Teade

Collapse
No announcement yet.

tavalise pirniga rütmiga vilkuv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    tavalise pirniga rütmiga vilkuv

    Ma niisiis veel algaja ja võibolla on foorumis kuskil see teema juba olnud. Aga ma tahax ehitada rütmiga kaasa vilkuvat pirn(id). Ma võtsin ühelt vanalt vene kõllilt (jupiter)
    elemendi teen nüüd sellele kasti ja tahax talle ehitada ka valgustust. võimendan creative-i tavaliste arvutile mõeldud kõllide võimendiga circa 17w bassi väljund, vene kõll ise 10 w. Aga et mitte igaks juhux võimendit üle koormata tahaxin teha pirni(e) toita patareide pealt, mis aga samas vilgux rütmiga kaasa. Endal hetkel 2 lapikut 4.5 v patareid ja pirn 6 v 1A. Võite ka ise lahendusi soovitada. Poest ei tahax osta(pole hetkel raha) ja nii ebavõimsale kõllile ei tahax osta kah.See alles mu esimene projekt, edasi ehitan juba võimsamaid(harjutan kätt). Plzzz help! Ette tänades!

    #2
    Kõige lihtsam. Pane kõlariga paralleelselt Led(id) .Koos eeltakistiga muidugi . Selle arvutad vastavalt ledi max voolule ja võimu pingele välja .Kusjuures,kuna muusika koosneb tippudest, siis võib ledi isegi veidi üle tüürida.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Originally posted by martinj@Mar 20 2005, 17:47
      Kõige lihtsam. Pane kõlariga paralleelselt Led(id) .Koos eeltakistiga muidugi . Selle arvutad vastavalt ledi max voolule ja võimu pingele välja .Kusjuures,kuna muusika koosneb tippudest, siis võib ledi isegi veidi üle tüürida.
      ehee ega ma eriti aru ei saand.Äkki joonistad kavandi.Ja mida se tähendab ? .Kusjuures,kuna muusika koosneb tippudest, siis võib ledi isegi veidi üle tüürida.?

      Comment


        #4
        Kui inimene on 9 klassi ära käinud siis peaks seda ikka teadma mida tähendab paralleelühendus. :huh:

        Mida se tähendab ?
        Vastus: Paralleelühenduse (ehk rööpühenduse) korral on pinged elementidel samad. Ja koguahhela vool on üksikute elementide voolude summa. Paralleelühenduse korral liituvad juhtivused.


        Loodan et martinj ei pahanda kuna tekst on võetud tema kodulehelt. :unsure:

        Comment


          #5
          Ei pahanda.
          Täpsustan, miks võib muusikaga valgusdioodi veidi "üle kütta".
          Tavaliselt kannatavad vagusdioodid lühikese hetke jooksul rohkem voolu,kui tavaliselt. Muusikas on need tippväärtused suhteliselt lühikese kestusega.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            või siis võtad mingi suvalise värvimuusika skeemi ja teed selle järgi. Kui sageduste järgi ribadesse jaotamist ei taha, siis võid filtrid eest ära jätta.

            Comment


              #7
              Ma sainb martinj seletusest täiesti aru ja ma tean mis on paralleel ja rööp :blink: daaaa
              ma ei saand tollest muusika koosneb tippudest jutust lihtsalt aru. Aga kas ma siis selle skeemi juures patakaid ei kasutagi?See siis käib ni? U:I=R

              Comment

              Working...
              X