Teade

Collapse
No announcement yet.

oomidest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    oomidest

    näiteks mul on võim 4 oomiline.aga kõlar on võimsam kui võim, siis näiteks lasta kahest kanalist kokku sinna ühte kõlarisse, aga siis peaks se kõlar olema mu arust 8oomine või olen ma jälle valesti aru saanud.
    no mida te jamate, kuulakem ikka tümmi.

    #2
    Asi on ikka väga valesti.Ei saa halligi aru!Mõtled sildvõimendit kokku susserdada?Või kõlarit ümber teha?
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #3
      Originally posted by heix25@Jul 3 2005, 13:06
      näiteks mul on võim 4 oomiline.aga kõlar on võimsam kui võim, siis näiteks lasta kahest kanalist kokku sinna ühte kõlarisse, aga siis peaks se kõlar olema mu arust 8oomine või olen ma jälle valesti aru saanud.
      oleks tore kui ütleksid mis kõlar on ja mitu watti ja veel toredam oleks kui ütleksid mis võim on ning võimu andmed wattides ( RMS ) jne.

      Comment


        #4
        ma arvan et võimu võimsus ega kõlari võimsus ei puutu praegu asjasse. siin on oomidest jutt. või sain ma valesti aru?
        kas siis kastutaja Heix25 on mõelnud seda et kui ta sildab võimendi saab ta kohe kindlalt 8 oomi? või et võim on 4 ja kõlar 8 oomi?? ma ei saa ka enam aru mis ta öelda tahab :lol:

        Comment


          #5
          tegelt ta mõtles seda et kui võtab kaks võimu millede ühendatavate kõlarite min. takistus on 8 oomi ja kui ta need paralleeli paneb, võib ta panna külge 4oomise kõlari ilma et võimud maha põleks (kaks võimu annavad 2x rohkem amprit siis ju)
          Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
          * Toitelüüdid
          * Kõlari kummilõdvik
          * Elekter
          * Kõrvad
          * Naabri närvid

          Comment


            #6
            Küsimus vist selles, et kui 4 oomine võim silda panna, kas siis peab koormus olema 8 oomine. Nii ta vist on.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Ma sain aru, et inimene ajas lihtsalt võimsuse takistusega segamini ja siis arvas, et kui kõlar on kaheksa oomi siis peab kaks neljaoomist võimu järgi panema.
              Takistuse seisukohalt võid selle võimendi järgi ühendada oma 8-oomised kõlarid.
              PS! Ära neid kahte kanalit küll kokku ühenda!

              Comment


                #8
                võim on radiotehnika uku 020 stereo 50w rms ja 70w max, 2 kanalit. kõlli mul pole veel aga kõll on 100w rms vist ja saab valida 4 ja 8 oomi vahel. ja viimasest postist sain aru et kahte kanalit ei tohi kokku panna. kuidas ma siis seda kõlli ära toidan.PS! ma uut võimu veel ei osta.
                no mida te jamate, kuulakem ikka tümmi.

                Comment


                  #9
                  Kõlari ümberlülitamist ei oska kommenteerida, kuid võimendi mis ettenähtud 4 oomiste kõlaritega töötama- nagu see sama UKU 020, võib vabalt 8 oomiste kõlaritega töötada. Ainult et võimsus on u 2*väiksem. 100 watised 8 oomised kõlarid elavad ükspuha mis vene laiatarbe võimu üle. Kui ilma moonutusteta kuulata muidugi.
                  Maailm oleks puhas ja süüta
                  kui poleks õllejogurtit
                  - Õ.Õ.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Matis@Jul 4 2005, 13:20
                    Ainult et võimsus on u 2*väiksem.
                    45W saab 8 oomil kätte.
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment


                      #11
                      OFF-TOPIC

                      Põhimõtteliselt sildvõimendite puhul on lubatud minimaalne koormustakistus 2x suurem kui ühele võimendi poolele lubatav.Oomi seadus, või mis :P
                      The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                      Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                      Projektide pildid
                      Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                      http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by heix25@Jul 3 2005, 13:06
                        näiteks mul on võim 4 oomiline.aga kõlar on võimsam kui võim ...
                        Võim 70w max, kõll on 100w rms vist ja saab valida 4 ja 8 oomi vahel ...
                        Kui võim on 4 oomine ja max 70W, siis vali ka 4 oomine kõll, mille võimsus võib vabalt olla ka 100W, see ei riku võimu. Kõll võib olla kasvõi 1KW, ka see ei riku võimu, tähtis on, et võimu/kõlli väljund/sisend takistused oleksid sobivad.
                        Aga teatud juhul, nagu juba eespool mainitud, võib 4 oomisele võimule ka 8 oomise kõlli külge ühendada.

                        Vastupidine variant, kus võim on tunduvalt ägedam kui kõllid, võib kõllist papitükid lendama panna.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by saformo@Jul 6 2005, 18:52
                          Kui võim on 4 oomine ja max 70W, siis vali ka 4 oomine kõll, mille võimsus võib vabalt olla ka 100W, see ei riku võimu. Kõll võib olla kasvõi 1KW, ka see ei riku võimu, tähtis on, et võimu/kõlli väljund/sisend takistused oleksid sobivad.
                          Kui nüüd 70W võim ja 100W kõll paari panna ja võim põhja keerata, siis rikub see kohe kindlasti elementi.

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by raxz+Jul 6 2005, 19:03--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (raxz @ Jul 6 2005, 19:03)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-saformo@Jul 6 2005, 18:52
                            Kui võim on 4 oomine ja max 70W, siis vali ka 4 oomine kõll, mille võimsus võib vabalt olla ka 100W, see ei riku võimu. Kõll võib olla kasvõi 1KW, ka see ei riku võimu, tähtis on, et võimu/kõlli väljund/sisend takistused oleksid sobivad.
                            Kui nüüd 70W võim ja 100W kõll paari panna ja võim põhja keerata, siis rikub see kohe kindlasti elementi. [/b][/quote]
                            Ei saa selles kindel olla, kui rikub siis ainult kõrgsagedust ja seegi rohkem halbade asjaolude kokkulangemisel ja luuseri abil. Isiklikult on sügavalt veendunud, et kõlari võimsus peab võimendi omast suurem olema, kuid vahel on odavam/kasulikum vastupidine variant.

                            Comment


                              #15
                              Võimendi võimsus kõlari omast suurem: pead oskama volüümiga ümber käia, kvaliteetsem (moonutustevabam) heli.
                              Võimendi võimsus kõlari omast väiksem: volüümi liiga palju keerad, tekivad moonutused, ebakvaliteetne (moonutatud) heli.

                              Ma valiks esimese variandi...

                              Comment

                              Working...
                              X