Ise tegin täpselt sama asja valmis veebruaris Töötab hästi ja heli on puhtam, kui arvuti integreeritud helikast. Kasutasin esialgu kivi sisemist pingeregulaatorit - tulemus siiski suht talutav ja adc osa ei kasuta ka hetkel. On plaanis tulevikus asja edasi arendada -korralikud op võimud lõppu ja pinge regul ka väline(eraldi pcb).Kivi jootsin peale kolviga - madalapingeline 9v. Trükkplaat tuli ca tikutopsi suurune - kui kahepoolsena teha kannataks võibolla ka usb mälupulga korpusesse mahutada.
Teade
Collapse
No announcement yet.
DAC-i ehitama
Collapse
X
-
Sai siis kõrvaklapivõimendi ehitatud TPA6021 baasil, toidet võtab USB pordist.
Klappidele on nüüd võimu küllaga. Ainus mure on, et basse on liiga palju, heli on tummine , pikemal kuulamisel väsitab.
jakim, Kas su USB DACil madalpääsfilter (LPF) on ja kui on siis äkki viskad skeemikese kuskile üles?
Kas sa SPDIF sisendit/väljundit proovinud oled?
Kui ma viskan kuskile skeemid üles, kas keegi viitsib vaadata, mida saaks parandada analoogosas? Mis komponente (kondensaatoreid) peaks kasutama?
Mõni pilt siis kah lisaks http://pilt.ee/view/611052/Kolakoguja
Comment
-
Originally posted by jakim@Oct 21 2005, 09:28
Tegelikult tegin alustuseks ilma filtrita, et proovida kas üldse töötab. Filter planeeritud eelvõimendi plaadile. Filtrid ja opakad on plaanis millalgi lisada. Skeemi ja infot saad siit: USB DAC
Positiivselt küljelt võib mainida seda, et töötab senimaani.
Negatiivne aspekt on kogu kompoti juures, et kvaliteet ei rahulda teps mitte - klapivõim on suht ok, samas PCM2902 tekitab sahinaid ja raginaid. Muusikat kuulates on kahe loo vahel ikka päris suur sahin.
jakim proovi sellist asja: pane mingi lugu mängima, volume propertist keera hääl maha ning välisel võimendil keera valjemaks(põhja), kas siis kuuled mingeid sahinaid, krabinaid?Kolakoguja
Comment
-
Originally posted by andreie@Nov 17 2005, 21:45
Mis vahendiga krabinad ära peletasid?
SPDIF sisendit pole tööle saanud :angry: , ühendasin CDROMi SPDIF väljundi otse PCM2902 DIGITAL IN, tulemuseks oli vaikus, kas tuleb ühendada nagu on näidatud CS8416 datasheedis (lk 55) TTL/CMOS input circuit?
Igatahes hakkab 2902 ennast ammendama, mõtted liiguvad PCM2707 sealt I2S siini kaudu AD1853 peale.Kolakoguja
Comment
-
Pole veel kuulnud, et RC ahel müriseks. Tõenäoliselt korjas ta seda müra maast - ka ainult takisti lahtiühendamisel oleks müra kadunud olnud.
PCM2902 DIN'i kohta on öeldud, et loogiline 0 peab olema <0.9V ja loogiline 1>=2.52V, pärast kondensaatorit see kahjuks ei saa enam nii olla. Kui pingenivood on paigas (kontrollimiseks oss või diood+kondekas+DVM), on võimalik, et CDROM'i väljastatav konkreetne SPDIF formaat ei sobi. Täpsemalt kahjuks ei oska sel teemal nõu anda, pole ise kokku puutunud.If you think education is expensive, try ignorance.
Comment
-
Originally posted by andreie@Nov 18 2005, 11:15
Pole veel kuulnud, et RC ahel müriseks. Tõenäoliselt korjas ta seda müra maast - ka ainult takisti lahtiühendamisel oleks müra kadunud olnud.
PCM2902 DIN'i kohta on öeldud, et loogiline 0 peab olema <0.9V ja loogiline 1>=2.52V, pärast kondensaatorit see kahjuks ei saa enam nii olla. Kui pingenivood on paigas (kontrollimiseks oss või diood+kondekas+DVM), on võimalik, et CDROM'i väljastatav konkreetne SPDIF formaat ei sobi. Täpsemalt kahjuks ei oska sel teemal nõu anda, pole ise kokku puutunud.
Proovisin mitme CDROMiga, kuid kuna oss on mul 10MHz, siis SPDIF väljundist selget pilti ei saa (pingeid saaks vast mõõta küll).
DIN kohta on ka selline rida datasheedis:
(5) 3.3-V CMOS level input with internal pulldown, 5 V tolerant
CDROMist peaks tulema TTL, niiet oleks vaja mingit konverterit TTL->CMOS?
pärast kondensaatorit see kahjuks ei saa enam nii olla - mida sa selle all mõtled?
Kas sa tegeled ka DACidega? Kui nii siis millega oled hakkama saanud?Kolakoguja
Comment
-
Passiivelement üksi ei saa kuidagi kuuldavas koguses müra toota, kui ta just suure tundlikkusega sisendis ei ole.
TTL-i nivood on 0V ja 5V, kuna sisend talub 5V-d, ei tohiks otseühendamisel probleemi nivoodega olla.
Pärast kondensaatorit on signaalinivood kuidas jumal juhatab, ehk määratud signaali kuju ja sagedusega ning vastuvõtva poole sisendi eripäradega.
Ei, ma ei tegele DAC'idega. Hetkel aeg-ajalt tasapisi ajan muud tehnikat rohkem tasemele, vahest on isegi tulemusi
Töö juures on mul odav 100 MHz sämplimissagedusega digioss, kui muud vahendid enam ei aita, võib SPDIF'i dokumentatsiooni näppu võtta ja sellega asjale läheneda... kuigi nädalavahetus on üsna hõivatud ja aega ei tarvitse olla.If you think education is expensive, try ignorance.
Comment
Comment