Teade

Collapse
No announcement yet.

Ruuporid ja pasunad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ruuporid ja pasunad

    Hmm! Et siis selline küsimus. Kas keegi on teist on tegelenud pasunate ja ruuporitega. Noo ma pean silmas siis sellist keskmist või natuke üle keskmise süsteemi(kodust). Ise mul ei ole eriti kokkupuudet olnud peale Lomo kõlarite. Oma kokkupuute kohta võin öölda niipalju,et kui see 1a20 oli Lomo originaal kastis siis oli kõik ok.(st. koos ruuporiga) Aga kui ma hiljem proovisin seda ka onkenile juurde lisada siis läks heli hulga ebamäärasemaks. Detailsus kadus. Nendele kes onkeni teemat pole lugenud-ütleks et mul seal mängis 4A32 lairiba, alnico magnetiga.
    Nii, see pasunate ja ruuporite teema on muidugi väga laiali valguv. Ma tean seda. Aga üldjuhul kasutatakse onkenit ikka koos ruuporiga mille läbi siis edastakse siis keskmised ja kõrgsagedus. Muidugi on ka 3 ribalisi süsteeme onkeni puhul kasutatud.
    Kui nüüd veidi jälle läheneda mind huvitavale teemale siis altecite baasil ehitatud enamik valjukaid oli varustatud ruuporitega.( vähemalt kesk-kõrgsagedus). Uuemaid näiteid siis naaberriigist
    http://www.classicaudio.ru/static.ph...stems_tubeuser
    samas väidetakse, et see on nagu hea variant, Paljude ruuporite (väiksemate) puhul pidi tulema esile selline ebameeldiv ruupori efekt.
    Mingil määral on see teema muidugi juba siis foorumis olnud ka-põgusalt.
    Näitex:
    Saajatz-Ma ei ole küll kindel kas see antud teemaga haakub, aga kuna pealkiri on "täiusliku kõlari otsingul..." siis küsiks, et kas ja kui palju parendab sageduskara ühtlust kõrgsageduselemendile pasuna lisamine, ehk treiks puust lehtrikujulise ümara "rõnga" ümber, kas sellega läheks pilt (peale visuaalse ka audio-) ilusamaks? kas tuleks ka pikkus ning kumeruse "järskus" kuidagi välja arvutada?

    endale tuli selline vahva mõte, et midagi sellist võiks teha isegi (tulemustest räägiks siis siin kah loomulikult
    Moi-Ruupor ühtlustab sageduskarakteristikut ainult siis, kui ta vastava valjukaga kokku on sobitatud õigesti. See tähendab et kui valjukal endal pole eriti sirge sageduskarakteristik on väga peene töö tulemusel võimalik saada sumaarset karakteristikut sirgemaks.
    Suvalisele valjukale suvalise ruupoiri ette panemine ei too midagi head, ainult teravdab suunakarakteristikut ja tekkitab nn. kammfiltri efekti sageduskarakteristikusse
    hipi-et otsid s*ta karaga valjuka, ning hakkad ruuporiga mässama? ja mis arvutamine aitaks, kui sul sageduskara ülesvõtmise võimalust pole.

    tee oma ruuporitest uus teema, ei näe seost kastivaba kõlariga.
    Njahh, kas siis sellepärast peab ruupori või pasuna panema, et valjukas on niru. Mina olen huvitaval kombel märganud hoopis vastupidist. Või ma exin??????? Võixin tuua sadu näiteid.
    Ja muidugi ega siis ruupor ei pea alati ka mitte plekist olema.
Working...
X