Teade

Collapse
No announcement yet.

Mis kõlareid soovitate?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Häbi teile saajatz ja intz... risustate siin teise mehe teemat... hoidke see diskussioon parem PM'des...

    vastupidi, vaidlustes selgub tõde!

    Comment


      #17
      aga nende vaidlus kisub rappa juba ju...
      Philips FA-960 + 2x Korvet 150AC001

      Comment


        #18
        Originally posted by jannozz50@Dec 20 2004, 22:49
        äkki ELTAX ? selles mõttes et need on küll täiesti talutavad , aga nendel pole sellist erilist mahlakust ja kõla. mul on mingis toas 5 kõlariga systeem ja sellest täiesti piisab et kõik asjad värisema panna :P mingid hollywood system or smth :P 120watti.
        maksid nad mingine 3-4 tonni kui ma õieti aru sain. aga noh , sellel pole subwoofrit küll juures , aga mina teeks selle ise audesest B)
        ühed Eltax Liberty kaheribalised põrandakõlarid mulle täitsa meeldisid, väga õrna ja maheda heliga olid (hind oli u. 7k paar). Hollywoodi komplekt kohe üldse ei meeldinud, tüüpiline odav kraam.

        Eltax muide kasutab Vifa tehase valjuhääldeid (pole kindel, kas just kõigis kõlarimudelites).

        Comment


          #19
          Originally posted by hipi+Dec 21 2004, 21:49--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (hipi @ Dec 21 2004, 21:49)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-jannozz50@Dec 20 2004, 22:49
          äkki ELTAX ? selles mõttes et need on küll täiesti talutavad , aga nendel pole sellist erilist mahlakust ja kõla. mul on mingis toas 5 kõlariga systeem ja sellest täiesti piisab et kõik asjad värisema panna :P mingid hollywood system or smth :P 120watti.
          maksid nad mingine 3-4 tonni kui ma õieti aru sain. aga noh , sellel pole subwoofrit küll juures , aga mina teeks selle ise audesest B)
          ühed Eltax Liberty kaheribalised põrandakõlarid mulle täitsa meeldisid, väga õrna ja maheda heliga olid (hind oli u. 7k paar). Hollywoodi komplekt kohe üldse ei meeldinud, tüüpiline odav kraam.

          Eltax muide kasutab Vifa tehase valjuhääldeid (pole kindel, kas just kõigis kõlarimudelites). [/b][/quote]
          Ma pakuks ,et 7k paari peale ise tehes saab juba väga vägevad asjad. Aga ma arvan ,et sellisel asjal pole mõtet. kui 7k kõik kokku saaks juba normid asjad.
          Soovitaks teha visatonidest ise midagi. Võta näiteks SC10n tweeter + w170s woofer ühte kõlarisse ja peaks hea asja saama. Annaks ka omaltpoolt lingi.
          http://www.visaton.de/vb/showthread.php?th...&highlight=alto
          Kui kasutad w170s bassi siis tee kastid sama laiad ja sügavad kui ALTO II ja kõrgus tee 950mm. Lisaks veel natuke filtrit modida ja ongi kõik. Filter tuleks teha selline: http://www.visaton.cz/obrazky/vyhybky/male...SC%20MK%202.gif
          Tõnis

          Comment


            #20
            keskkõlar on eriti lahe, täitsa vahva oleks selline "triikraud" teleka peal.

            see on tõesti mõistlik projektilahendus, paralleelfiltrit ainult ei kasutaks...

            Comment


              #21
              Kas tagumised kõlarid peavad siis ka sellised kastid olema? Ise arvasin, et need rohkem effektide jaoks mõeldud.

              Comment


                #22
                Eltax muide kasutab Vifa tehase valjuhääldeid (pole kindel, kas just kõigis kõlarimudelites).
                Võib olla ainult tippmudelis, aga tava-Eltaxi sisse on korra õnnestunud pilk visata ja vaatepilt kena ei olnud, Vifadest võis seal ainult und näha.

                Vocah - võib olla on asi rappa läinud, aga võib olla ka mitte. Saajatz pani kohe oma esimeses postis paika, et "foorumitest asjalikku nõu ei saa" - ma omalt poolt tahaks väga vastu vaielda ja näidata, et poodides on müügil ka palju jama kraami.

                Mis puutub W170S + SC10N, siis pisukese aja pärast on miskit näidata...
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #23
                  Originally posted by alaska@Dec 21 2004, 23:36
                  Kas tagumised kõlarid peavad siis ka sellised kastid olema? Ise arvasin, et need rohkem effektide jaoks mõeldud.
                  ideaalvariandis ongi kõik 5 (7) kõlarit identsed. effektid on ju samuti helid.
                  pole ju loomulik, kui mingi hääl liigub tagant ette või vastupidi, ja seoses sellega muutub ka heli tonaalsus.
                  ise eelistaksin vaadata filme lihtsalt stereos (2.0), äärmisel juhul 4.0.

