muusika keskuse laseri pea tolmune. oleks vaja puhtaks saada. kumb täidab oma ülesannet paremini kas puhastusplaat või pudelis rõhu all olev õhk. või on ka muid vahendeid. lahti eriti kiskuda ei tahaks.
Teade
Collapse
No announcement yet.
puhastusplaat vs rõhul all õhk pudelis
Collapse
X
-
kui lahti ei taha vôtta siis korralikult puhtaks ka ei saa.Ajutisi lahendusi
pole môtet kasutada,teed seda jälle ja jälle vôi ei ole tulemust.Paraku pole
ei puhastusplaat ega suruôhk kindlad vahendid.Ôhuga saab ka laseri ära
lôhkuda kui kasutada piisavalt lähedalt ja jôuliselt.Et kuhugi jôuda,tuleb sinna minema hakata.
Comment
-
Originally posted by vunc@Mar 8 2005, 19:44
kui lahti ei taha vôtta siis korralikult puhtaks ka ei saa.Ajutisi lahendusi
pole môtet kasutada,teed seda jälle ja jälle vôi ei ole tulemust.Paraku pole
ei puhastusplaat ega suruôhk kindlad vahendid.Ôhuga saab ka laseri ära
lôhkuda kui kasutada piisavalt lähedalt ja jôuliselt.
Comment
-
Kui tahta korralikult teha, siis tuleb ka peegel/prisma ära puhastada. Seal ei aita suruõhk ega puhastusplaat. Eriti, kui tegemist rasvase kõntsaga. Laserpea tuleb lahti võtta, mis on näiteks mõne Philipsi puhul üpris vaevaline tegevus. Vahel saab ka läätse vahelt imepeene vatitikuga puhastatud. Oleneb pea konstruist. Ja kui pole oma oskustes kindel, siis parem mitte proovida, sest võib lõppeda pea vahetusega.Harjutamine teeb harjutajaks.
Comment
-
on kaks eri asja-vatiga ja suruõhuga on puhastus. ja seda tehakse siis kui asi täitsa hukkas on.puhastusplaat aga on profülaktiline asi ja teda tuleb kasutada iga päev enne muusikaplaadi sissepanekut.see tagab selle, et tolm laserile ei kogune.kui püüda temaga musta laserit puhastada siis ta tõesti määrib ainult tolmu laiali.
Comment
-
Tervitus!
Kui tihti ja mismoodi puhastama peaks oleneb sellest palju toas tolmu ringi lendab ja kas samas ruumis ka suitsetatakse. Viimasel juhul on asi üsna pahasti.
Tihtipeale hakkavad inimesed puhastamise peale mõtlema alles siis, kui mängija korralikult plaati ei loe. Õigem oleks alustada tunduvalt varem, et helikvaliteet ei kannataks (juhul muidugi kui see korda läheb). Isiklikult käin puhastusplaadiga asja üle paar korda nädalas (selles toas suitsu ei tee ja tolm mulle juba põhimõtteliselt ei meeldi). Paar korda aastas puhastaks põhjalikumalt.
Comment
-
mina kui väga puhastusplaadi kauge inimene hakkasin ka nüüd huvi tundma oma deki profülaktilise up and running hoidmise vastu. mitte, et tal midagi viga oleks.
kui pikk ühe plaadi eluiga on näiteks? ses mõttes, et nagu ma aru saan on seal miskised imepisikesed harjased, mis üle läätse käivad. mehaanilise liikumise puhul tuleb ju igal juhul miskisuguse kulumisega arvestada. kaua võib ühe plaadi peale siis loota? ja kas neid on ka paremaid ja halvemaid, ning milliseid konkreetseid asju ja millisest hinnaskaalast tuleks vaadata?
kordan uuesti, pole kordagi sellise asjaga kogemust olnud, sellest ka asjatundmatud küsimused :P
Comment
-
Ei salli puhastusplaate, mitte kohe. Need aitavad ainult siis kui eelnevalt kasutatud tõesti puhtaid CD plaate ja ümbritsev õhk suhteliselt kuiv. See tähendab, et läätsele on sadestunud kuiv tolm. Aga õhus tavaliselt muidki kleepuvaid osakesi (sigaretisuits neist kõige hullem!, lääts muutub õrnalt rasvaseks ja plaadi harjased "mäkerdavad" kogu sodi laiali, mitte ei puhasta.
Profülaktika mõttes ikkagi lahti võtta (pakuks, et kaks korda aastas ) ja puhta piiritusega üle käia...see lahustab võimalikud rasvained ja edaspidi aitab isegi suruõhk (mitte tugev ja otse läätsele! tolmu eemaldamisel.
Kunagi ühed raadiodiskorid hädaldasid, et nende CD mängijad "jamavad"...härrased pidevalt suitsetasid samas ruumis. Tolmuvabad, kuid nii udused läätsed, et isegi piiritusega oli raske puhastada. Mida veel puhastusplaat oleks teinud...
Comment
Comment