CD toorikuid saab eri hindadega- 5-50 krooni tükist (laias laastus). Huvitav, miks see nii on, kas kallim on kuidagimoodi parema kvaliteediga mingi näitaja poolest? Mis näitaja see siis on ja kas muusika kõrvetamisel/kuulamisel on see näitaja üldse oluline?
Teade
Collapse
No announcement yet.
Mis vahe on CD-l ja CD-l?
Collapse
X
-
Digimaailmas määrab üldiselt meedia hind asja säilivuse ja mehhaanilise vastupidavuse.
Heli ja databittide kvaliteedi vahet ei ole. Muidugi võivad osad hakata väitma, et n firma toorikutega on rohkem bassi jne.
Samas hind sõltub tublisti emafirma juurdehindlusest ja muust jamast.
Praktikas on aga sedasi, et nimeta toorikud ja muu odav sodi ei ole sugugi füüsiliselt ja ajaliselt vastupidav.Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
-
Vahe selles, et ainult helplaate kirjutavate stand alone deck-idega ei saaks suvalisele (maksustamata) plaadile kirjutada, sest mõne arvates oled Sa nigunii piraat, kui midagi plaadile kirjutad.Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Comment
-
eix666
Originally posted by martinj@Oct 2 2005, 19:29
Vahe selles, et ainult helplaate kirjutavate stand alone deck-idega ei saaks suvalisele (maksustamata) plaadile kirjutada, sest mõne arvates oled Sa nigunii piraat, kui midagi plaadile kirjutad.
teemasse aga niipalju, et hinnast oleneb teinekord tõesti vastupidavus, st et olulist infot ei tasu kõige odavamale plaadile kribada, muidu võib juhtuda, et aasta-kahe pärast enam plaati välja ei loe ja siis pole enam midagi teha...
Comment
-
Muusika kirjutamisel on suur vahe, kas on odav või kallim plaat. Odavale plaadile muusikat kirjutades tuleb mingi kõrvalheli juurde, seda kuuleb eriti, kui kasutad tavalist cd-decki. Eks see mingil määral oleneb ka lugeja laserist, kuid vahe on odava ja kallima plaadi vahel on silmaga nähtav.
Comment
-
Originally posted by erx@Oct 3 2005, 14:49
Muusika kirjutamisel on suur vahe, kas on odav või kallim plaat. Odavale plaadile muusikat kirjutades tuleb mingi kõrvalheli juurde, seda kuuleb eriti, kui kasutad tavalist cd-decki. Eks see mingil määral oleneb ka lugeja laserist, kuid vahe on odava ja kallima plaadi vahel on silmaga nähtav.
Kui pole muidugi defektse toorikuga.Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Comment
-
Odavale plaadile muusikat kirjutades tuleb mingi kõrvalheli juurde, seda kuuleb eriti, kui kasutad tavalist cd-decki.
Ise küsimus on muusika rippimine arvutisse...siis küll võib vilets toorik (või vilets rippimisprogramm/CD-ROM) mingi "karuteene" teha.
Igasuguseid kõrvalhelisid võib igivana CD-mängija lisada, kui ta CD-R plaate ei oska korralikult lugeda ja proovib ise helile mingisugust korrektuuri teha.
AUDIO CD toorikud on neile teadmatutele, kes arvavad, et tavalised toorikud audio salvestuseks ei sobi ja on nõus siis rohkem maksma...muidu võivad need toorikud isegi kehvemad olla kui tavalised "data" toorikud.
Nero oskab toorikuid ja salvestust igati analüüsida, soovitan soojalt.
Ütleks siis nii...rohkem, kui 12...15 krooni CD tooriku eest maksta on ilmselge raiskamine.
Comment
-
Originally posted by sahtel@Oct 3 2005, 17:44
Kindlasti on väga hästi märgatav, kui isekõrvetatud plaat on võetud mp3-est, aga kas kui cd-est koopia teha kas siis ka märgatav vahe ?
Seetõttu pole plaadi rippimisel saadud wav 1:1 vastavuses sinna kirjutatuga.
Huvipärast peaks testima.Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Comment
-
Kleeps ei maksa midagi. Müüakse bürootarvete poes. Paned peale ja on palju parem olla.
Muide, 200-gigane vint maksab poes uuena 1,5KEEK ja sinna peale mahub 300 CD või 50 DVD jagu kraami. Hind on sama, kasutamismugavus ja käideldavus on aga hoopis teisest klassist.If you think education is expensive, try ignorance.
Comment
Comment