Teade

Collapse
No announcement yet.

küsimus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    küsimus

    Küsimus ostu kohapealt. Sooviks teilt teadmisi, kas on vahet kui ma panen y101 -le s90-sed või s150-sed?
    s90 ja s150 on ju ühevõimsad aga s150-stel on 8ohm-i.
    Tahaks teada , kas võimsust jääb siis s150-stel väheks või pole vahet kummad kõllid sellele võimule taha panen??

    #2
    4oomine kõlar vajab 1,41x väiksemat signaali pinget kui 8oomine sama võimsuse saavutamiseks.Siit järeldus: võimendi peab arendama 2x suuremat võimsust 8oomisel koormusel võrreldes 4oomiga, mis U-101 puhul on ebareaalne(4oomisel koormusel oli miskit 25W, 8oomil alla 18W, sõltuvalt teisendist).S-90 ja S-150 on mõlemad 35W aga takistused erinevad.U-101 sobiks ehk S90 jaoks aga S150 jaoks U-7111 või U-7112(mõlemal ca. 30W@8oomi).
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #3
      tänan selgitamast!

      Comment


        #4
        ...ning parim oleks, kui võimu asendaksid mõne vähe võimsama ning mõnusama tootega.
        U101 on pärjatud napi 20W-ga(kõvasti keerates moonutab hullupööra, vaiksemalt kuulates lihtsalt nilbe sound); mõni targem inimene on küll väitnud ka üle 20W 8 oomisel koormuseks.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #5
          Neid U-101 on kah modifikatsioonidega õnnistatud(lõppvõimendi trükkplaadid olid erinevat värvi).Väljundvõimsused on pisut erinevad jah.
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #6
            Originally posted by Cheopps@Jun 29 2005, 22:38
            Neid U-101 on kah modifikatsioonidega õnnistatud(lõppvõimendi trükkplaadid olid erinevat värvi).Väljundvõimsused on pisut erinevad jah.
            Erinevatel U101-l on kõigil 8 oomil 26W, erinevus oli 4 oomi juures kus mingil ajal
            reguleeriti voolupiiraja 20W peale, viimasel ajal pole neid ette juhtunud, kõigil
            40- 43W. Helile mõjutab põhiliselt sisendi kommutaator ja kolme kiviga eelvõim.
            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

            Comment


              #7
              Originally posted by Cheopps@Jun 28 2005, 13:29
              4oomine kõlar vajab 1,41x väiksemat signaali pinget kui 8oomine sama võimsuse saavutamiseks.Siit järeldus: võimendi peab arendama 2x suuremat võimsust 8oomisel koormusel võrreldes 4oomiga
              Hmm, huvitav loogika. Võiks ka nii asjale läheneda:

              8oomine kõlar vajab 1,41x väiksemat signaali voolu kui 4oomine sama võimsuse saavutamiseks.Siit järeldus: võimendi peab arendama 2x suuremat võimsust 4oomisel koormusel võrreldes 8oomiga
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #8
                Tõlgendada võib mitmeti.

                Edit: parandasin postitust, kuna üks asi jäi kogematta kahesilma vahele.

                Comment


                  #9
                  Mul veel selline tähelepanek, et kui ühendan U-101-le kaheksa oomised kõlarid külge siis läheb mul kõrvakuulmine kehvemaks Sest väidetavalt 26W asemel kuulen vaiksemat ja bassivaesemat heli, kui nelja oomiga. (seda erinevate kõlaritega proovitud seega tundlikuse teema jääb ära) Ma ei taha uuesti vaidlust üles kista, aga siiani ma pole ühtegi U-101-te näinud, mis kaheksa oomiga võimsam oleks, seega räägin seda mida ise näinud/katsunud olen.

                  Comment

                  Working...
                  X