Teade

Collapse
No announcement yet.

oomidest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by Rom@Jul 6 2005, 23:07
    Isiklikult on sügavalt veendunud, et kõlari võimsus peab võimendi omast suurem olema, kuid vahel on odavam/kasulikum vastupidine variant.
    kasulikum jah, odavam kohe kindlasti mitte!


    Kui nüüd teemaalgataja tahab selgusele saada, siis kokkuvõtvalt öeldes:
    4 oom stable võim tahab kanalisse 4 või suurema oomiseid kõlareid
    4 oom stable sillatav võim tahab kanalisse 4 või suurema oomiseid kõlareid või silda 8 või suurema oomist kõlarit, sest silla korral on ühendus rööbiti ning 8 oomi jagatakse ära kahe kanali vahel ehk kanal saab endale 4 oomise koormuse. Kui panna silda 4 oomine kõll, siis saavad kanalid 2 oomise laksu mis aga ei tee võimule head, sest võim on 4 oom stabel PER kanal.
    -

    Comment


      #17
      Originally posted by raxz@Jul 6 2005, 23:13
      Võimendi võimsus kõlari omast suurem: pead oskama volüümiga ümber käia, kvaliteetsem (moonutustevabam) heli.
      Võimendi võimsus kõlari omast väiksem: volüümi liiga palju keerad, tekivad moonutused, ebakvaliteetne (moonutatud) heli.

      Ma valiks esimese variandi...
      Ma valiks teise variandi.
      Mõlemal juhul hakkab liigsel võimsusel midagi moonutama. Kui see on valjukas, tekivad kahjustused, on see võim, ei juhtu midagi.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #18
        Eksid elukas, valida tuleb 1 variant. Miks, seda olen varasemates postitustes kirjutanud.

        Kõik PA mehed panevad samuti kõvema võimu.

        Lühike seletus, mis enamasti kohale ei jõua: kõlari ja võimendi võimsused ei ole võrreldavad. Kõlari võimsus on üleüldse väga mitmesti mõistetav ja sõltub praktiliselt kõiges ja suures ulatuses.

        Comment


          #19
          No krt!Mul kodus kaks kõlarit nimivõimsusega 350W@8oomi ning nende järel lampvõimendi 1,5W@5oomi.Pole nende kõlaritega midagi juhtunud.Samuti soovitavad koduse helitehnika komplekteerimist juhendavad raamatud valida kõlar võimsam kui võimendi.Pole siin midagi vaielda, igaühe enese otsustada...
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #20
            Ma ei võrdlegi vattide numbreid. Ma pean seda momenti silmas kui volumi edasi keeramisel hakkavad moonutused tekkima, olgu siis põhjuseks võim või kõllid. Kui piirajaks osutuvad kõllid, võib tekkida materjaalne kahju, kui võim, siis ainult ebameeldiv heli.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #21
              Originally posted by Elukaz@Jul 7 2005, 10:19
              Kui piirajaks osutuvad kõllid, võib tekkida materjaalne kahju, [...]
              Sel juhul pead oskama volüüminupuga ümber käia.

              Comment


                #22
                Seda kindlasti, aga kuidas on selline olukord eelistatud "kõlar kannatab rohkem kui võim" ees, arumaeisaa.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #23
                  No krt!Mul kodus kaks kõlarit nimivõimsusega 350W@8oomi ning nende järel lampvõimendi 1,5W@5oomi.Pole nende kõlaritega midagi juhtunud.
                  Nu aga mis siis peakski juhtuma? Ega ometi selline anomaalia, et kui kõlar võimu jaoks liiga võimas, põleb võim läbi :P Keegi kunagi siin foorumis just nii arvaski.
                  Muidu KaruTEC-ga nõus, et kõlar võib (ja on isegi soovitav) nõrgem olla kui võim kuigi nõukogudeaja kirjandus jäigalt vastupidist väitis. Ilmselt topiti kõlarite markeeringusse vattideks liialt suured numbrid, tänapäeva kõlarid hoopis vastupidavamad ja oma nimivõimsusel moonutavad hulga vähem.

                  ...ja veidi teemast kõrvale, neile kel võimendite/kõlarite võimsustega asjad segased on.
                  1. Võimendus 50 vatti ei ole 2x nõrgem kui 100 vatti. Vahe on ainult 3dB (detsibelli), millest on küll aru saada, kuid mitte oluliselt. Et kuulaja tajuks muusikat 2x valjemini, peab võimsus olema 500 vatti! Põhjus selles, et inimene tajub helirõhku logaritmiliselt, mitte lineaarselt. Nii et pole üldse oluline, kas on võimendi 100, 120 või 150 vatti...vahe on imeväike, ainult numbrid meelitamiseks.
                  2. 50-vatine võimendi kostub hoopis "võimsamalt" 100-vatisest...kui taga on tundlikumad kõlarid.

                  Comment


                    #24
                    Tähendab, minge kuhugi helitehnikat rentivasse firmasse, ja küsige. See mida vene ajal kirjutati ei loe mitte sittagi, vaadake mis kõlareid siis toodeti (a la Vermona

                    Ja kui sa, elukaz aru ei saa, siis loe foorumist vanu poste.

                    Comment


                      #25
                      ma mõtlesin muidu osta mingit audese bassikat aga millise ma peaks ostma või siis mingit muud bassikat. pea asi et ta ei ole väga kallis ja teeb pika puuga king audiole ära. jah rahvas king audio on ainult mürisev kõll.
                      no mida te jamate, kuulakem ikka tümmi.

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by KaruTEC@Jul 7 2005, 16:43
                        Tähendab, minge kuhugi helitehnikat rentivasse firmasse, ja küsige. See mida vene ajal kirjutati ei loe mitte sittagi, vaadake mis kõlareid siis toodeti (a la Vermona

                        Ja kui sa, elukaz aru ei saa, siis loe foorumist vanu poste.
                        Vermona Regent 604 võimendi praegu remondis mu juures!
                        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                        Projektide pildid
                        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                        Comment


                          #27
                          a mis te arvate sellest audese mõttest või peaks mingi teise kõlli valima.
                          no mida te jamate, kuulakem ikka tümmi.

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by heix25@Jul 12 2005, 12:48
                            a mis te arvate sellest audese mõttest või peaks mingi teise kõlli valima.
                            kle see on küll veidi vale teema...

                            Comment


                              #29
                              odavat audest ei ole :P
                              |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
                              Kõik õhkrelvadest: www.Field-Target.ee.
                              Airguns.ee - Eesti ainuke vaid õhkrelvadele pühendatud foorum!

                              Comment


                                #30
                                no selle 700 ajab kokku ikka. aga millise a peaks muidu valima.
                                no mida te jamate, kuulakem ikka tümmi.

                                Comment

                                Working...
                                X