Teade

Collapse
No announcement yet.

Subwoofri ühendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Subwoofri ühendamine

    Resiiveril väljundiks 2x100W,eraldi supaka väljundit pole.
    Kuhu ja mismoodi saab ühendada aktiivse 100W subwoofri?
    Foorumeid lapates lahenduseni ei jõudnud.
    Ette tänades.

    #2
    Supaka väljundi saad väga lihtsalt võtta ressiiveri kõlariväljunditest. Võta kaks u. sajaoomist takistit ja pane üks takisti ühe otsaga vasaku kanali (+) väljundisse ja teine paremasse (+). Takistite lahtised otsad paned kokku ja sellest punktist saadki supaka signaali, massi saad ühe kõlariväljundi miinusest. Selle punkti ja massi vahele võid panna mõnesaja mikrofaradise kondeka kui tahad kõrgeid ja kesksagedusi filtreerida. Kui signaal supakasse on liiga tugev, pane enne supaka sisendit potekas ja ongi kõik. Ise olen küll nii teinud ilma mingite probleemideta, tehnikale on see ka ohutu (samas mina ei vastuta, kui peaksid midagi maha põletama, kuid see on väga ebatõenäoline, kindluse mõttes lülita ressiiver ja supakas enne ühendamisi välja).

    Edu sulle, ja anna teada, kuidas õnnestus.

    Comment


      #3
      kas mingit LINE-OUT auku polegi?
      kuna on aktiivne sub siis vaevalt sina mingitlõikefiltrit vaja

      ja hipi kas sul stereo ära ei kao sellisel ühendamisel?
      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

      t-linespeakers.org

      Comment


        #4
        Stereo ei kao kuskile, jääb ju kanalite vahele kõva 200 oomi, mille olemasolu sa vaevalt kuuled. Kusagil alla 30 ohmi hakkab alles tasapisi stereot solkima.

        Kondeka mina isiklikult jätaks, saab nii kokkuvõttes järsema filtreerimise järgu, mis aitab supaka asukohta ruumis "peita" ja üldse tundub asi mahedam minu kõrvale. Seda muidugi sel juhul, kui leida sobiv kondeka väärtus.

        Comment


          #5
          Mulle meeldib kui supaka ja põhikolarite vahele jääb väike auk.Siis bass nagu hüppab esile, aga ei jäta küllastunud bassi heli.MA ise tekitasin vahe sisse umbes 80 ja 100 hrz vahele.
          muusika on kuulamiseks

          Comment


            #6
            Kas ei ole lihtsam võtta signaal aktiiv subbakale näiteks receiveri kõrvaklapiväljundist?Igasugune aretamine võimendi kõlariväljundite juures lõhnab väga tihti lõppvõimu läbikärsatamisega.
            Vana helitehnika remont Pärnus

            Comment


              #7
              Eks tal ole väljundis releed ka ma arvan.Nii kergelt ta ka ei tohiks läbi kärssada.
              Kui tal kõrvaklapi aukku otsik sisse susada ja lõpu väljund vait ei jää, on muidugi lihtsam.Ilmselt on kõrvaka augus signaal nõrgem ja pole takke vaja.
              muusika on kuulamiseks

              Comment


                #8
                Kui kõrvaklapi ühendamisel heli kõlaritest kaob,pole hullu.Tarvis on ainult klapi pesale juurde pääseda ja teostada 2 väikest tinutust.
                Vana helitehnika remont Pärnus

                Comment


                  #9
                  Paljudel võimenditel kõrvaklapiväljund võetaksegi ju läbi takistite kõlli väljundist. Ses suhtes jah vahet pole, võib võtta küll kõrvaklapi väljundist, kui need koos toimivad.

                  Ühesõnaga - variante on.

                  Comment


                    #10
                    Kõrvaklapi augus on jah signaali nivoo väiksem.Tavaliselt võetakse signaal klapi pesasse läbi pingejaguri.
                    Vana helitehnika remont Pärnus

                    Comment


                      #11
                      http://www.polkaudio.com/home/faqad/advice...icle=bassmanage

                      Ise kasutan seda süsteemi ja pean "vabalt hingavat" st ilma kahe filtrita lahendust päris heaks. Kehtib muidugi juhul, kui subbaril kõlarisisendid-väljundid olemas.
                      Minu DIY blogi
                      <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                      Comment


                        #12
                        Tänan kõiki, hakkan proovima.
                        Arvan, et 100+100 oomi on ohutu, kõllide takistus on
                        ainult 4-16.

                        Comment

                        Working...
                        X