Teade

Collapse
No announcement yet.

Probleem S90 bassikaga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Probleem S90 bassikaga

    nii seletan siis veidi milles jama..

    nimelt ühes S90 kastis bassikas ei mängi. viga ei ole ei kõlaris ega võimendi väljundis. sai asja testitud igatipidi. sõimendis väljundeid ja sisendeid vahetatud ja midagi ei muutunud, ning sai kõlarites ka bassikaid vahetatud ning sama bassikas teises kastis funkas kenasti. seega viga siis selles kastis asetsevad elektroonikas. teadjam sõber pakkus siinkohal et äkki bassifilter kutu. ma ise olen sellel elektroonikas suhteliselt võhik  :-[ ja minu jaoks see sisu seal jube segaseks jäi. tegu on siis Radiotehnika 8oomiste S90-D kõlaritega. äkki keegi oskab head nõud anda. et milles siis asi on. kas see bassifiltri asi on võimalik viga? ja kui jah, siis kuidas sellest veast jagu saada... mida ja kus seal vahetama peaks ja kust nö. varuosi saada.. (tevalo/noortehnik?). :-/

    btw teised kõvarid ehk kõrged ja keskmised töötavad ilusti ja täiesti võrdselt. mdx ega see bassikas täitsa kutu ka pole aga umbes 70+% vaiksem kui teises kastis. igatahes jube nüri on seda plekist plärinat kuulata ühest kõlarist (kui tegu filtriga peaks vist teises kõllis ka selle äravahetama, et saada nö ühtlane tulemus - teine ka tegelt ju nö "vana ja väsind")

    Tänud ette.
    Rasmus

    #2
    Kaku akst lahti, ja vaata et kui otse bassikale signaali peale lased sisi kas töötab ilusti, kui mitte siis on bassikas kutu ja uus maxab nii 550.-. Kui aga ilusti mängib siis tõesti filter kutu.
    kris@andmevoog.eu

    Comment


      #3
      Kui sul bassikas teises kastis töötas normaalselt,siis on viga filtris.Kahjuks pole mul seda filtri skeemi kohe silmade ees.
      Vana helitehnika remont Pärnus

      Comment


        #4
        bassifilter kutu, kui bassikas teises kastis häält tegi..
        kontrolli kontaktid üle.. äkki on midagi lahti põrutand..

        Comment


          #5
          Kust seda s90 bassikat osta yldse ???

          Comment


            #6
            noorest tehnikust luise 4 ta maxis 690.- aga sa võid osta ka audese elemente kui kast sobib

            Comment


              #7
              bassikas ise on raudselt korras sest mängis väga kenasti teises kastis. viga peab ikka filtris olema..

              nüüd siis ongi küsimus selles kuidas filtrit parandada, või mida seal välja peaks vahetama jne.sest kõll mängib ka "katkises" kastis aga imevaikselt :-[
              Rasmus

              Comment


                #8
                viga võib olla kondedes või takkides või ühendustes, ühesõnaga kõiges. proovi testriga vaadata seda signaali liikumist seal filtris, äkki saad abi.

                Comment


                  #9
                  vaata sealt kõik konded läbi, ehk mõni on ära surnud sealt!
                  Abiks kõigega! djmadys@hot.ee/bazzmazternoq@hot.ee
                  DeeJay Catass

                  Comment


                    #10
                    vaata sealt kõik konded läbi, ehk mõni on ära surnud sealt!
                    nagu ma aru sain on ta algaja ja ei oska ju kontrollida seda,et kas konde on pees või mitte..

                    Comment


                      #11


                      nagu ma aru sain on ta algaja ja ei oska ju kontrollida seda,et kas konde on pees või mitte..

                      olgem ausad ega vist eriti ei oska küll jah.. :'(
                      ja testerit mul ka nagu pole :-[
                      Rasmus

                      Comment


                        #12
                        Üks võimalus, kui konde kõriseb(filtri keeramisel/loxutamisel) ja on ästi kerge siis ta on tuksis
                        kris@andmevoog.eu

                        Comment


                          #13
                          Bassivaljukal on konde paraleelselt ühendatud st kui on katkestus ei tohiks heli VÄGA oluliselt muutuda. Kui aga kondekas on hakanud lekkima siis selle saab ju testriga ikka väga lihtsalt kindlaks teha kui selline asi kuskilt saada on. Veel selline asi et see bassi filtri konde peab asuma sisendi otste vahel. Proovi ta üles leida ja vahelt välja lõigata/joota. Kui läheb paremaks asenda uue sama väärtusega kondega.
                          Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                          Comment


                            #14
                            Kui ei viitsi mässata vea otsimisega, osta parem uus filter. orginaali vaevalt leiad aga sinna sobivad ideaalselt ka audese 017 filtrid. Soovitan mudugi ära vahetada need mõlemas kastis, sest mingid heli erinevused võivad tulla. Saada on neid noores tehnikus ala 200.- tk.

                            Comment


                              #15
                              1)Kõigepealt otsi tester.2)Mõõda mõlema kõlli(ma mõtlen tervet kasti)takistused ära.Ma kujutan ette, et vigasel peaks takistus väiksem olema.3)Siis vaata ega mingi juhe/kontakt lahti pole.4)Otsi üles selline suur konde mis on bassikaga parralleerselt ühendatud.Areta see konde küljest ära ja kui bassikas kõvemini käima hakkab, siis asenda konde.
                              Kui see ei aita siis otsi suured mähised üles.pne hetkeks sisend ja väljund kokku ja kui ta hakkab kõvasti mängima, on asi selles.Kui mängib sama kõvasti, aga bassikas tulevad keskmised sagedused rohkem esile, on viga kuskil mujal.
                              muusika on kuulamiseks

                              Comment

                              Working...
                              X