Teade

Collapse
No announcement yet.

K: Mis teeb CD-deckist tippklassi mängija?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Ei ole ka päris nõus

    Infot läheb kaotsi. Moonutavast süsteemist väljunud signaali reeglina esialgseks tagasi muuta ei saa.

    Piltikult öeldes, näiteks silutud pildist (hägusene) esialgse pildi tagasi saamiseks on vaja:
    1) teada silumisfunktsiooni pöördfunktsiooni
    2) ressursse, kuna integraalsete funktsioonide pöördfunktsioonid on reeglina selle peale maiad
    Helitehnika puhul pole kumbki tingimus täidetud.

    Teemasse.

    Arenduses kasutatakse CD mängijate testimisel testsignaalidega plaate mitmesuguste moonutuste tuvastamiseks võrdlemisi lihtsate vahenditega.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #17
      Ei määra jah signaaliallikas ainult. Kõik kokku määrab. Igal komponendil on mõju, olgu ta siis "väike" või "suur"

      Comment


        #18
        Originally posted by andreie@Jun 1 2005, 10:15
        Infot läheb kaotsi. Moonutavast süsteemist väljunud signaali reeglina esialgseks tagasi muuta ei saa.

        Piltikult öeldes, näiteks silutud pildist (hägusene) esialgse pildi tagasi saamiseks on vaja:
        1) teada silumisfunktsiooni pöördfunktsiooni
        2) ressursse, kuna integraalsete funktsioonide pöördfunktsioonid on reeglina selle peale maiad
        Helitehnika puhul pole kumbki tingimus täidetud.

        Helisignaalis ei lähe infot kaotsi (kui spetsiaalselt midagi välja ei lõigata) vaid lisanduvad mürad ja moonutused, mis võivad matta enda alla kasuliku signaali. Algne info on siiski olemas aga lisandub palju mittevajalikku ja segavat infot.

        Comment


          #19
          Moi, kokkuliidetud müra, moonutusi ja algset signaali ei ole enam mitte mingi seadmega võimalik tagasi algosadeks lahutada. Osa infot on pöördumatult kadunud. Müra ja moonutuste edasisel lisamisel kuni müra võiduka lõpuni.

          Parim, mida teha saab, on seda asendada kuskilt mujalt allikast (näiteks mälu) võetuga. Mälu on aga teadagi vana valevorst ise

          Mononupu sisselülitamisel kaob stereopanoraam.
          If you think education is expensive, try ignorance.

          Comment


            #20
            Asi kipub muidugi filosoofiaks ära minema aga, see kui me infot kasutada ei saa või algosadeks tagasi lahutada ei oska, ei tähenda veel, et teda olemas ei ole helisignaalis.

            Monoks tegeglmisel muidugi info väheneb kuna edastatakse infot ainult ühe kanali kaudu.

            Comment


              #21
              lisandunud müra + moonutused = kaotus helikvaliteedis - selline oleks ehk minu point

              Comment


                #22
                Õlu on tõesti parem kui filosoofia.
                If you think education is expensive, try ignorance.

                Comment


                  #23
                  keti tugevuse määrab ära selle nõrgim lüli...
                  Erilahendused.
                  PS või mail.

                  Comment


                    #24
                    müra kohapealt. Kui müra kui info ja signaal kui info kokku liita, siis tulemuseks on kaks korda vähem infot, kui originaalis. Kui nüüd ükskõik kumba komponenti teaks, siis saaks selle jälle maha lahutada. Kui me signaali puhtalt ka saame, siis poleks asjal mõtet. Kui me müra teaks, siis oleks lahendus paljudele probleemidele käes, kuid siiani seda ei suudeta eristada. Müra võbi olla väga laia spektriga ja kui mistahes osa sellest jõuga välja filtreerida, siis on meil tulemuses juba kolm muutujat, st alles ainult kolmandik signaali infost. Seega ainuke võimalus on seda müra üldse mitte sisse lasta. Selleks tehaksegi igasuguseid toredaid lahendusi eksklusiivsete dac'ide näol ja kasvõi üritatakse kompenseerida kohe müra allika juures (balanseeritud signaalikaablid jne).

                    Comment


                      #25
                      müra kohapealt. Kui müra kui info ja signaal kui info kokku liita, siis tulemuseks on kaks korda vähem infot, kui originaalis.
                      Kas see on mõeldud nüüd puht teoreetilise käsitlusena või arvad sa cdmängija sees sellist olukorda esinevat? Et infot ikka kohe suisa 2 korda vähem alles jääks peab see sinu seade ikka päris hullu pööra palju mürisema......

                      Vaata nats näiteks Stereophile - Arcam FMJ CD33 mõõtmistulemusi.

