Teade

Collapse
No announcement yet.

RIAA-korrektsioonivõimendid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    RIAA-korrektsioonivõimendid

    6SN7 / 6N8S ja 6SL7 / 6N9S.
    Soovitatavalt kasutamata.

    #2
    Palju 6N9S eest pakud?
    Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

    Comment


      #3
      Hind oleneb kogusest ja kogus oleneb hinnast. Noorest Tehnikust saab 20.- eest, ettetellimine ca 2 nädalat. Mul oleks kiiremni tarvis. Mõned võib ju kallimalt osta, samas kui hea hind, võtaks rohkem, 10-20 kumbagi. Eelistatud kasutamata isendid, hinnas saab kokku leppida, ainueksemplaride pärast ei soovi kaugele joosta.

      Comment


        #4
        Hmm... 20 eegu eest päris ei tahaks nagu ära anda. Ja väga palju ei saaks andagi, endal läheb ka ehk mõne aja pärast vaja. Kui saladus pole, siis kuhu need lambid lähevad?
        Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

        Comment


          #5
          Kui saladus pole, siis kuhu need lambid lähevad?
          Ei ole saladus. Plaadimängija eelvõimendisse.

          Comment


            #6
            proovi ehitada enamlevinud 6n2p või 6n1p- ga

            Comment


              #7
              proovi ehitada enamlevinud 6n2p või 6n1p- ga
              Tänan soovituse eest, olen proovinud mitut moodi, praegu plaan siiski selline.
              Mitte et mul neid lampe üldse poleks, vene lampidel kipub aga kvaliteet küllaltki ujuv olema. Ühed on liialt mürarikkad, teised jällegi väga mikrofoonilised. Kõrge võimendusteguriga seadmetes tulevad need vead väga hästi esile. Paari korraliku leidmiseks tuleks terve hunnik läbi proovida.
              Nojah, ma mõtlesin, et äkki kellelgil vedeleb neid.

              Comment


                #8
                enda oma töötab 6n2p-ga. kümnest leidsin ühe lambi, mis rahuldab. teistel oli müratase kõrge. mis skeemi järgi teed?

                Comment


                  #9
                  enda oma töötab 6n2p-ga. kümnest leidsin ühe lambi, mis rahuldab. teistel oli müratase kõrge. mis skeemi järgi teed?
                  RIAA osa on klassikaline RCA, minu variant koos Lisatud väljundastmega. Loomulikult võib seda teha ka 6N2P ja 6N1P / 6N3P-ga.

                  Comment


                    #10
                    Muidu ju ilus aga kas sa tõesti tahad kõigi lampide katoodiahelatesse lüüdid panna? Ja milleks NFB läbi R17?

                    Comment


                      #11
                      Muidu ju ilus
                      Tänan!
                      kas sa tõesti tahad kõigi lampide katoodiahelatesse lüüdid panna?
                      Antud juhul on nii mõeldud. Muidugi oleks võimalik seda vältida, kuid mitte ilma skeemi muutmata ja RIAA-d ümber arvutamata.
                      Ja milleks NFB läbi R17?
                      Et Saavutada madal väljundtakistus (<1K) Ja piirata viimase astme võimendustegurit. Ilma et kasutaks katoodjärgurit (nimetati vist nii eesti keeles?)
                      või väljundtrafot.

                      Comment


                        #12
                        Kui juba midagi põhjalikku ehitad, siis võiks ju ka lüütide ellimineerimiseks ümber arvutada? Väljundastmes saaks korrektsiooni ümber arvutamata ära jätta.
                        Kas katoodjärguri voolutagasiside on halvem kui pinge tagasisisde? Väikse väljundtakistuse saamiseks võib ka teistsuguse(d) lambi(d) valida.

                        Comment


                          #13
                          mina tegin selle skeemi järgi:
                          http://audioportal.spb.ru/diy/rca.php

                          ecc83 asemel 6n2p

                          Comment


                            #14
                            See ju viimase takistini sama skeem kui Tony toodud RCA.

                            Comment


                              #15
                              Tervitus&#33;
                              Kui juba midagi põhjalikku ehitad, siis võiks ju ka lüütide ellimineerimiseks ümber arvutada?
                              Antud projekt pole mõeldud kui "RIAA-korrektsioonivõimendi eluks ajaks" (sel juhul teeks juba hoopis midagi muud), vaid pigem "mis oleks kui teeks nii". Tahtsin proovida seda skeemi RCA Receiving Manualist. Lüütide elimineerimiseks on teadupärast mitmesuguseid lahendusi. Võib ju panna katoodidele Nicd akud, ei peaks isegi skeemi/komponentide väärtusi muus osas muutma. Olen sedagi proovinud, mitte küll konkreetse skeemi puhul, ei meeldinud eriti.
                              Väljundastmes saaks korrektsiooni ümber arvutamata ära jätta.
                              Muidugi. Minu "lemmiklahendus" sel puhul oleks fikseeritud eelpingestus. Antud skeemi üle kantuna midagi sellist
                              .
                              Kas katoodjärguri voolutagasiside on halvem kui pinge tagasisisde?
                              Asi pole niivõrd põhimõttes voolutagasiside vs. pinge tagasiside. Pole veel suutnud luua hästi "kõlavat" (vabandust) katoodjärgurit, tunnistan ennast ses osas läbikukkunuks. Iseasi oleks näit. Allen Wrighti "Super Linear Cathode Follower", Mida olen kasutanud varemgi.
                              [/QUOTE]Väikse väljundtakistuse saamiseks võib ka teistsuguse(d) lambi(d) valida.[QUOTE]
                              Nagu näiteks? Jah võib küll, aga üks NFB lisamise põhjustest oli ka võimendusteguri vähendamine.

                              Comment

                              Working...
                              X