Teade

Collapse
No announcement yet.

voimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    voimendi

    andke skeeme voimendite kohta, soovitav olex lihtsad kivide baasil aga see eest voimsad ja midagi keerulist ei taha.

    #2
    ma ei tea, kui suur osavkäpp sa oled aga vast sellega tuled toime:
    http://www.hot.ee/qwerty009/Tda2050.htm

    Comment


      #3
      on hea lihtne küll aga väheke lahja mul muusikakeskus sama voimas tahax ikke midagi voimsamat voib olla ju natsa keerulisem ma arvan et saan hakkama kui mingit väljareguleerilmist pole vaja teostada siis saab hakkama igasugu skeemidega :P

      Comment


        #4
        Kindel, et muusikakeskus sama võimas ???
        Minu praktika on näidanud, et enamusel isegi need RMSm ja DIN ja mis iganes ei tule sealt parema tahtmise juureski välja . Eriti huvitavad on arvutikõlarid Ma arvan, et tegelt on need numbrid, mille juures valjuhääldid kärssama hakkavad Eriti huvitav on see PMPO Ja kui tahad , et võim umes 2X kõvemat häält teeks, peab võimsust 10 X rohkem olema.
        Muide iseehitatud võimendi teeb alati ehitaja jaoks paremat häält
        Siin foorumis on aga olnud liikvel ka palju võimsamaid skeeme
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          kas neid kivisi ei saa rohkem panna seal ülaltoodud voimendil niimoodi et kuidagimoodi sildad ära näit et mingi 3 kivi teex siis üle 100w.

          Comment


            #6
            Üle kahe kivi korraga kasutada ei saa sildskeemis
            aga häid skeeme
            http://www.hot.ee/evo14/voimud.html

            vaata sealt seda "160W sildvõimendi"
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              tee 2'st tda7294 kivist võim.. sillatuna saad 200w kätte..

              Comment


                #8
                to erx: kas sa ei viitsi mulle skeemi joonistada sellest tda7294-dest sillatuna

                Comment


                  #9
                  mine vaata....üks võimalus selline http://www.tevalo.ee/projects/016.pdf

                  Comment


                    #10
                    Enne, kui midagi ehitama hakkad, mõtle hästi järgi, kas sul seda ka millegagi toita on. Siin on mitmed vennad avastanud, et võim on valmis, aga trafo puudu.

                    Hakkasin praegu mõtlema, et miks kõlbavad impulsstoitekaga ehk siis D-klassi? võimud ainult supaka toitmiseks? Kunagi uurisin seda asja, aga ei suuda enam meenutada... Impulsstoitekat raskem teha, aga kui pead minema poest suurt trafot ostma, siis tuleks äkki odavam?
                    Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                    Comment


                      #11
                      trafo olex lihtsam. mul kodus terve hunnik igasugu vanu suuri telekaid grammofone sealt arvan et saax trafod lasex ümber mähkida ja toide olemas.

                      Comment


                        #12
                        Ega see asi nii lihtne tegelt pole
                        Trafodest kõlbaks ehk lamptelekate toitetrafod (eelistatud värviteleka omad) . Sealt on vaja üleliigne sodi maha kerida ja suht jämedast traadist mähised kerida (kuskil siin olid arvutused olemas kaa) värviteleka trafo on 250W koormusele ja heal juhul toidab sellega 200W võimu (ühe kanali) ära
                        Plaadimängijate ja lampraadiote trafod unusta ära. (välja arvatud juhul, kus plaadimängijal endal on hea võim küljes)
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #13
                          Igaljuhul on asi nii, et kokkuvõttes on lihtsam osta võimendi kui ise teha. Kui sa lõpuks arvutama hakkad palju maksvad korpus, radikad, toitelüüdid, igasugused potekad ja asjad siis saad kenakese summa. Ise tasub siis ehitada kui huvi on ja osa asju kodus olemas. Toitelüüdid 10000uF maksavad ise juba ca 130 eeku tükk! Korralik radikas ka 100 vähemalt ja trafo, kui sa ise ei saa - tavaliselt jäävad need vanad teleka trafod nõmedalt suured jne Kui tda 7294 kividega teed siis arvesta et läheb ca 600 eeku materjalidele + oma töö ja vaev, kui varem teinud pole siis väike % tõenäosust ka et kivid esimeste katsetega ära küpsevad. Muidugi oma tehtud võim on kõrvale kuulata alati parem kui hiinlase rämps
                          "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                          Comment


                            #14
                            Jakim, väga asjalik arvamus, olen sama meelt!
                            Kui eesmärk on saada head kvaliteeti, siis oleks parem ise-ehitamise asemel raha koguda ja osta, mis meeldib.

                            Comment


                              #15
                              kui osta siis kuhu jääb ise tegemise rõõm :-/
                              tegelikult on kaval ehitada võimendeid neil kellel on kodus olemas kõiksugu juppe vanadelt asjadelt....näiteks vanad ja katkised telekad võimud jne.
                              Näiteks tegin ühe võimu 2X50w oma raha maksin mitte üle 200eeku
                              korpuse tegin teras plekist mille sain ilusti kokku kopsitud kooli lukksepa töökojas
                              toitelüüdid 10000uf need pidin ostma ja üks maksis kah aint 30eeku
                              trafo väga korralik paistab olema sain maha keerata ühelt vanalt võimult
                              ja lisaks kõigele võimendi jupid mis maksid kokku mitte üle 140eegu :P
                              nii et tehke omad järeldused ;D

                              Comment

                              Working...
                              X