                      Overall, this is about as good a measured performance as you can get from the 16-bit CD medium.—John Atkinson
                      ****

                      Et kuidas see saavutada - see on juba keerulisem. Arvesse tuleb tegelikult otseselt või kaudsemalt pea iga detail cd mängija sees. Keskklassi mängijat saab tavapäraselt siiski nii mitmeski osas "tweakida" ja üllatavaidki tulemusi saavutada.

                      Kui nüüd otse teemat puudutada ja algse teema algataja küsimusele vastata siis NAD 542 kohta oskan ma öelda seda, et see on suhtkoht kompetentselt tehtud player aga ka seal on võimalik asja parandada väikeste lisainvesteeringutega. Olen ühte sellist modinud - vahetasin analoog osa op võimendid ja clocki (ehk ostsillaatori) TentLabsi DIY XO vastu. Tulemus oli selle playeri hinda arvestades täielik WAU. Eriti suure sammu tegi player helipildi 3 mõõtmelisuse osas. Hea salvestuse puhul tekkis üks paremaid helipildi sügavusi mida ma kuulnud olen

                      Ergo

                      Comment


                        #26
                        hmmm. <_< Heli kvaliteedist siis.Kujutame siis sellist alla keskmist helisüsteemi ette....Mingi suvaline cd deck, hästi populaarne võimendi rrr y101 ja kõlarid rrr s90.Kaablid muidugi kõige tavalisemad.See süsteem minuarust.Milline oleks sellisel süsteemil kõige nõrgem külg? <_< Mina arvan, et kõigepealt kõlarid.Kõlarite vahetusega saaks väga suure tüki hammustada.Võimendi......minu arust y101 mingeid pirinaid/raginaid ise ei tooda, aga suurem asi ta ikkagi ei ole.Ja kõige viimasena alles oleks tolku cd deckist Kui eespool kirjeldatud süsteem....ma vääga kahtlen, et ainult cd decki vahetusest kõrvaga mingit erinevust kuuleb.Ja üldsegi kui kuulad mp3 konverditud/plaadile trükitud muusikat tymakat....Siis ei loe cd deck, vaid bassikõlari läbimõõt :lol: Mina saan oma naudingu helist kõrvaklapid peas, silmad kinni ja loomulikult ajab külmavärinad seljale mitte lauapeal vedelev tehnika, vaid see muusika mis mu kõrvas vibreerib.
                        Läksin teemast kõrvale, aga selline on minu tagasihoidlik nägemus.
                        muusika on kuulamiseks

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by tuumik@Jun 9 2005, 18:37
                          hmmm. <_< Heli kvaliteedist siis.Kujutame siis sellist alla keskmist helisüsteemi ette....Mingi suvaline cd deck, hästi populaarne võimendi rrr y101 ja kõlarid rrr s90.Kaablid muidugi kõige tavalisemad.See süsteem minuarust.Milline oleks sellisel süsteemil kõige nõrgem külg? <_< Mina arvan, et kõigepealt kõlarid.Kõlarite vahetusega saaks väga suure tüki hammustada.Võimendi......minu arust y101 mingeid pirinaid/raginaid ise ei tooda, aga suurem asi ta ikkagi ei ole.Ja kõige viimasena alles oleks tolku cd deckist Kui eespool kirjeldatud süsteem....ma vääga kahtlen, et ainult cd decki vahetusest kõrvaga mingit erinevust kuuleb.Ja üldsegi kui kuulad mp3 konverditud/plaadile trükitud muusikat tymakat....Siis ei loe cd deck, vaid bassikõlari läbimõõt :lol: Mina saan oma naudingu helist kõrvaklapid peas, silmad kinni ja loomulikult ajab külmavärinad seljale mitte lauapeal vedelev tehnika, vaid see muusika mis mu kõrvas vibreerib.
                          Läksin teemast kõrvale, aga selline on minu tagasihoidlik nägemus.
                          Mina (profaan) küll arvan , et selle näidiseks tood süsteemi nõrkus on võim, kui hea võim siis küll kõllid&#33; Vana Technicsi võim tegi 90 kohe paremat häält.
                          www.automobilia.ee

                          Comment


                            #28
                            mina tundsin isegi vahet kui y-101 asemele tegin tda7294 klotsika, kuigi minu kuulmine pole väga tundlik.

                            Comment


                              #29
                              ok.Vb tõesti.Mul näiteks laual brig 001 ja rrr y101.Kõllidega on nii nagu on(väga pasasti on)Vahet võimudel ei tee.Kui korralikd kõllid siis kindlasti.
                              muusika on kuulamiseks

                              Comment

                              Working...
                              X