Teade

Collapse
No announcement yet.

Spooniga katmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Spooniga katmine

    Kui kellelgi kogemusi kõlarikastide spooniga katmisel või oskab kuidagi aidatagi siis oleksin tänulik

    #2
    põhimõtteliselt..ise..raske teostada..kui ei ole ikka korralikke töövahendeid..nagu pressi jne jne...aga nagu peaks ikka saama teha.....Olen ise ühe korra kõrvalt poole silmaga vaatand..kuidas 1 vana spoonis..mis seal ikka väga keerulist oli..mingi hele spoon oli..pani siis siledale spoonitavale pinnale..pani spooni paika..ja lasi kuuma triikrauaga üle..arvatavasti siis mingi liim oli seal spoonipeal mis soojenedes hakkab liimima vms...
    ja pärast pani pressialla
    mida sa lohh vahid

    Comment


      #3
      Originally posted by rainx666@Feb 25 2005, 17:34
      põhimõtteliselt..ise..raske teostada..kui ei ole ikka korralikke töövahendeid..nagu pressi jne jne...aga nagu peaks ikka saama teha.....Olen ise ühe korra kõrvalt poole silmaga vaatand..kuidas 1 vana spoonis..mis seal ikka väga keerulist oli..mingi hele spoon oli..pani siis siledale spoonitavale pinnale..pani spooni paika..ja lasi kuuma triikrauaga üle..arvatavasti siis mingi liim oli seal spoonipeal mis soojenedes hakkab liimima vms...
      ja pärast pani pressialla
      Antud asi ei ole spoon mida triiklauaga lase. Spoon on õhuke puulaast ja mida liimitakse pressi all.

      Comment


        #4
        aga on kellelgi aimu palju võib 1 m2 musta spooni maksta?
        Endiselt arvamused oodatud.

        Comment


          #5
          Originally posted by arvutihdd+Feb 25 2005, 16:04--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (arvutihdd @ Feb 25 2005, 16:04)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-rainx666@Feb 25 2005, 17:34
          põhimõtteliselt..ise..raske teostada..kui ei ole ikka korralikke töövahendeid..nagu pressi jne jne...aga nagu peaks ikka saama teha.....Olen ise ühe korra kõrvalt poole silmaga vaatand..kuidas 1 vana spoonis..mis seal ikka väga keerulist oli..mingi hele spoon oli..pani siis siledale spoonitavale pinnale..pani spooni paika..ja lasi kuuma triikrauaga üle..arvatavasti siis mingi liim oli seal spoonipeal mis soojenedes hakkab liimima vms...
          ja pärast pani pressialla
          Antud asi ei ole spoon mida triiklauaga lase. Spoon on õhuke puulaast ja mida liimitakse pressi all. [/b][/quote]
          võimalik... B-)
          mida sa lohh vahid

          Comment


            #6
            Originally posted by &#045;kaur&#045;@Feb 25 2005, 19:16
            aga on kellelgi aimu palju võib 1 m2 musta spooni maksta?
            Seda ma tean et soomes Puukeskuses maksis korralik must spoon 11euri/m^2
            Eestis pole silma hakanud ja pole väga uurinud ka, ma arvan et ta kuskil 170-190kr ole.
            A puht huvi pärast küsin miks tahad ise katta??

            Comment


              #7
              puht heast südamest ütleks et ka otsing aitab vahest.

              Comment


                #8
                Neti.ee kaudu leidsin mõned spooni tootjad eestis.
                Saatsin kirjad teele


                Edit: @bls: Egas ma ise ei tahagi katta aga mulle tundub et saan tutvuse kaudu ühes kohas ära teha. Huvi pärast küsisin palju raha võib minna selle peale.

                Comment


                  #9
                  Otsingu all mõeldi vist foorumi sisest


                  otsingu vaste nr 1

                  otsingu vaste nr 2
                  otsingu vaste nr 3

                  Ksukil oli veel mingi teema, aga ei leidnud ylesse hetkel

                  Comment


                    #10
                    Tekkis küsimus kust seda nn. fooliumit saada? Hind?
                    Kumb siis oleks kõlarikastile sobivam kas foolium või spoon?
                    Kumb tugevam?

                    Kasutasin isegi foorumi sisest otsingut ja sain sealtki natuke abi.

                    Comment


                      #11
                      Seda asja,mida &#39;fooliumiks&#39; nimetad, on müügil suuremates ehituspoodides ning pigem on see kile moodi, mille teisel pool on liim ehk siis sarnane kleepsule.Müüakse jooksva meetri kaupa laiused vist 90cm ja 45 cm, hinnaks laiemal kuskil 50 EEK/meeter.

                      Comment


                        #12
                        Tõesti, see foolium on PVC kile, puidumustriga(vms) õhuke kile, mis vajab väga head aluspinda, kuna näitab kogu jama väga hästi välja. Spooniga katmine ei ole samuti lihtne, eriti kui korraliku puutöö osas on kogemusi vähe - erinevates foorumites leidub palju õpetusi, kuid kahjuks kõik päris nii lihtsalt ei käi(nt triikrauaga spooni kuum-menetlusel kodus paigaldada suurtele pindadele on põhimõtteliselt võimatu).
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #13
                          Ei olnud plaaniski seda kodus tegema hakata.
                          Loodan et saan üheskohas ära lasta teha. (seal nagu tegeldaksegi mööbliga)

                          Edit: Ei tea kas seda fooliumit musta värvi kah on ?

                          Comment


                            #14
                            Musta PVC-kilet on minu arust isegi kahte sorti-üks on puidu imitatsiooniga teine lihtsalt must.

                            Comment


                              #15
                              Kui vastupidav see PVC-kile ka on? Kui paks?

                              Comment

                              Working...
                              X