Teade

Collapse
No announcement yet.

Bassbox ja King Audio!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Panin need andmed, nagu sa varem kirjutasid õigetesse lahtritesse nagu peab ja bassbox annab mulle 116 liitrise kasti. Ei tea jah miks nii suur. Võibolla sellest, et ma valisin kõlari tüübi alt Vented box -> Extended Bass. Võibolla mõjutavad need valikud ka midagi?
    Muusikahull!

    Comment


      #17
      Vastan oma küsimusele ise. Jah see tulebgi sellest Extended bassist. Kui panen High outpud või High Fidelity peale näitab kasti suuruseks ainult 23 liitrit esimese varjandi puhul. Aga mis nendest varjantidest parim on siis. Tahan saada võimalikult võimast, kuid siiski täpset bassi, mida saaks ka vajadusel välitingimustes kasutada?  ??? Help me?
      Muusikahull!

      Comment


        #18
        et see element võimalikult madalale mänguks, peabki olema suur kast
        KES SOOVIB, SEE PROOVIB

        t-linespeakers.org

        Comment


          #19
          OK, seda küll, et võimalikult madalale mängiks, aga kas sealt ka piisavalt võimsust välja tuleb? Ka näiteks välitingimustes? Tahaks ikka, et oleks enda peal bass tunda. Aga täpsust võiks ka olla, mitte pidev sumbumatu kõmin ... kui te saate aru mida ma mõtlen.
          Muusikahull!

          Comment


            #20
            Kuule mees 123 ltr on ikka väga palju kohe - SR foorumis soovitati mahuks 70-80 ltr ja häälestus 22 Hz peale. Ma arvan et üle 80 ltr kasti pole küll mõtet pingutama hakata.
            Te olete liialt teoorias kinni - see et BB6 viskab mingi värgi ette tähenda veel seda et tulemus super hea on. Selleks aga et asjasse praktilise poolega suhtuda tuleb omada kogemust - las läheb esimene kast aiataha. Teed järgmise ja parema! Saadki esimese kasti peal kätt harjutada ja proovida mis erinevaid lahendusi proovida.
            Aga kui sul käpad ikka selle 123 ltr kasti peale sügelevad, siis tee ta valmis - suurest kastist saab alati vähe väiksema teha.
            Ma huvi pärast püüa täna nati programmiga jurada, vaatan mis ta mulle selle 12" KA puhul annab.
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              #21
              ma enda kastile panin yhe 10cm läbimõõduga toru asemel kax 5cm ja mulle istub see rohkem, muidu olex liiga jäme toru olnud aga kui tagaseina olex pannud siis olex pohh olnud. maitse asi

              Comment


                #22
                Üldiselt vaatasin ka just praegu BB6-ga mis kasti siis teha ja jõudsin järeldusele et:
                variant 1) 25 ltr kinnine kast ja villa just niipalju kui sulle endale parem tundub;
                variant 2) 80 ltr inverter-kast häälestusega 22 Hz - 75 mm(sisediameeter 68 mm) kanalisatsioonitoru puhul pikkus kusagil 214 mm. Ja villa jällegi nii kuidas endale hea tundub.
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #23
                  Nii teen, selle teise varjandi, mis sa välja pakkusid. See minu kast läheb jah liiga suureks ja seega ka materjali poolest kalliks. Üritan siis selle 80 ltr, kasti teha häälestusega 22 Hz - 75 mm inverteravaga, pikkusega 214 mm. Aga äkki sa saad selle bassboxi faili mulle kuidagi saata, et ma neid teisi mõõte ka sealt vaadata saaks. Küljepikkused jne. Ma ise millegipärast sellist 80 ltr tulemust bassboxiga ei saa.

                  Ja mida see mõjutab palju ma seda villa panen. Soovitage midagi?

                  Üldiselt vaatasin ka just praegu BB6-ga mis kasti siis teha ja jõudsin järeldusele et:
                  variant 1) 25 ltr kinnine kast ja villa just niipalju kui sulle endale parem tundub;
                  variant 2) 80 ltr inverter-kast häälestusega 22 Hz - 75 mm(sisediameeter 68 mm) kanalisatsioonitoru puhul pikkus kusagil 214 mm. Ja villa jällegi nii kuidas endale hea tundub.
                  Muusikahull!

                  Comment


                    #24
                    Vill võtab kumisemist vähemaks - samas saad ühtlasema sageduskarakteristiku.
                    Eks ma püüa siis selle faili sulle saata, kuid minu mõistus küll ütleb et ise on ju kasti mõõtmeid palju lihtsam arvutada - see ju risttahuka ruumala V. V=Sp(põhja pindala, laius*pikkus) * kõrgus. Võtad mingid kaks mõõdet ette, siis teed vajaliku ümberteisenduse valemis ja saadki 3nda mõdu. Lihtne!
                    Palju sul siis toru pikkuseks tuleb?
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment


                      #25
                      Oleks tore, kui saaksid mulle selle bassboxi faili ikkagi saada, kus sa selle teise varjandi mõõtmed said? Sealt nagu saan selgema ülevaate, sellest, mis asi tuleb. See peaks väike fail olema, niiet saad äkki maili peale fail attachmendis saata: extrance@hot.ee

                      Toru pikkuseks tuleb sinu teise varjandi puhul 214 mm.
                      Muusikahull!

                      Comment


                        #26
                        Kas 22 hrz peale häälestamine madalaks ei lähe?Kui sa tahad väljas kuulata ja tähtis on ka heli tugevus häälesta kõrgemale sagedusele.Ehk tee väiksem kast.Mingi 50L.Pole ise bassboxiga häkkind seda kasti, aga see peaks sobima küll.
                        muusika on kuulamiseks

                        Comment


                          #27
                          Mida ma kastilt tahan:

                          1) Välise elemendiga, vendiga kast.
                          2) Et sobib kuulamiseks nii sees kui ka vajadusel väljas.
                          3) Et ta annaks võimalikult võimast bassi, niiet oleks ikka enda peal tunda.

                          Tehke bassboxi peal mingid varjandid valmis ja siis öelge mida saite ja mida soovitate. Mina tahan parima varjandi siit leida. Esimene kast küll, aga tahaks ikka võimalikult head asja saada. Lihtsalt proovimise peale ma mängida ei tahaks. Niiet aidake mind veits ja proovige, mis te bassboxiga saate! :-/
                          Muusikahull!

                          Comment


                            #28
                            valmisehitatud filtri võid osta näiteks noorest tehnikust kui ise ehitada ei viitsi ja ka autopoodides liigub neid...

                            Comment


                              #29
                              See kolmas punkt ütlebki(tahad bassi endas tunda), et häälesta kuskil 50hrz peale ja tambib küll.
                              muusika on kuulamiseks

                              Comment


                                #30
                                Hea küll, aga palju need valmis filtrid maksavad ja on neil ka mingid erinevused! Kui on siis, mida mul vaja on?

                                OK, pean häälestama asja 50Hz peale ja see oleneb ma saan aru kastist. Ma proovin, mis Bassbox näitab!
                                Muusikahull!

                                Comment

                                Working...
                                X