Teade

Collapse
No announcement yet.

subwoofer audes 104-X  woofriga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    subwoofer audes 104-X  woofriga

    Imelik, aga audese kodulehel on inglisekeelsel ja eestikeelsel lehel erinevad anmed samade elementide kohta  : kumba uskuma peax  ??? huvitab just audes 75W104-4 10'' woofer. plaan sellest omale koju subwoofer teha (kuigi praegu sellex eriti aega ei jätku). kysix veel et kust seda osta saab (kas noores tehnikus on?) ja mis hinnaga (oli vist midagi 600 eek kui ma ei exi?)?

    #2
    Noores Tehnikus 650 tükk peaks olema. Ja ise olen kasutanud igliskeelsel lehel olevaid andmeid - olen ka tähele pannud et on väikesed erinevused...
    Aga mis puutub valjukasse, sellesse 75W104-4, siis mingi aja pärast tahaks ise kah sama valjukaga subbakat teha.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      ok.. usaldame siis inglisekeelset lehte.. muidu mul plaan kasutada 2 elementi yhes kastis.. loodan et liiga suurex ei lähe see kast aga kui kasutada 104-4 asemel hoopis 75w87-4 ?? kast tulex vist palju väixem... aga kui palju ma sellega kaotan?

      ps tnx kiire vastuse eest

      Comment


        #4
        Kast ei tule oluliselt väiksem. Kuskil 50 liitrit või isegi üle selle. Audes 75W104-4 puhul tuleb kast sinna 50-60 liitri kanti kuskil (oleneb häälestussagedusest). Ex ta üx paras põrandariiul tule ;D
        kris@andmevoog.eu

        Comment


          #5
          ex siis jääb 104-4. 1 põrandariiul mul siin laua all juba on... sellest suurem kyll tulla ei tohix vist (63 L jurakas, 12'' pioneer sees), aga see läheb autosse nyyd varsti ja tuppa tahax ka midagist
          muide kuidas muutub kogutakistus kui yhendada elemendid jadamisi või rööbiti? või olex mõtekas yldse eraldi 2 juhet tuua välja kastist??

          Comment


            #6
            jadamisi takistused liituvad
            rööbiti tuleb liita takistuste pöördväärtused ja siis saab kogutakistuse pöördväärtuse

            bassbox pro-s saab panna valjukad kas jadamisi või rööbiti, vaata kuidas muutub kasti karakteristik
            KES SOOVIB, SEE PROOVIB

            t-linespeakers.org

            Comment


              #7
              No minu arvutatud kasti järgi tuligi see kast umbes 63 liitrti per. valjukas.

              Täna tegin ka omale ühe KA kasti. Täitsa suur näeb see 63 liitrit välja ikkagi
              kris@andmevoog.eu

              Comment


                #8
                63 liitrit per valjukas??? see teeb siis kahe valjuka puhul 126 liitrit ??? : > 104-4 ikka jutt?
                ma siin arvutasin ja puurisin bbx6ga... kuidagi ei saa graafikut ilusax... tahax, et f3 olex umbes 35 hz, aga ei õnnestu kuidagi. Suggest nupu alt proovides ytles isegi 45 hz f3e kohta et "too low, try again". kas keegi viicix katsetada natuke...
                minu siiamaani parim tulemus:
                http://www.hot.ee/dants/audes.bb6

                Comment


                  #9
                  seda, et sul oli seal ühendusviis lihtsalt eraldi, kuid nad on ühes kastis
                  kui paned kaks venti, siis Fb tõuseb
                  mina panin paralleelselt ja isobaariliselt ;D


                  http://www.hot.ee/ksl/audes_modifitseeritud.bb6
                  KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                  t-linespeakers.org

                  Comment


                    #10
                    aga kas yhendusviis ei või siis lihtsalt eraldi olla? yhes kastis on nad ju ikka. muidu series tuleb ju takistus 8 oomi (võimu pole raisata) ja parallel 2 oomi (võim ei kannata )... või peax võtma hoopis 104-8 ja panema parallel.. siis tulex 4 oomi.
                    Aga kas on mõtet selle isobaric-uga jännata? puussepanemis võimalus on suur?? ja mida annab see juurde, kui yhendada elemendid "push-pull" versioonis? graafikutel ei muutunud midagi, kui just kahe silma vahele ei jäänud...
                    kas sellelt audese woofrilt siis eisaagi korralikku madalat bassi kastist kus on 2 elementi ja inverter. ???

                    Comment


                      #11
                      isobaarikuga mängib madalamale
                      http://www.diysubwoofers.org/projects/uglito.htm
                      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                      t-linespeakers.org

                      Comment


                        #12
                        aga mis tähtsust omab ikkagi push-pull

                        Comment


                          #13
                          push-pull When two drivers are mounted in opposite directions and wired with opposite polarity with respect to each other, they are said to be in a “push-pull” configuration. This is because when the cone of one driver moves away from its magnet, the other driver’s cone moves toward its magnet. This results in a reduction in even-order distortion because many suspension nonlinearities are cancelled.
                          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                          t-linespeakers.org

                          Comment


                            #14
                            mnjah.. tundub et yhe elemendiga saab vähema vaevaga parema tulemuse, kui kahega... kui graafikuid uskuda

                            Comment


                              #15
                              teen hetkel 75W104-8 2 eraldi supakat, kastid on enamvähem ainult kokku panna .. aga ennem tuleb riie ära oodata ja audeselt ka tellimus
                              kui valmis saan siis räägin kuidas tuli

                              Comment

                              Working...
                              X