Teade

Collapse
No announcement yet.

kas 7.1 helikaart arvutisse või osta dvd mängija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kas 7.1 helikaart arvutisse või osta dvd mängija

    Kuna praegu vaatan filme nii, et saadan arvutist heli resiiverisse ja pildi telekasse. Kuna resiiver võimaldab 7.1 heli siis mõtlen mida teha. Kas osta 3000EEkune divx mängija või helikaart arvutisse mis võiks maksta 1000EEku? Et kumb oleks kvaliteetsem kui arvestada, et enamus on divx filmid? Pealegi arvutiga ei teki seda probleemi, et mingi film käima ei lähe.

    Teine küsimus oleks see, et mis vahe on opilisel ja digitaalsel andmeedastus juhtmetel. Kumba siis kasutada kui mõlemad võimalused on olemas?

    Loodan, et keegi jagab oma arvamusi... hinnavaatluse foorumis seda ei tehtud eriti
    msn: pois11@hotmail.com

    #2
    Miks sa tahad 3000 kroonist divx mängijat osta? Kas odavamalt pole saada - ca. 1000-1500 krooni? Mis süsteem sul on, et helikaart peaks olema 1000.-? Kas 5.1 ei piisa?

    Comment


      #3
      Originally posted by pois11@Oct 23 2005, 22:13
      Teine küsimus oleks see, et mis vahe on opilisel ja digitaalsel andmeedastus juhtmetel. Kumba siis kasutada kui mõlemad võimalused on olemas?
      Nende kahe vahe on see, et optilisel ühendusel ei liigu juhtmes mitte elektronid vaid valgus, st elektrilisedimpulsid muudetakse valgusimpulsiks. Valguskaabel on kiirem, kuna (seni) kõige suurem kiirus on valguskiirus. Kui ajada taga kvaliteeti, on valguskaabel parem. Samas võib optiline kaabel rahakotile mõjuma hakata:
      http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...500-429&lng=est

      Comment


        #4
        Originally posted by Silver+Oct 24 2005, 13:10--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Silver @ Oct 24 2005, 13:10)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-pois11@Oct 23 2005, 22:13
        Teine küsimus oleks see, et mis vahe on opilisel ja digitaalsel andmeedastus juhtmetel. Kumba siis kasutada kui mõlemad võimalused on olemas?
        Nende kahe vahe on see, et optilisel ühendusel ei liigu juhtmes mitte elektronid vaid valgus, st elektrilisedimpulsid muudetakse valgusimpulsiks. Valguskaabel on kiirem, kuna (seni) kõige suurem kiirus on valguskiirus. Kui ajada taga kvaliteeti, on valguskaabel parem. Samas võib optiline kaabel rahakotile mõjuma hakata:
        http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...500-429&lng=est [/b][/quote]
        Ma nüüd küll ei ütleks, et valgus kiiremini liigub kui laeng, elektron ise liigub ju suhteliselt vähe võrreldes laenu luukumisega&#33; Nii, et kiirus ei erine&#33;

        Comment


          #5
          Originally posted by typsomaan@Oct 24 2005, 14:02
          Miks sa tahad 3000 kroonist divx mängijat osta? Kas odavamalt pole saada - ca. 1000-1500 krooni? Mis süsteem sul on, et helikaart peaks olema 1000.-? Kas 5.1 ei piisa?
          No tegelikult piisabki esialgu sellest 5.1 süsteemist. Aga kuna resiiver võimaldab 7.1 siis mine sa tea. Mingi aasta pärast on ehk kõik filmid 7.1 siis hakka jälle uut helikaarti ostma.
          Jah seda küll, et poes maksavad osad divx 1000-2000eeku aga kõige rohkem ka kardan, et nad jäävad oma tarkvara kiiresti maha. Võibolla poole aasta pärast ei lähe mõni uuem film käima. Kallimaid divx mängijaid on ka mida saab interneti kaudu uuendada. Ma ei kujuta ette kui hull see asi on. Sestab küsingi nõu, et kumb oleks mõtekam osta kui saan mõlemaid edukalt kasutada. Jah ehk arvutiga on heli ka parem või halvem.. ma ei tea ju, äki keegi teab.. on kogemusi?
          msn: pois11@hotmail.com

          Comment


            #6
            Ka odavama mängija softi saab interneti kaudu uuendada.

            Comment


              #7
              Originally posted by VilluH@Oct 25 2005, 10:56
              Ka odavama mängija softi saab interneti kaudu uuendada.
              Üldiselt ei saa... selleks peab mängija vist olema varustatud sellise võimalusega. Asi käib enamasti nii, et tuleb cd uue divx versiooniga mängijasse panna ja ongi kohe uus tarkvara peal.
              msn: pois11@hotmail.com

