Teade

Collapse
No announcement yet.

HIFI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    HIFI

    Selline küsimus, et mis juhtub kui nt 6 oomisele võimule taha ühendada 4 või 8 oomine kõlar? Mis peaks teoreetiliselt juhtuma ja mis juhtub tegelikult/päriselt? Heli ikka tuleb? Kas siis moonutab? Juhe soeneb? Ja et ennetada muid sarnaseid lolle küsimusi, äkki on anda linke vms nt?
    Lockerzi kutsed SIIT

    #2
    esiteks : vales fooorumis asi B-)
    aga üldiselt ei soovita väiksema takistusega kõlarit ühendada võimujärgi..kui lubatud...kui aga suurematakistusega kõlari ühendad siis ple muud midagi..kui lihtsalt sa ei saa niipalju võimsust kätte kui vaja B-)
    mida sa lohh vahid

    Comment


      #3
      ei tea kas ajan lolli juttu, aga lisa enne 4 oomisele kõllile vastav takistus juurde.
      väiksema takistuse korral võid oma lõppvõimu isegi peese keerata,kui isend eriti tundlik on.
      tel 53729764

      Comment


        #4
        Originally posted by Mauro@Jul 12 2005, 13:38
        ei tea kas ajan lolli juttu, aga lisa enne 4 oomisele kõllile vastav takistus juurde.
        mis pidi see juurde lisamine toimub muidu . mul ka üks olukord kus ma ei saa kasutada 4 oomiseid kõlle kuna mul on 6 oomine võimendus. mida pidi ma sinna juurde lisan ja mis , ning kuhu ja kui palju. ehk keegi oskab kiirelt selgeks teha.

        minu mõistuses tekib jama sellega et see kõlari takistus on 4,6 voi 8 oomi on ju näiv takistus tegelik takistus on oopis midagi muud. tegeliku takistuse muudmiseks panen lihtsalt süsteemi takistis jadas vahele. ongi korras. aga kuidas seda näivat takistust korrigeerida?
        Me elame vaid korra ja siis ka vaid iseendale.

        Comment


          #5
          Aktiivtakistuse muutmiseks panedki takisti vahele. Kui võim on 6 oomine, ja kõlarid 4 oomi siis R=6-4=2 oomi. See kaitseb võimendit, eriti pikaajalise täismahvil töötamise korral.
          Kõlaril on mõistagi muid takistuse komponente ka, induktiivne, mahtuvuslik jne. Neid on mõtet uurida siis kui ise kõlarit projekteerid. Nii või naa, 2 oomi aktiivtakistust liitub ka reaktiivtakistusega. Alati!
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            siis näeb põhimõtteliselt see asi välja nii ?? Ühendamine ??

            võim(6oomi)---------- +takisti(2oomi) --------- +4 oomine kõlar -

            Comment


              #7
              Originally posted by Mauro@Jul 12 2005, 13:38
              ei tea kas ajan lolli juttu, aga lisa enne 4 oomisele kõllile vastav takistus juurde.
              aga mida ja kui palju sa juurde liad. mille alusel sa seda takistuste asja arvutad muidu. mul on ka olukord kus ma ei saa 4 oomiseid kõlareid kasutada kuna mul on 6 oomine võimendus.

              mis ma endal 4 oomistele küllidele vahele peaks panema et neid 6 ooomise voimu taha panna ?
              Me elame vaid korra ja siis ka vaid iseendale.

              Comment


                #8
                Ärge neid jumala eest rööbiti ühendage!
                See siin ju esimese klassi matemaatika
                ...

                Comment


                  #9
                  ei maksa takistit jadamisi panna, eriti mitmeribalisele.

                  Comment


                    #10
                    no see takisti peab olema u. samas võimsuse klassis mis valjuhääldugi Muidu reeglina ikka kui pole seda 6oomist valjukat kusagilt võtta, siis pane 8oomi.Madalamate takistuste sobitamisel(lisa takisti lisamine) esinevad tunduvalt suuremad võimsuse kaod(VV-s ning lisatakistil).


                    Ps. Misasi on "juhtme soenemine"?Midagi soontega pistmist?
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #11
                      Ei väsi kordamast et ka filter läheb paigast ära ja sound metsa. Ning DF kargab taevasse.

                      Comment


                        #12
                        kui 6-oomisele võimendile 4 oomised kõlarid külge paned ei ole paanikaks põhjust, peaasi, et volüüminupuga üle ei pinguta.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by saajatz@Jul 21 2005, 19:51
                          kui 6-oomisele võimendile 4 oomised kõlarid külge paned ei ole paanikaks põhjust, peaasi, et volüüminupuga üle ei pinguta.
                          Korralik 6oomine võim kannatab 4oomise kõlli välja kui volumega üle ei pinguta.
                          Kordan ka , takisti lisamine rikub kõlli normaalset tööd. Võimendi väljundtakistus
                          püütakse saada 0,xx oomi , 2oomi lisamine viib väljundtakistuse kümneid-sadu
                          kordi suuremaks. 6 oomise kõlli Z reaalses töös võib langeda ka hetkeliselt ~1oomini, hea võim PEAB selle välja kannatama.
                          Täpsemaid soovitusi saab kui näeb võimendi skeemi.
                          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                          Comment


                            #14
                            Kuidas Z langeb 1 oomini ? kui r on miinimum ~3 oomi ? Või pead sa silmas filtri karakteristikut ?

                            Comment


                              #15
                              Mis ime võim see on mis tahab 6oomist kõlli,tahaks selle võimu kohta midagi teada.Takisti lisamine järjestikku lisab küll aktiivtakistust,kuid selle takisti peal tekkiva pinelangu tõttu muutub osa võimsust lihtsalt soojuseks nii et võid külmal ajal tuba kütta.Vast saaks selle probleemi kuidagi inimlikumalt lahendada kui teaks võimu ja kõlli kohta rohkem.

                              Comment

                              Working...
                              X