Teade

Collapse
No announcement yet.

Maki tuunimine oli:Radiotehnika sahtli mürapiirik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Nende artiklite skeemides näen ühte häda. Lüütidega pole sugugi koonerdatud

    Olen sellega täiesti nõus et mida vähem seda parem ja töökindlam kuid paratamattult on skeemilahendused, kus on see mõõdapääsemattu fakt, et teisiti ei saa.Pealegi mina pole lüütidega eriti opositsioonis, et neid lausa vältima pean, käesoleval ajal on saada väga häid ja pikaealisi kondekaid.Eks aeg teeb nende kallal oma töö ja mahtuvus muutub või koguni kaob.Üldkokkuvõteks võib õelda, et valiku võimalusega on ka see kondekate remondi osakaal tuduvalt vähenenud. jah olid kunagi Jerevani lüüdid, kus 100tk. kohta oli 25 töötavat, kuid see aeg ju ammu ümber ainult et nagu õrnakstehtud mõtlemine ja halb mälestus.Aga vaatamatta kõigele on minul kasutusel aparatuuris 1969 aasta firma ELKO JA TESLA lüüdid, mis on laitmatud ja mitte mingil tingimusel ma neid ei vaheta lihtsalt uute vastu. las lähevad aiataha küll siis jõuab.Ma ütleks, et ära karda julge hundi rind on rasvane.Pealegi kui oled allergiline nende suhtes siis võta MOP skeemielemendid suure sisetakistusega ja saad täiesti tavakontidega hakkama, kuid seal on omad miinused ja pääsu pole kusagile nii et.....

    Edu Sulle!

    PS.olen remontinud vanu dekke japsid enamuses, ja kondekatega (EL.LÜÜT) pole probleeme olnud.On ka vene omasid mis on laitmatud. Ära karda neid, ilusad väiksed asjad.

    Comment


      #32
      Originally posted by humax@Jan 31 2005, 12:50
      Nende artiklite skeemides näen ühte häda. Lüütidega pole sugugi koonerdatud

      Olen sellega täiesti nõus et mida vähem seda parem ja töökindlam kuid paratamattult on skeemilahendused, kus on see mõõdapääsemattu fakt, et teisiti ei saa.Pealegi mina pole lüütidega eriti opositsioonis, et neid lausa vältima pean, käesoleval ajal on saada väga häid ja pikaealisi kondekaid.Eks aeg teeb nende kallal oma töö ja mahtuvus muutub või koguni kaob.Üldkokkuvõteks võib õelda, et valiku võimalusega on ka see kondekate remondi osakaal tuduvalt vähenenud. jah olid kunagi Jerevani lüüdid, kus 100tk. kohta oli 25 töötavat, kuid see aeg ju ammu ümber ainult et nagu õrnakstehtud mõtlemine ja halb mälestus.Aga vaatamatta kõigele on minul kasutusel aparatuuris 1969 aasta firma ELKO JA TESLA lüüdid, mis on laitmatud ja mitte mingil tingimusel ma neid ei vaheta lihtsalt uute vastu. las lähevad aiataha küll siis jõuab.Ma ütleks, et ära karda julge hundi rind on rasvane.Pealegi kui oled allergiline nende suhtes siis võta MOP skeemielemendid suure sisetakistusega ja saad täiesti tavakontidega hakkama, kuid seal on omad miinused ja pääsu pole kusagile nii et.....

      Edu Sulle!

      PS.olen remontinud vanu dekke japsid enamuses, ja kondekatega (EL.LÜÜT) pole probleeme olnud.On ka vene omasid mis on laitmatud. Ära karda neid, ilusad väiksed asjad.
      küsimus pole mitte ainult lüüdi töökindluses vaid müras.
      GSM: 5039624

      Comment


        #33
        Originally posted by humax@Jan 31 2005, 12:50
        Nende artiklite skeemides näen ühte häda. Lüütidega pole sugugi koonerdatud

        ... ja kondekatega (EL.LÜÜT) pole probleeme olnud.On ka vene omasid mis on laitmatud. Ära karda neid, ilusad väiksed asjad.
        Küsimus pole selles, et nende mahtuvus muutuks või nad ära sureks vaid põhimõtteliselt on elektolüüt mittelineaarne element ja teda on parem signaaliahelatesse mitte panna.

        Comment


          #34
          Mis müradesse ja kahinasse puutub siis kunagi oli mul nõrkus salvestuse eelmagneetimse kallal vaeva näha ja generaatorid kõrgemal sagedusel käima ajada. üle 120Khz ei ole mõtet minna siis sealt edasi enam midagi paremat ei tule.Sellel on muidugi see jama, et siis pidi ka kõik filtrid ümberhäälestama. aga andis tulemusi küll.

          Comment


            #35
            Ma ei vaidle Teile lüütide seisukohalt üldse vastu, nii see on .Aga kuidas asja lahendada konkreetselt? Mis mürasse puutub siis on ka selline jutt et vene MLT takid pidid mürisema ja tõepoolest kui vaadata paljusid asju siis teatud kohtades kasutati ULI seeriat ja VC seeria takisteid. Ise pole selle kallal eriti pipardanud.

            Comment


              #36
              To: vtl
              Omal ajal tipi ühikas elades oli peaaegu igal teisel vennal see makk.

