Teade

Collapse
No announcement yet.

Bassbox ja King Audio!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Bassbox ja King Audio!

    Mul on kõlarist teada niipalju andmeid:

    Nimi: King Audio S12
    Hind: ~355kr
    Nimivõimsus: 100W
    Diameeter: 12" (305mm)
    Impedanss: 4 oomi
    Tundlikus: 90db
    Sagedusala: 20-5000hz
    Resonantssagedus: 29,4hz
    Ekvivalentsmahtuvus: 23,2l
    Qts: 0,7

    Bassbox'is on vaja andmetest kirja panna:

    FS (Hz)
    Qms
    Vas (liters)
    Xmax (mm)
    Sd (sq.cm)
    Qes
    Re (ohms)
    Le (mH)
    Z (ohms)
    Pe (watts)

    Nüüd oleks vaja teada, mis andmed ma kuhu lahtrisse pean kirjutama. Mõningaid oskaks ise ka õigesse kohta panna kasvõi mõõtühiku järgi, aga ikkagi oleks teie abi vaja!

    Sorry, et tüütan, aga ma olen algaja ja tahaks hakkata supakat tegema. Element on võibolla sitt, aga mul oli raha vähe, pealegi esimese supaka jaoks võib odavam element ka olla.
    Muusikahull!

    #2
    Aga palun:

    Tundlikus: 90,5 db = SPL 1W/1m - 90,5 dB
    Resonantssagedus: 29,4hz = Fs - 29,4 Hz
    Ekvivalentsmahtuvus: 23,2l = Vas - 23,2 l
    Qts: 0,7 = Qts - 0,7

    Rohkem King Audio kohta ei leidu - nende järgi saab juba kasti ilusti välja arvutada.

    kris@andmevoog.eu

    Comment


      #3
      +
      Z - 4 ohms
      Pe - 100W
      kris@andmevoog.eu

      Comment


        #4
        Suurimad tänud!
        Muusikahull!

        Comment


          #5
          Nüüd järjekordne küsimus!

          Tahan teha vendiga kasti, aga tahan nüüd teada, et mida kaks venti juurde annab ühe vendi asemel!

          Ja kas vendiga kast ikka on parem kui kinnine kast.

          Mida soovitate kinnist kasti või vendiga kasti?
          Muusikahull!

          Comment


            #6
            Inverteriga, sel juhul bass kui maast leitud.
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              #7
              Ok, inverteriga, aga kas ühe või kahe inverteriga?

              Kas kaks inverterava annab ühe inverteri asemel midagi juurde ka või?

              Ja filterit on vist ka vaja. Kust seda saada?
              Muusikahull!

              Comment


                #8
                Filtri teed ise.
                Aga üks või kaks inverterit - vahet pole. Selles mõttes et kui ei saa ühe inverteriga hakkama, tuleb kaks panna. Reeglina aga saab ühega hakkam(KA puhul peaks küll saama). Disain teinekord ka dikteerib ühe toru asemel 2 toru paneku.
                Pane üks toru, lihtsam teha. Aga vaata et oleks ikka korraliku läbimõõduga. KA puhul võiks olla 75 mm kan. toru, parem oleks vast 110 mm toru. Vaata mis prograam ka soovitab.
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #9
                  OK, üritan 110 mm läbimõõduka toru saada! Ja panen ühe toru.

                  Aga jah, ega mul filtriehitusest mingit aimu küll pole.
                  Muusikahull!

                  Comment


                    #10
                    No mis, see nii raske polegi!
                    Otsi välja selline raamat nagu Raadiolülitused. VÕi tegelikult piisab ka sellest kui võtad ette suvalise low-pass ehk madalpääs filtri. See koosneb tavaliselt ainult poolist, mis ühendatakse enne valjukat järjestikku. Teine komponent on kondekas - bipolaarne. Selle saad tekidada 2 samasuguse mahtuvusega elektrolüütkonde +otste kokkuühendamisel, kusjuures mahtuvus sel juhul langeb 2 korda. Ehk siis 2 100 mF-ist kondet +pidi kokku annab ühe 50 mf-ise bipolaar konde. Selle ühendad valjukaga paralleelselt. Mahtuvuste ja induktiivsuste seisukohast võin öelda, et täiesti julgelt võid niisama katsetada, ei pea läbi tegema arvutuskäike. Samas, vastavad suurusjärgud peaksid ikka õiged olema. Aga suht normaalse filtri saad juba siis kui pooli induktiivsuse suuruseks võtad midagi vahemiskust 3...6 mH ja konde 200...300 mF(see siis lõplik mahtuvus).
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment


                      #11
                      Ma pean kusagilt selle Radiolülituste raamatu otsima. Loodan, et leian selle kusagilt. Siin foorumis on seda varemgi kiidetud.

                      Ja millega kasti seest katta. Kas vatiini, vildiriide või millega? Ja mis külgeldele seda panna. Bassbox-i valikuteks on Minimal, Typikal, Heavy - ise valisin esialgu Typikal, aga mis parim on? Heavy või?

                      Invertertoru diameetriks panin 110mm, siis andis ta toru pikkuseks 639,2 mm. Niiet see peaks vist sobima. Kokku tuleb kast 123 liitrit suur. 804 mm kõrge, 497 mm lai ja 307 mm pikk. Aga kui kaugele kõlarist invertertoru panna ja kas sellel on vahet. Kas kõlari kaugus, pealmisest plaadist ja invertertoru kaugus alumisest plaadist ka tähtis on või on see ükskõik?

                      Palju küsimusi, aga loodan, et suudate vastada! Ma ise ei tea peaaegu midagi, algaja veel ... :-/
                      Muusikahull!

                      Comment


                        #12
                        vinge, et kast tuleb mehine sul!
                        muna ostsin oma kasti 2m*1,5m vatiini ja rullisin toru sellest, ning toppisin kasti.

                        ja minul vendi pikkuseks nii 50cm vist
                        KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                        t-linespeakers.org

                        Comment


                          #13
                          Mingi jama on mul selle Bassboxiga sisse vist tulnud, sest vendi pikkuseks näitab Bassbox 639,2 mm, aga kast ise on 307 mm pikk (küljepikkus) ainult. Aga vent ei saa ju pikem olla, kui kast ise  ??? Nüüd ma ei saa enam aru!

                          110 mm diameetriga toru vist siis ikka ei kõlba. Kast jääb väikeseks. Pean ikka 75 mm diameetriga inverteri panema, loodan, et tulemus väga palju kehvemaks ei jää. Inverter toru pikkuseks näitab bassbox nüüd natuke mõistlikuma arvu 286 mm. See mahub juba kasti ära.
                          Muusikahull!

                          Comment


                            #14
                            solgitorudele on ka "põlvi" müüa
                            mina kasutasin vaata siit http://www.hot.ee/pyramidwc1220
                            ;D
                            KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                            t-linespeakers.org

                            Comment


                              #15
                              Sinu häälestussagedus nõuab niisuurt venti järelikult pead vendi põlvede peale ehitama.

                              Imelik, et sul nii suur kast tuli. Muidugi ei tea ma mis sagedusjoon sul on, aga ilgemalt suur kast on kyll.

                              Kõige odavam on kasutada Vatiini (Mahulist vatiini)

                              Vendi paigutus kõlli suhtes on ebaoluline, kui see just sul 5-e cm kaugusele kõllist ei jää. Muidu ei peax see midagi eriti muutma/mõjutama.
                              kris@andmevoog.eu

                              Comment

                              Working...
                              X