Teade

Collapse
No announcement yet.

palun nõuandeid süsteemi ehitamiseks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    lihtsalt palju vaeva viimistluse ning filtri arendamisega.
    Antud juhtudel see vist maksabki
    Mu vanaisa oli küll väga kõva mees aga võitluses elektriga jäi siiski teiseks

    Comment


      #17
      Olen täiesti nõus ,et ise tehes saab odavamalt kui ka tihtipeale parema tulemuse.
      Loll jutt ,et välimust ei saa korralikult teha. Võimalusi on üsna palju. Näiteks teada tuntud Visatoni kodulehel on kõik ära näidatud milliseid subwoofreid ja kõlareid kokku sobitada. Hinnad on ka otsast otsani ja kindlasti leiaks mingi varjandi.
      http://www.visaton.com/english/uebersicht/7.html
      Kõlaritel on seal kõik mõõtmed ja filtrid ära näidatud. loomulikult võid kastide kuju oma tahtmise järgi muuta.
      Näiteks on päris korralik see süsteem. Isiklikult muudaks esikõlaride kujundust veidi.
      Tõnis

      Comment


        #18
        Originally posted by rnzr@Feb 26 2005, 14:17
        Novembre, ära posti enam
        Novembre ei ole kusjuures mitte milleski süüdi, ja las ta postitab edasi. Ma arvan et see on just õige - foorum ongi selleks et õppida ja targemaks saada. Kui ta enne ei teadnud et ka isetehes saab päris häid asju teha, siis nüüd teab. Just selle kastuaja "rnzr" viimase posti eest tuleks kohe 2 hoiatust kirja panna! :angry:

        Comment


          #19
          Novembre, me oleme ühes teemas sellel asjal juba vaielnud ning ma üldse ei välista, et teeme sedaka tulevikus.
          Mina jään ikka oma seisukoha juurde: kui enamustel inimestel on kulutada kõlaripaari peale MAKSIMAALSELT paar tuhat krooni, ta on niisiis tavakasutaja, kelle jaoks põhimõtteliselt ei eristu omavahel erinevad kõlarid jne, siis andke andeks, kuid poest ostes ei saa selle sama paarituhande krooni eest mitte midagi! Kui me liigume vähek kallimasse hinnaklassi, siis seal läheb asi huvitavamaks - on kahtlemata asju, mis on supertulemus ning leidub ka palju jama, mis on selgelt üle hinnatud. Konkreetseid nimesid nimetama ei hakka.

          Dynaudio 52 on väga tasemel riiulikõlar, suudab mängida võrratult - mulle meeldib see väga, kuid minu jaoks ei ole põhjendatud kulutada 10000 krooni kõlaripaari eest, mis:
          1) viimistluse pärast mulle hästi ei istu - kirsispooniga viimistlus on kena, kuid siiski mitte kõige sobilikum.
          2) eelistan kulutada 1/3 - 1/2 summat elementidele ja olen muidu kaval, tulemus saab olema võrreldav minujaoks. MOTT.

          Tõsi, kallite firmakõlarite juures maksabki just laboritöö, mille paljud äraunustavad(lisaks ka oma kõva protsent on kaubamärgil) - küll aga enamus kasutajaid ei tea, millist jama võib leida tegelikult uhkelt väljareklaamitud kõlarist. (Miks maksta kaubamärgi eest, kui Lääne foorumid on täis teemasid ühe või teise brändi mittemängivuse kohta ning kuidas seda parandada).

          Ma ei väida, et tehasekõlarid on kõik jamad, kuid ka DIY on võimalik saavutada vägagi arvestatav tulemus. Seega on kõikidel õigus ja samas, mitte kellegil.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #20
            Originally posted by intz@Feb 26 2005, 16:20
            Novembre, me oleme ühes teemas sellel asjal juba vaielnud ning ma üldse ei välista, et teeme sedaka tulevikus.
            Mina jään ikka oma seisukoha juurde: kui enamustel inimestel on kulutada kõlaripaari peale MAKSIMAALSELT paar tuhat krooni, ta on niisiis tavakasutaja, kelle jaoks põhimõtteliselt ei eristu omavahel erinevad kõlarid jne, siis andke andeks, kuid poest ostes ei saa selle sama paarituhande krooni eest mitte midagi!