              Või vaata viimaseid RRR sahtli teemasid. Jälle oli mul vaja skeem lahti kaevata.
              Ja omal ajal asendasid skeemid mul lasteilukirjandust :P

              To :humax
              Seda mura asja ja mittelineaarsust kondede juures kirjeldavad ka teised artiklid.
              Muide. Sebastiani pakutud skeem on. Radio 87. nr6 lk30.
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #37
                Muide. Sebastiani pakutud skeem on. Radio 87. nr6 lk30.
                Hea teada . Huvitav, kas mingi maki konkreetne asi. Endal pole kahjuks neid aastakäike järel...naine viskas makulatuuri pähe ära , aga mäletan, et enne tükk aega valisin, kui tegema hakkasin.
                Endale tundub nii, et lüüdid on (helipea võimendis) kriitilised just väga nõrga signaali puhul...siis vahetult pärast helipead. Ja parem kui seal midagi pole ja helipea mähis suundub otse transistori baasi. S/N on niikuinii -60dB kandis ilma müratasandita...tugevama signaali ahelas ei tohiks vähegi korralik lüüt sellele midagi lisada. Võin muidugi eksida.

                Comment


                  #38
                  vaatasin seda sebastiani poolt pakutud skeemi. Asjalik skeem ja ei oska nagu midagi halba öelda pealegi signaali teel lüüte pole, peale tagasiside ja toite.Lahendus on uuem ja värskem mida mina pakkusin.miks mitte. kapis vedelemas ka mõned 157XP3 kui puudust tunned.ise ei viitse enam sellega jamada.Tükk olemas ja kasutan edukalt ja midagi täiustada .... no olgu peale
                  Ainult kui need kivid ise ei müriseks?

                  Comment


                    #39
                    Tagasiside tuleks lüütide osas tegelikult võrtsustada signaali otseteege ja sellel Sebastiani toodud skeemil on neid kokku 3 tk.

                    Lüüt annab suuremaid moonutusi just suure signaali puhul, väikse signaali puhul ilmselt on müra suurem probleem.

                    Comment


                      #40
                      see skeem, mida sebastian valja pakkus,pole mitte tema enda valjatootlus(mis sest et oma kaega joonistatud)ai!ai!ai! kui majaki poisid seda naeksid, siis saadaksid autorikaitse kaela.tegemist on Majak 010 eelv]imendiga(oli kunagi selline 3 peaga isend)
                      tootmine osutus niivord kalliks, et tehti neid vist ainult naituste jaoks.

                      Comment


                        #41
                        No loodame, et "majakipoisid" nüüdseks pensionil ega tee asjast suurt numbrit . Tegelikult oli enne üks teine skeem, mis kuuldavasti isegi parem...vene kroonus üks "makispetsialist" andis, aga sellel tagasisideahel oli nats ebaloogiline...ilmselt joonistasin valesti.

                        Comment


                          #42
                          netis tuhnides leidsin ühe kokkuvõtva lehe makiteemaliste artiklite kohta
                          http://radioam.nm.ru/rc/rc_sound_rec.html

                          Veel vaevab mind üks küsimus. Kust kohast saada nn. 3 pealise kassetmaki helipäid. Pildilt olen näinud...
                          Helipead kustutuspeaga ühes tükis olen näind aga varianti,kus kesta sees on kaks pead...
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #43
                            venemaalt leidsin ühe pakumise-ainult et hinnaks oli natuke alla tuhande rubla.kui ise venemaa vahet ei käi,siis hind oleks kroonides 800-900. üldiselt kallis lõbu.

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by martinj@Jan 31 2005, 17:00
                              Veel vaevab mind üks küsimus. Kust kohast saada nn. 3 pealise kassetmaki helipäid. Pildilt olen näinud...
                              Helipead kustutuspeaga ühes tükis olen näind aga varianti,kus kesta sees on kaks pead...
                              Väike ajalooline repliik - oli selline kassetikas nagu Vilma 102 ja sellel helipea 3AB24.H1 (kirillitsas). Mõned pead (kahjuks praakeksemplarid) on mul isegi olemas. Valmistatud on nad aastal 1985.

                              Kust saada - tõenäoliselt ainus variant mõne Lääne mudeli järgi varuosana tellida. Iseasi mis see maksta võib?

                              Ning järgmise sammuna on vaja kahe toonvõlliga mehhaanikat, sest padjake kassetis, mis universaalpea korral hoolitseb lindi liibumise eest vastu helipead ei täida enam oma rolli. Loomulikult on vaja ka uut (väiksemamõõdulist) kustutuspead, sest tavalise kustutuspea koha hõivab teine toonvõll koos surverulliga.

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by @ndres@Jan 31 2005, 19:32

                                Ning järgmise sammuna on vaja kahe toonvõlliga mehhaanikat, sest padjake kassetis, mis universaalpea korral hoolitseb lindi liibumise eest vastu helipead ei täida enam oma rolli. Loomulikult on vaja ka uut (väiksemamõõdulist) kustutuspead, sest tavalise kustutuspea koha hõivab teine toonvõll koos surverulliga.
                                Siis jääb see asi ära .
                                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                                Comment

                                Working...
                                X