                  Comment


                    #24
                    Ütlen veelkord - Visaton ei tooda valmis kõlareid, pakub vaid kitte ja valmistab teistele tehastele/tootjatele kasutamiseks valjukaid. Seas täpselt samamoodi, nii ka Vifa jne - maailmas on mustmiljon tootjat, kellest keegi ise valjukaid ei tooda.
                    ja kusjuures see oligi minu jutu point, kõik need visatonid jne, kõik need müüvad ELEMENTE (ja kusjuures ka päris häid) eesti tingimustes, ega palju peale audese soovitada ei olegi, poes on valik üsna olemas kah. on ka muidugi kõikvõimalikke yamahasid jne, aga neil on kooste kvaliteet seinast seina, võid komistada väga hea asja otsa, võid sattuda sellisesse si*akünasse et jube lausa.

                    Kaunis raske on sellest mõttest aru saada - mis puutub siia tehaseteostus? See on ju siililegi selge, et massitööstuses tehtud asjad tulevad odavamad kui üksainus kästiööna tehtud kõlaripaar.
                    oehh, sama heli tehasetoodanguna, on KALLIM, kui isetehtud variant. kasvõi need kõlarid mis sul avatariks on, ma ei viitsi küll täpset kohta üles otsida aga mull on meelde jäänud sinu sõnad mis kõlasid umbes nii: "mina eelistaksin neid kõlareid küll 7 tonnistele poe variantidele" sul läks kogu see kompunn põhimõtteliselt ikkagi vähem maksma. sama moodi on ka näiteks erinevate audese kõlaritega mis maksavad seal mitumitu tuhat, aga elemendid saaks odavamalt kõvasti kätte, ja isetehes säästad üsnagi suure summa. niet kõik ei ole siililegi selge.

                    vabandan ka teema alustaja ees, et teemat risustan.

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by saajatz@Dec 22 2004, 12:50
                      aga mull on meelde jäänud sinu sõnad mis kõlasid umbes nii: "mina eelistaksin neid kõlareid küll 7 tonnistele poe variantidele"
                      pardon herr saajatz, need olid minu sõnad. pealegi väga kontekstist välja rebitud.
                      poest saab 7k eest ka väga häid asju, minul oli mõttes üks konkreetne polk audio kõlaripaar - kui ilma selle teadmiseta elada ei suuda, siis võin sulle ka täpse nimetuse välja otsida.

                      Comment


                        #26
                        tjah, siis tõesti eksisin.

                        aga põhimõte jääb samaks.

                        Comment


                          #27
                          oehh, sama heli tehasetoodanguna, on KALLIM, kui isetehtud variant. kasvõi need kõlarid mis sul avatariks on, ma ei viitsi küll täpset kohta üles otsida aga mull on meelde jäänud sinu sõnad mis kõlasid umbes nii: "mina eelistaksin neid kõlareid küll 7 tonnistele poe variantidele" sul läks kogu see kompunn põhimõtteliselt ikkagi vähem maksma. sama moodi on ka näiteks erinevate audese kõlaritega mis maksavad seal mitumitu tuhat, aga elemendid saaks odavamalt kõvasti kätte, ja isetehes säästad üsnagi suure summa. niet kõik ei ole siililegi selge.
                          Ei ole KALLIM, vaid odavam on - poekõlarid teeb kalliks metsika vahendajate olemasolu. Bränd kui sellise nimi maksab tavatoodete puhul umbes 30%, samuti võtab pood vahelt 20-30%, edasi on igasugused muud kulud. Ja nii saamegi täna meil siin +- Elektroonikas 4000 krooni maksva kõlari tegelikuks hinnaks MAKSIMAALSELT 1000 krooni paar. Ükstapuha, mis kanaliga tegu on, kõik tahavad vahelt saada, ja see protsent on alati priske.
                          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                          indrek@sac.ee, +3725174765

                          Comment


                            #28
                            okei....pole midagi, et teemat nati risustasite...sellega sain ma suht palju selgemaks...eks siis tuleb nyyd kylastada +/- elektroonikat või mõnda muud...

                            Comment


                              #29
                              wifi klubi on ka päris tore koht. muidugi sinna on ainult siis mõtet minna kui tõsine plaan tõeliselt head süsteemi ehitada.

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by mad@Dec 29 2004, 00:51
                                wifi klubi on ka päris tore koht. muidugi sinna on ainult siis mõtet minna kui tõsine plaan tõeliselt head süsteemi ehitada.
                                ikka Hi-Fi Klubi, wifi kõlab nagu abielunaiste padjaklubi rohkem

                                Comment

                                Working...
                                X