Teade

Collapse
No announcement yet.

kõlar paugub

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kõlar paugub

    miks siis on ni et kui ma lülitan välja võimendi siis kõlar teed jube suured 2 pauku. kõlar liigub maximaalselt sisse ja välja :blink: . kõlliks king audio ja võimuks radiotehnika uku 020 stereo. kuidas seda paukumist vältida, mu arust se ikka teeb kõllile ikka viga juu.
    no mida te jamate, kuulakem ikka tümmi.

    #2
    Kuna tegemist uku020ega, siis "tehase soovitusel" peabki paukuma, sest kaitselülitust sees pole. Võimendi rikkega pole tegemist kuid kaitselülitus on soovitav siiski ehitada.
    Võta eeskujuks brig 001 skeem.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      ei pea ju volüüminuppu maksi peal hoidma kui välja lülitad..

      EDIT: eksisin, mitte lugeda minu postitust õigeks.

      Comment


        #4
        to:saajatz

        Asi pole helitugevusregulaatoris vaid lõppvõimu ja toiteploki siirdeprotsessides.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          just... ühe kanali poole lüüdid vajuvad kiiremini tühjaks ja siis läheb alaline väljundisse. Tüüpiline nende võimude asi. Kui muud ei viitsi teha, siis kasvõi mingi viivitus sisselülitumisel ja kohe katkestamine välja lülimisel (toitelüliti teiselt kontaktipaarilt) mingi releega oleks väga hea mõte.

          Comment


            #6
            endal sarnase võimendiga kogemus (uku-020 kui mälu ei peta) ja tollel tegi kõlar ikka mehise klõpsu sisse/välja lülimisel.

            Comment


              #7
              Paiguta väljundisse releega nn. kõlarikaitse, mis ühendab kõlarid ca. 3..4 sec pärast järele võimendi sisse lülimisel ning katkestab kohe peale välja lülimist.Samas kaitseb ka kõlarit siis, kui mingil põhjusel (nt. võimendi üks õlg maha põleb) väljundisse alalispinge satub.Skeeme L.Abo raamatus "Raadiolülitused".Kõlarikaitsetest on ka juba varem siin juttu olnud.
              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
              Projektide pildid
              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

              Comment


                #8
                Skeeme L.Abo raamatus "Raadiolülitused"
                Kas Sa mõtled neid leheküljel 344? Liigkoormuskaitselülitused? Või on veel mõnel leheküljel? Kas keegi oskaks öelda, mi komponente kasutada?

                Comment


                  #9
                  heix25 võim käes juba? jälle jama? :lol: ennem ei olnud ju <_<
                  Eesti Streetrace Foorum
                  http://www.vahtraleht.org

                  Minu projektid
                  www.zone.ee/SoundTuning/

                  Kõik algajad ja edasi jõunud DJ ja ise muusika valmistajad võtke ühendust! (Aitame reklaamide teie muusikat)

                  Comment


                    #10
                    Lk ei mäleta(kusagil võimendite lisalülituste juures oli sellest heietatud ning mõned skeemid olid ka toodud).Loomilikult neid komponente, mis seal kirjas on, võib kasutada.Relee on soovitatav panna mitte alla 10...15A nimivooluga.
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #11
                      Siis ma leidsin vist mingi vale asja. Mis ma leidsin on peatükis "6.10 Võimsusvõimendi liigkoormus- ja lühisekaitse" ent seal pole skeemid relee pealt. h34r: eks ma otsin edasi.

                      EDIT: Leidsin ka õige asja, lk 377 "6.12.4 Valjuhääldite kaitse"

                      Comment


                        #12
                        Sellel võimul on esipaneelil kõrvaklappide ühendamise pesa. Selle pesa kahelpool ääres on plastmassist punnid mis lükkavad kõlarid küljest ära kui pesas midagi sees on. Seda omadust saab kasutada sisse-välja lülitamise juures kui ei ole viitsinud releed sinna
                        sisse aretada.
                        Tuleb lülitamise ajaks lihtsalt näpuga need plastmass kiilud seal pesas laiali lükata ja kõlarid pääsevad matsust.

                        Comment


                          #13
                          hea mõte. aga hääle võtab ära ju se ülemine plastmast jublakas, teine ei tee nagu midagi.
                          no mida te jamate, kuulakem ikka tümmi.

                          Comment


                            #14
                            eip, üks lülitab ühe ja teine teise kõlari välja. Vähemalt originaalil oli nii.

                            Comment


                              #15
                              aa ok seepärast et mul aint 1 kõll taga.
                              no mida te jamate, kuulakem ikka tümmi.

                              Comment

                              Working...
                              X