Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõrvaklappide iseärasused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõrvaklappide iseärasused

    On olemas siis porbleem kõrvaklapiga - täpsemalt siin:
    http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=18134

    Kuna tegelikult mingit lisatoitega võimendit eriti vahele ehitada ei tahaks, siis tunneks huvi, millised oleks audioteemalised võimalused probleemi lahendamiseks.

    Kas näiteks on olemas erinevate tundlikkustega kõrvaklapielemendid, millega saaks asendada praegu olemasoleva? Siis saaks ehk seadme praeguse väljundvõimsuse juures äkki volüümi juurde?

    Kas saab seadmele, millel on tehasest üks element, panna ka teise elemendi juurde?

    Kas selle seadme väljundis võiks töötada mingid nööpkõrvaklapid? Ja kui jah, siis kas nendest võiks saada sama väljundi juures rohkem helirõhku trumminahale?

    Kas oleks veel väljapakkuda mingeid lahendusi?

    #2
    Milleks topeltteema ?
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Originally posted by martinj@Jun 29 2005, 12:23
      Milleks topeltteema ?
      Elektroonikafoorumis küsisin abi probleemile, elektroonilise poolepealt - lootsin, et keegi räägib, mida ma peaksin seadme ja klapi vahele pistma, et olemasolev klapp kõvemat häält teeks. Saingi vastuseks posu kõrvaklapivõimendi skeeme. Aga kõik need, sisaldasid lisatoite vajadust, mille leidmine ei oleks lihtne konkreetses rakenduses (Lisatoite vajadus on muidugi ilmselge, aga mul esimese laksuga ei turgatanud).

      Seega siis:

      Lootsin, et audiofoorumis keegi seletaks mulle erinevate kõrvaklapielementide olemusest. Mida saab teha ja mida mitte. Kõlarite kohapealt tean, et on olemas ikka hulgaliselt erineva tundlikkusega kõlareid. Ehk siis, kui on mingi konkreetse nivooga väljund, siis on sellest erinevate kõlarielementide valikuga võimalik saada ka oluliselt erinevaid helinivoosid. Tõenäoliselt on samad nähtused olemas ka kõrvaklapielementide vallas.

      [OT virin]
      Ei ole just kõige lihtsam kohe paari esimese postitusega asja niimoodi sättida, et kõik kohe konkreetse foorumi tavadekohaselt väljakukub, ja foorumi vanadele olijatele meelepärane on. Sorry, ehk järgmistel kordadel läheb paremini.

      Aga eks ta ole jah....reaalset abi ilmselt loota ei ole. Enamusele kasutajatest ebahuvitav probleem.
      Umbes nagu linuxilist. Ainukesed vastused, mis algajale antakse on GIYF ja man. Ja siis käib elav arutelu selle üle, miks on entusiaste nii vähe...

      Küsimus konkreetselt sulle, martinj: "Kas sa minu probleemile teoreetiliselt lahendust oskaksid pakkuda?"
      [/OT virin]

      Comment


        #4
        Okei, püüan siis vastata.

        Võid proovida väiksema sisetakistusega elemente. Juhul kui on võimul pingeväljund.

        Enne aga uuri, kust kohast see heli klappidesse jõuab. Võibolla annab saatja helivõimu võimendust suurendada.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment

        Working...
        X