            Dynaudio 52 on väga tasemel riiulikõlar, suudab mängida võrratult - mulle meeldib see väga, kuid minu jaoks ei ole põhjendatud kulutada 10000 krooni kõlaripaari eest, mis:
            1) viimistluse pärast mulle hästi ei istu - kirsispooniga viimistlus on kena, kuid siiski mitte kõige sobilikum.
            2) eelistan kulutada 1/3 - 1/2 summat elementidele ja olen muidu kaval, tulemus saab olema võrreldav minujaoks. MOTT.

            Tõsi, kallite firmakõlarite juures maksabki just laboritöö, mille paljud äraunustavad(lisaks ka oma kõva protsent on kaubamärgil) - küll aga enamus kasutajaid ei tea, millist jama võib leida tegelikult uhkelt väljareklaamitud kõlarist. (Miks maksta kaubamärgi eest, kui Lääne foorumid on täis teemasid ühe või teise brändi mittemängivuse kohta ning kuidas seda parandada).

            Ma ei väida, et tehasekõlarid on kõik jamad, kuid ka DIY on võimalik saavutada vägagi arvestatav tulemus. Seega on kõikidel õigus ja samas, mitte kellegil.
            Mina soovitasingi tavakasutajale võtta 2 paari Audese kõige odavamat riiuli kõlareid, mis maksavad 2000 ringis/paar + keskkõlar+woofer. Nende juurde 7-8k receiver ja jääbki raha veel üle. Minu arust tuleb väga hea kodukino komplekt sellest. Või on kellegil parema hinna/kvaliteedi suhtega midagi veel soovitada?

            Dynaudio 52 on kaa maitse asi. Ma olen kuulnud inimese arvamust (keda ma täielikult usaldan selles aspektis), et 52 on väga puhta aga kuidagi jäiga mitte elava soundiga.

            Kui sa kulutad materjalile pool. Pane juurde töö, viimistlus, mõtlemine. Arva ära 10000-st maksud, transport, garanti puudumine. Ja lõpuks tulebki välja, et 10k ei ole palju küsitud. Teine asi kui eesmärk on mitte lõppprodukt vaid protsess. Minu jaoks on esmatähtis lõpptulemus, sinu jaoks protsess ja kindlasti ka tulemus. Iga ühel on oma tee. Seda ma tahsingi rahvale ette tuua. HiFi-s ei ole vahe suur isetehtud ja poe toodanguga. Sellega, et HiEnd-i hind on üle küsitud olen täiesti nõus. 52 ei ole hi-end.

            Muidu väga huvitav kas sa oled kohanud internetis Dynaudio kloonimist? Ja kas keegi lõpuks Eestimail ProAc Response 2,5 kloonimise ette võtab? 8000-9000 tuhandega peaks hakkama saama. Poe hind on neil 50000.

            Kasutaja Saajats väga eksib. Ma olen kogu isetegemise läbi teinud ja tean elementidest, filtritest, projekteerimisest ja eelarve koostamisest palju rohkem kui ta ette kujutada suudab.

            Comment


              #21
              Mina soovitasingi tavakasutajale võtta 2 paari Audese kõige odavamat riiuli kõlareid, mis maksavad 2000 ringis/paar + keskkõlar+woofer. Nende juurde 7-8k receiver ja jääbki raha veel üle. Minu arust tuleb väga hea kodukino komplekt sellest. Või on kellegil parema hinna/kvaliteedi suhtega midagi veel soovitada?
              Sa mõtled 105te? Nende hind on pigem 3000 krooni kandis paar ja seda alles värvitud viimistlusega.
              Samas klassis, kus on Audese kõrgsagedus, on saadaval ka paremaid elemente, mis loovad detailsema, külluslikuma ning meeldivama helipildi, tonaalsusest rääkimata.

