Teade

Collapse
No announcement yet.

tornkõlarid ja woofer valmis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    tornkõlarid ja woofer valmis

    Tere

    valmis siis 2torni elementidega w130s ning sc10n
    kast on 5 liitrit, kinnine ja filter on 2.järk (täpset lõikesagedust ei oska hetkel öelda)
    tehtud 10mm vineerist mis on selle kõlari puhul täiesti stabiilne. Välimus sai valitud tavaline "must kast" kuid endale see meeldib ( see ju põhiline )

    woofer: elemendiks visatoni ws25e, kast on 60 liitrit ning filter lõikab 250hz pealt 2.järku
    kast on kinnine ja kasutasin 15mm vineeri mis on samuti piisavalt tugev selle valjuka jaoks. Sisse läks ka 3cm kiht vatiini igale seinale...katteks valisin mistra

    kõik kastid on 8 oomised

    pilte kõlaritest ja ressiivrist
    http://www.pilt.ee/view/273795/

    üldiselt olen heliga rahul, puhas, selge ja mahe bass
    tegu on esimese projektiga, siiani pole kõrvaklappidest kaugele saanud

    kõik kommentaarid soovitused ja väike kriitika on oodatud :P

    #2
    päris kobedad näevad välja B-)

    täitsa meeldib

    kas kasutad neid nagu 2.1 süsteemina ? :unsure:

    Comment


      #3
      hetkel on ainult 2 torni sest ressiivril on woofri jaoks ainult aktiiv väljund aga kui saan millalgi mingi mono võimu siis on jah kasutusel 2.1

      Comment


        #4
        hetkel on kodus elementi ja võimu vaja audese kast

        http://www.zone.ee/kaller1/Subwoofer/

        Comment


          #5
          Kui tohib, siis ma panen paari päeva pärast oma analoogse projekti siia teemasse võrdluseks ülesse? Ei tahaks uut teemat teha, kuna sisu on sama

          Comment


            #6
            ikka võib

            Comment


              #7
              Kas 60 L kinnine kast woofrile natuke liiast ei ole või? :blink: Proovi mingi pool kasti raamatuid täis panna, vaata/kuula mis muutub! Krt, sellest supakast ei saa ma mõhkugi aru, äkki teeksid mõne klõpsu teise nurga alt. Muidu tornid on muhedad :lol: Ainult, et musta värvi kruvisid on ka müügil (ehk siis puu/kipsi).

              Comment


                #8
                pildid juba varsti sest eelmine katmine läks metsa siis tuleb uuesti katta
                kruvid võiks jah mustad olla, kuid ma tahaks läbiajal sinna ette selle katteridde panna

                see 60l on välja arvutatud ja mulle tundub see suurus kyll normaalne, bassid ei venita kui samas on kinnise kasti kohta päris madalad. Tegu ikkagi 10" elemendiga

                Comment


                  #9
                  Tegemist ju siiski pigem riiulikõlariga, mis on asetatud jalale. Põrandakõlar toetab otseselt põrandale, see teeb pisukese vahe.

                  Mille põhjal sa selle filtri välja mõtlesid?
                  Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                  indrek@sac.ee, +3725174765

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by intz@May 24 2005, 09:46
                    Tegemist ju siiski pigem riiulikõlariga, mis on asetatud jalale. Põrandakõlar toetab otseselt põrandale, see teeb pisukese vahe.

                    Mille põhjal sa selle filtri välja mõtlesid?

                    selle aitas koostada tuttav, kes samuti kasti suuruse välja arvutas
                    algselt pidid need olema riiulikõlarid kuid tundus hea idee teha neile jalad alla

                    Comment


                      #11
                      Kastil peaks laiust vähem olema ja sügavust rohkem. Muidu tekkib liiga suunatud heli. Paigaldus nurkades on jube .

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by Novembre@May 24 2005, 10:35
                        Paigaldus nurkades on jube .
                        mis selle paigutisega on?
                        või kuidas tuleks paigutada et jääks parem
                        kuigi ma ise ka ei arva, et see hea paigutus on aga paremt ideed polnud tol hetkel

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by renuu+May 24 2005, 08:40--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (renuu @ May 24 2005, 08:40)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Novembre@May 24 2005, 10:35
                          Paigaldus nurkades on jube .
                          mis selle paigutisega on?
                          või kuidas tuleks paigutada et jääks parem
                          kuigi ma ise ka ei arva, et see hea paigutus on aga paremt ideed polnud tol hetkel [/b][/quote]
                          Peamine on kajade vältimine. Selleks, kui on võimalust paigaldatakse kõlarid kaugemale nurkadest, seintest. Või kui ruum on väke, püüjavad peegeldusi summutada. Vaibad seintele, põrandale, paksud kardinad jne. Kujuta ette, mis kuulaja kõrvadesse jõuab kui heli peegeldub külje, taga seinast, laest, põrandast, vastas seinast, nurkadest?

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by renuu+May 24 2005, 10:32--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (renuu @ May 24 2005, 10:32)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-intz@May 24 2005, 09:46
                            Tegemist ju siiski pigem riiulikõlariga, mis on asetatud jalale. Põrandakõlar toetab otseselt põrandale, see teeb pisukese vahe.

                            Mille põhjal sa selle filtri välja mõtlesid?

                            selle aitas koostada tuttav, kes samuti kasti suuruse välja arvutas
                            algselt pidid need olema riiulikõlarid kuid tundus hea idee teha neile jalad alla [/b][/quote]
                            See, et jalad/standid all on, et tee vel nendest põrandakõlareid/torne.

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by Novembre+May 24 2005, 10:57--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Novembre &#064; May 24 2005, 10:57)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
                              Originally posted by renuu@May 24 2005, 08:40
                              <!--QuoteBegin-Novembre
                              @May 24 2005, 10:35
                              Paigaldus nurkades on jube .

                              mis selle paigutisega on?
                              või kuidas tuleks paigutada et jääks parem
                              kuigi ma ise ka ei arva, et see hea paigutus on aga paremt ideed polnud tol hetkel
                              Peamine on kajade vältimine. Selleks, kui on võimalust paigaldatakse kõlarid kaugemale nurkadest, seintest. Või kui ruum on väke, püüjavad peegeldusi summutada. Vaibad seintele, põrandale, paksud kardinad jne. Kujuta ette, mis kuulaja kõrvadesse jõuab kui heli peegeldub külje, taga seinast, laest, põrandast, vastas seinast, nurkadest? [/b][/quote]

                              Ära üle ka pinguta. Mõned kõlarid ongi mõeldud nurka või seina lähedale, et näiteks bassi rohkem esile tuua või ... No ma ei viitsi vaielda, aga kõlar nurgas, ei ole midagi jubedat.

                              PS. Nii tšurka ma ka ei ole, et vaipa hakkan seinale panema

                              Comment

                              Working...
                              X