              Comment


                #8
                .Head lahendused siin

                Comment


                  #9
                  kaablis ei liigu elektrivool valguse kiirusega, vaid aeglasemalt. Aga seda inimest tahaks ma näha, kes selle latentsuse ära tabab Sama hästi võiks siis juba öelda, et 2 korda pikem valguskaabel on paha, sest heli jääb maha.
                  Oluline on siin hoopis mürale vastuvõtlikus. Valguskaablis liigub valgus ja kui kaabel korras on, siis võib seda palju niimoodi levitada, et midagi juurde ei tuleks ega ära ei kaoks. Tavalises kaablis aga hakkavad mõjuma magnet- ja elektriväljad ja sellega hakkab sinna üksjagu jama juurde tulema. Kui tegu digisignaaliga, siis mingist teatud piirist ülespoole hakkab lihtsalt mingit jama helisse sisse tulema. Analoogsignaaliga on aga iga väiksemgi muudatus oluline ja mistahes müra solgib heli.
                  Kui saadad digitaalselt, siis teeb seda digi->analoogmuundust resiiver, põhimõtteliselt on seal helikaardi moodi asi sees. Nüüd sõltub kõik sellest, mida sa saavutada tahad. Kindlasti on olemas veel paremaid helikaarte ja kui need väga korralike kaablitega ühendada, siis võib üht-teist võita. Aga tingimata mitte.

                  Comment


                    #10
                    mina võtaks korraliku välise soundika ja rahu majas. ükski pleieri tootja ei viitsi softi arendada ja tõepoolest osad codecid puuduvad. arvutis ple eriti keeruline kohe uus codec installida ja jälle ok. ühenduseks kasuta optilist, häiretele vähem vastuvõtlik, plaanin ka oma coax&#39;id ja soundika välja vahetada.

                    dvd mängija eelis oleks aint see, et lihtsam kasutada ja mugavam kui tuleb tahtmine mõnda vanemat filmi plaadilt vaadata.

                    Comment


                      #11
                      Mina lahendasin esialgu selle teema nii, et Terrateci helikaart arvutisse, sealt optiliselt võimu ja kogu artikkel. Algul proovisin ka SB Live kaarti, kuid selle digiväljundist tuli nii palju sahinaid ja raginaid, et tükk aega pidin vaikuses istuma ja kõrvadele puhkust andma Optilisel signaali ülekandmisel aga pole vähmalt minu kõrva jaoks kuuldavaid mürasid. Esialgu olin VÄGA rahul. Kui on korralik ressiiver, siis soovitan seda proovida.
                      Nüüd kummitab mind aga mõte panna arvutisse Audigy2 ja võtta sealt analoogsignaalid ning saata see võimu. Et siis helikaart teeb D/A konvertimise. Miskipärast jääb mulje, et see helikaart võiks selle tööga paremini hakkama saada, kui mu ressiiver. Ja ega enne rahu ei saa, kui olen järgi proovinud.

                      Ma kah tükk aega kaalusin, kas eraldi DVD mängija osta või arvutiga edasi jamada ning otsustasin ikkagi arvuti kasuks. Sinna sisse NEC kõrvetaja ja ei kahetse üldse oma otsust. WinDVD annab ilusti audio valikus võimaluse kasutada välist dekoodrit, st. saadab digisignaali muutumatul kujul otse ressiiverisse (vähemalt teoreetiliselt) ja mina jäin väga rahule. (Mul on muidugi arvuti rohkem keskuseks, st et telekas, muusika ja filmid kõik arvuti kaudu)
                      Tuleb lihtsalt täiega panna&#33;

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by digital+Oct 25 2005, 23:06--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (digital &#064; Oct 25 2005, 23:06)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>kaablis ei liigu elektrivool valguse kiirusega, vaid aeglasemalt. Aga seda inimest tahaks ma näha, kes selle latentsuse ära tabab .[/b]


                        Järelikult oli mul õigus. Selle vahe ära tajumine on hoopis teine asi. Rohkem nagu teooria.

                        Originally posted by digital@Oct 25 2005, 23:06
                        Sama hästi võiks siis juba öelda, et 2 korda pikem valguskaabel on paha, sest heli jääb maha.
                        Kuna valgus on elektriimpulsist kiirem võiks seda ju ka tavalise kaabli kohta öelda

                        See oli huumoriga võetult.

                        <!--QuoteBegin-digital
                        @Oct 25 2005, 23:06
                        Oluline on siin hoopis mürale vastuvõtlikus.[/quote]

                        Samas võiks arvestada ka seda elektri-valguse ümber kantimise teoreetilist kvaliteedi kadu.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by Silver@Oct 29 2005, 20:10
                          Samas võiks arvestada ka seda elektri-valguse ümber kantimise teoreetilist kvaliteedi kadu.
                          Huvitav kui palju seda kadu võiks olla???
                          msn: pois11@hotmail.com

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by Silver+Oct 29 2005, 17:10--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Silver @ Oct 29 2005, 17:10)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-digital@Oct 25 2005, 23:06
                            kaablis ei liigu elektrivool valguse kiirusega, vaid aeglasemalt. Aga seda inimest tahaks ma näha, kes selle latentsuse ära tabab .
                            Järelikult oli mul õigus. Selle vahe ära tajumine on hoopis teine asi. Rohkem nagu teooria.
                            [/b][/quote]
                            Kuulge olge vahest ikka füüsikatunnis kah - valguse kiirus ja elektromagnetlaine kiirus on samad.
                            Tuleb lihtsalt täiega panna&#33;

                            Comment


                              #15
                              electron tabas asja ära. Väljad ja lained liiguvad valguse kiirusel. Samamoodi liigub ka elekter kaablis valguse kiirusel.

                              Comment

                              Working...
                              X