Teade

Collapse
No announcement yet.

filtri pool

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Tähendab kõrgsagedustena on sul siis kasutada 2GD36 tüüpi valjukad(ovaalsed mingit moodi?) ja 3GD2 tüüpi kõrgsagedused - heliribad vastavalt siis 3150...20000 Hz ja 5000...18000 Hz. On nii?
    Iseenesest mina teeks nii: valiks ühe nendest kõrgsagedustest ja kasutakski kummaski kastis ainult ühtesid valjukaid - võimsuse poolest ei tohiks lahjaks jääda. Siis aga võiks teha selle 2.järku 12 dB kaldega filtri jaotussagedusega kas siis 3500 Hz või 5000 Hz(olenevalt kumba valjukat otsustad kasutada).
    Siis aga kui sa tahad ikka kindlasti teha 2 kõrgsagedusega kastid, siis peaks tõesti lõikesageduse valima 5000 Hz.

    Lõikesagedus 3500 Hz tähendab seda et ntx 2ribalise kõlari puhul kõik sagedused mis jäävad alla 3500 Hz on bassivaljuka jagu ja kõik sagedused üle 3500 Hz on kõrgsageduse omad. Ja see kalle 6 või 12 või 18 dB tähendab seda kui järsult see lõikamine toimub, kusjuures mida järsem on lõikamine. seda suuremad kaod ja suuremad faasisiirded. Ise sellepärast pooldangi 1. järku lõikamist kuna siis on lõikamine sujuvam ja faasisiirdeid ja muud jama vähem.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #32
      S-30 kõrgsagedus on siis 3GD-2(5000-18000hz,16oomi ja 6w),10AC-225 kõrgsagedus on 6GDV-2-8(3150-20000hz,8oomi ja 4w).Ja ma arvan et ma panen ikka 2 kõrgsagedust ühte kasti sest sellest 4w jääb ikka väheks.

      Comment


        #33
        Aga miks neid kõrgema järgu filtreid siis üldse kasutatakse kui nad kehvad on?Ja kas mul on üldse mingit keerulist filtrit mõte teha,sest see madal sagedus mängib niiguinii kuni 5000hz :-/

        Comment


          #34
          Või äkki teeks üldse kolme ribalise,ei tiagi kumbal see heli kvaliteet parem on kas 3 või 2 ribalisel

          Comment


            #35
            Hästi. Jääb siis 2 kõrgsagedust ühte kasti. Ise arvangi et kui sul üldse on mõtet teha siis kas 1. järku või 2. järku filter jaotussagedusega 5000 Hz. Nüüd peaks need filtri poolid maisete andmetega tulema.
            Aga arvan et tee ikka kaheribane kast - kolmest pole mõtet punnitama hakata ja ega seal nüüd vahet polegi - 3ribalist on raskem teha ka. Ja pealegi ma fännan neid samu Audese Maestro-line kõlareid, neid mis sul`gi mõttes on.
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              #36
              Ok,ma teen kaheriba filtri,aga kumb siis parem on kas 1 või 2 järgu filter.Ühe ma neist siis teen aga kumba?

              Comment


                #37
                Oleneb ka suuresti, mis võimsusel sa tavaliselt kuulad musa ? Kui ikka kõvaks tümistamisex kodus läheb, siis hakkab konde moonutama (Endal vähemalt küll). 2 järku olex parem, aga samas raskem ja kulukam ... :-/
                kris@andmevoog.eu

                Comment


                  #38
                  Tavaliselt kuulan ma nii kõvasti,kui palju need kõllid välja annavad ;D,aga heli kvaliteet on ka väga oluline .Nii et ma siis peaksin ikka 2 järgu filtri tegema?

                  Comment


                    #39
                    Kui võimalus poole kerida, siis mix mitte ju

                    Aga, siiski vaata vel mis rafafs arvab, kuna endal on see jama s-30 kõlaritega.
                    kris@andmevoog.eu

                    Comment


                      #40
                      Ma soovitaks teha 2. järku , samas olneb see ka sellest kust maalt sagedust lõikad, eriti halvasti mõjub esimene järk madalatele sagedustele, lisaks kesksagedusele mingil määral ka.

                      Comment


                        #41
                        2 triangel:
                        Kas sa saaksid mulle välja arvutada 0,24mH ja 0,36mH.Mul on 0.6,0.7 ja 1.2mm traat olemas.Aluse mõõtu ma ei tia veel,sest ma pean need niiguinii ise tegema,põhiline oleks et need poolid tuleksid sellise traadi läbimõõduga mis ma enne andsin

                        Comment


                          #42
                          OK, saab ikka , homme vast annan teada, mis mõõduga alused pevad olema.

                          Comment


                            #43
                            Aluse läbimõõt 4cm ja kõrgus 4cm

                            Comment


                              #44
                              0,24 mH:
                              0.7mm traat, pooli laius 8.3mm ja läbimõõt 16.6

                              0.36mH:
                              1.0 mm traat, pooli laisu 12.2 ja läbim. 25mm

                              Comment


                                #45
                                Õige jah mõlemale 107keerdu.

                                Comment

                                Working...
                                X