad ja agressiivsed. Jah, võib olla on see kellegi maitse, ei vaidle vastu.
                          Palju sa ise Audest üldse kuulanud oled, mida täpselt?
                          audest soovitasin sel puhul (kusjuures ma ei soovita seda sugugi alati) seepärast, et see on eesti poodides küllaltki levinud, hea hinna/kvaliteedi suhe, see ei maksa väga palju, ning selle raha eest mis vaja välja käia saab küllaltki hea komplekti, need kes ajavad taga mingeid hüper-mega kvaliteeti-helirõhku, siis nendele on vastavad seadmed vastava hinnaga olemas.

                          ja see jutt et poodides kaupa kuulata ei saa on tühi loba - vähemalt kahes suuremas eesti linnas (tartu&tallinn) võin pea panti anda et kohti leidub, ja rohkem kui 1. kui vaja konkreetseid näiteid siis palun, toon ka need - tallinn: Renerk, rohkem ei ole uurinud, sest seal on üsna enamvähem valik olemas.
                          Tartu: jällegi renerk, lõunakas, eeden jne. mõeldes sellele kui palju tartus neid on, siis oletan et tallinn küll millegagi alla ei jää.


                          kuulamiskogemusi on mul audese kõlaritega küll. täpseid nimesid ei jätnud küll meelde, aga seda tean küll et heli on ikkagi tasemel. kui Sinu iseehitatud kõlarid on paremad siis hea Sulle, aga mõtle palju selline heli tehaseteostuses maksab?
                          selle kallal küll ei maksa kritiserida et audest seekord soovitasin, põhjus on küllaltki lihtne: palju on siinse foorumi kasutajad näiteks Visatoni kõlareid eestis näinud? palju Vifat? Seas? nimekirja saab pikalt täiendada, aga arvan et mõttele said/te pihta.

                          Comment


                            #14
                            selle kallal küll ei maksa kritiserida et audest seekord soovitasin, põhjus on küllaltki lihtne: palju on siinse foorumi kasutajad näiteks Visatoni kõlareid eestis näinud? palju Vifat? Seas? nimekirja saab pikalt täiendada, aga arvan et mõttele said/te pihta.
                            Ütlen veelkord - Visaton ei tooda valmis kõlareid, pakub vaid kitte ja valmistab teistele tehastele/tootjatele kasutamiseks valjukaid. Seas täpselt samamoodi, nii ka Vifa jne - maailmas on mustmiljon tootjat, kellest keegi ise valjukaid ei tooda.

                            Ok, Audes on kogu sellest kambast, nö odavatest kõlaritest(Gloria Line mõtlen siin all) kõige mõistlikum valik, AGA julgen väite, et natuke kavalam olles saab vähemalt sama hea tulemuse julgelt 1/3 odavamalt(kui mitte rohkem).

                            ja see jutt et poodides kaupa kuulata ei saa on tühi loba - vähemalt kahes suuremas eesti linnas (tartu&tallinn) võin pea panti anda et kohti leidub, ja rohkem kui 1. kui vaja konkreetseid näiteid siis palun, toon ka need - tallinn: Renerk, rohkem ei ole uurinud, sest seal on üsna enamvähem valik olemas.
                            Tartu: jällegi renerk, lõunakas, eeden jne. mõeldes sellele kui palju tartus neid on, siis oletan et tallinn küll millegagi alla ei jää.
                            Renerk on üks väga väheseid kohti, kus mingil määral on võimalik kuulata - mina palun +- Elektroonika meeste juurde ja lase neil sulle erinevaid kõlareid promoda, ise samal ajal diivanil meeldivalt lösutades, jalg üle põlve istuda - vaata, kas õnnestub. Või küsi selle kohta, kas saaks mingisuguseid kõlareid koju kaasa võtta, et kuulata?

                            kuulamiskogemusi on mul audese kõlaritega küll. täpseid nimesid ei jätnud küll meelde, aga seda tean küll et heli on ikkagi tasemel.
                            Mis tehnika kuulamisel abiks oli? Kas said ka erinevaid võime proovida? Mida üldse kuulasid? Ja siiski, mind konkreetselt huvitab, mis mudeleid sa kuulanud oled.

                            aga mõtle palju selline heli tehaseteostuses maksab?
                            Kaunis raske on sellest mõttest aru saada - mis puutub siia tehaseteostus? See on ju siililegi selge, et massitööstuses tehtud asjad tulevad odavamad kui üksainus kästiööna tehtud kõlaripaar.
                            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                            indrek@sac.ee, +3725174765

                            Comment


                              #15
                              Häbi teile saajatz ja intz... risustate siin teise mehe teemat... hoidke see diskussioon parem PM'des...
                              Philips FA-960 + 2x Korvet 150AC001

                              Comment

                              Working...
                              X