              Kui sa kulutad materjalile pool. Pane juurde töö, viimistlus, mõtlemine. Arva ära 10000-st maksud, transport, garanti puudumine. Ja lõpuks tulebki välja, et 10k ei ole palju küsitud. Teine asi kui eesmärk on mitte lõppprodukt vaid protsess. Minu jaoks on esmatähtis lõpptulemus, sinu jaoks protsess ja kindlasti ka tulemus. Iga ühel on oma tee. Seda ma tahsingi rahvale ette tuua. HiFi-s ei ole vahe suur isetehtud ja poe toodanguga. Sellega, et HiEnd-i hind on üle küsitud olen täiesti nõus. 52 ei ole hi-end.
              Pool millest?
              Kui mul on olemas visioon, mõte, idee, ning eelkõige tahtmine, siis tehakse kõiksugu asju. Garantii - mida sa täpselt mõtled? Pole vahet, kas lased oma lollusest valjukad läbi firmakõlaril või enda poolt kokku pandud kõlaril, remont on sinu kulul.
              Miks peaks leppima sunnitud firmatootega, kui on võimalus tähe TÄPSELT selline kõlar(või võimendi, ka neid saba DIY teha väga tasemel) nagu ma ise soovin?

              Tõtt-öelda on ka minu jaoks arusaamatu, miks ikkagi keegi pole Proac`i kloone teinud. Eelarve nende kõlarite puhul on tõesti maksimaalselt 10000. Ning Dynaudio mingit kloonimise saiti ma isegi olen kohanud, kuigi ma ei tea, kas me räägime samast asjast.
              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
              indrek@sac.ee, +3725174765

              Comment


                #22
                Ok.
                Hõikan siis välja , et võtsin tõsiselt plaani ProAc Response 2.5 klooni ehitamise. Kuna ehitusplaan on veninud juba liiga pikalt ja seda eelkõige võimendiosa (A30 ja BZLS) lõpetamisega (ajapuudus + jahutusprobleemid) ja vabandusega et Eestist elemente ei ole saada.
                Nüüdseks pean tunnistama, et Eestist saab elemente küll. Suhtlesin Pauliga (peerless@serwend.ee) ja asjad saab vägagi norm hinnaga.

                PS. See post on eelkõige eesmärgiga sundida ennast kõlaritega tegelema ja mitte otsima lihtsalt muid vabandusi.

                PPS. Küsimus eelkõige intz´ule. Kas vineeri eelistamine mdf´ile kajastub ka helipildis? Või on tegu puhtalt materjali hinnaga, kättesaadavusega ja töödeldavusega. Paljud läänepoolsed kõlariehitajad eelistavad ikkagi mdf´i. Seda ka ProAc´i kloonijad.

                Comment


                  #23
                  Ei teadnud, et 105 maksab juba 3k. Karm. Sa võid ju ise pakkuda mingit lahendust teema algatajale. Kuigi ta ise on ära kadunud.

                  Kuigi praegu ei saa ette kujutada, et suudan 2 riba kõlariga leppida. Aga mine sa tea. See pärast ProAc klooni tulemuse vastu suur huvi.

                  2 Rehi
                  Tee eraldi teema 2.5 kohta. Saad meid kursis hoida ja arutada hinnast ja muu nüansidest.

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by Novembre@Feb 26 2005, 21:10
                    Ma olen kogu isetegemise läbi teinud ja tean elementidest, filtritest, projekteerimisest ja eelarve koostamisest palju rohkem kui ta ette kujutada suudab.
                    Valgusta oma tegemisi kaablite ja kõlarite osas vähe konkreetsemalt. Ma arvan et paljudki vaidlusalused küsimused kukuvad kohe ära pärast seda.

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by Novembre@Feb 26 2005, 21:10
                      Kasutaja Saajatz väga eksib. Ma olen kogu isetegemise läbi teinud ja tean elementidest, filtritest, projekteerimisest ja eelarve koostamisest palju rohkem kui ta ette kujutada suudab.
                      ja kui küsida võib, siis milles täpsemalt ma eksin?

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by moi+Feb 28 2005, 08:23--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (moi @ Feb 28 2005, 08:23)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Novembre@Feb 26 2005, 21:10
                        Ma olen kogu isetegemise läbi teinud ja tean elementidest, filtritest, projekteerimisest ja eelarve koostamisest palju rohkem kui ta ette kujutada suudab.
                        Valgusta oma tegemisi kaablite ja kõlarite osas vähe konkreetsemalt. Ma arvan et paljudki vaidlusalused küsimused kukuvad kohe ära pärast seda. [/b][/quote]
                        OT: Minu arvates pole siin midagi valgustada, kes foorumit on jälginud need teavad.

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by intz@Feb 26 2005, 18:20
                          Dynaudio 52 on väga tasemel riiulikõlar, suudab mängida võrratult - mulle meeldib see väga, kuid minu jaoks ei ole põhjendatud kulutada 10000 krooni kõlaripaari eest, mis:
                          1) viimistluse pärast mulle hästi ei istu - kirsispooniga viimistlus on kena, kuid siiski mitte kõige sobilikum.
                          52 on "standardis" saadaval vähemalt neljas värvitoonis.
                          Mis üldiselt isetehtud kõllide välimusse puutub, siis ütleks et paljud näevad tõesti normaalsed välja, kuid lähemalt vaadates on vahe tehasekõllidega selgelt märgatav.
                          Sama Audience 52 on oma välimuselt suht tavaline ja isegi igav, aga lähemalt vaadates on ikkagi näha koostetöö kõrge kvaliteet mis vähemalt minu jaoks ei ole sugugi tähtsusetu kõlarivaliku juures. Isetehtututel on aga detailide kokkusobitamine jms ikkagi suht robustne.
                          Jah tõesti, ise tehes võid saada samaväärse kvaliteedi odavama hinna eest, kuid mina olen selle samase detailide kõrgetasemelise viimistuluse eest nõus maksma selle +n% firmakõlari eest.

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by Novembre@Feb 28 2005, 09:27
                            Ei teadnud, et 105 maksab juba 3k. Karm. Sa võid ju ise pakkuda mingit lahendust teema algatajale. Kuigi ta ise on ära kadunud.
                            Teemaalgataja ei ole kuhugi kadunud. Lihtsalt ootab kasulikke näpunäiteid mis on visad tulema...
                            Rohkem rõhku on pandud üksteise poriga loopimisele... :unsure:

                            Ootaks ikkagi rohkem nõuandeid milliseid kõlareid ja võimendust antud budgeti piires tasuks vaadata (st võtta üldse optioniks ja minna poodi kuulama).
                            See kas ehitan ise, lasen ehitada või eelistan poe toodangut selgub kui leidub asjalikke nõuandeid-pakkumisi. Kes on ehitaja võiks soovi korral midagi ka konkreetset välja pakkuda. Muidu on see minu jaoks selline rohkem suusoojaks jutt B-)
                            ________
                            Kus häda kõige suurem, seal kaevud härgi täis

                            Comment


                              #29
                              Kui ta enne ei teadnud et ka isetehes saab päris häid asju teha, siis nüüd teab.
                              ja kui küsida võib, siis milles täpsemalt ma eksin?
                              Tänan valgustasid. h34r: . Sinu arust häid asju. Vot kõik inšenerid on lollid, kõlari projekteerimisele kulutavad ropult aega ja arendavad neid aastate jooksul. Aga meie oleme nii targad, võtame Visatoni low-end elemendid, lööme need programmi sisse ja saame super tulemuse.

                              Mingit venekeelset kõlariehitamise aabitsad ma lugesin 16-17a tagasi. Juba siis pöörlesid peas mõtted, et läheb liiga keeruliseks. Kuigi programmide tulekul muutus lihtsamaks. Ja sai proovitud Korvet 150 ümberarvutatud, ehitatud.

                              Jah tõesti, ise tehes võid saada samaväärse kvaliteedi odavama hinna eest, kuid mina olen selle samase detailide kõrgetasemelise viimistuluse eest nõus maksma selle +n% firmakõlari eest.
                              Tore on, et leidub neid inimesi, kes minu arvamust jagavad. Kuigi tundub, et kogu isetegijate armee on minu vastu, et ma nende illusiooni rikun.

                              Comment


                                #30
                                Novembre,
                                kuidas sa inseneride poolt väljatöödatud KIT&#39;idesse suhtud?
                                (näiteks Visatoni HIGH-END kitid - TOPAS, SOLITUDE, VIB130TL, ARIA jne)
                                need ju vaja ka ise kokku panna ja kast ehitada jne, et pole ikka see?

                                Comment

                                Working...
                                X