Teade

Collapse
No announcement yet.

Rms ja music power vahe??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Rms ja music power vahe??

    Kas keegi saaks mulle selgeks teha mis vahe on rms-il ja music poweril?
    # 200W music power @ 4 ohm load
    # 100Wrms power @ 4 ohm load
    # 70Wrms power @ 8 ohm load
    Ja miks on 8 ohmiste kõlaritega võimul vähem võimsust?

    #2
    Ma ei hakka uut teemat tegema ja küsiks kui ma panen võimendi(konstruktor võimendi t8060 70w ) enda muusika keskuse taha mis on 2 x 36 w kas mul on siis kanalis
    70+ 36 W ehk siis 106 W??

    Comment


      #3
      Originally posted by Hents@Feb 15 2006, 10:43
      Ma ei hakka uut teemat tegema ja küsiks kui ma panen võimendi(konstruktor võimendi t8060 70w ) enda muusika keskuse taha mis on 2 x 36 w kas mul on siis kanalis
      70+ 36 W ehk siis 106 W??
      sa ei tohi panna muusikakeskuse kõlari väljundit otse mingi teise võimu taha. selleks on muusikakeskusel eraldi väljund. (kui on. kui ei ole - ei saa panna)

      music powerit siin foorumis ei vaadata. loeb ainult RMS võimsus - see peaks olema enam-vähem täpne. music power on mingi ebamäärane ühik

      8 oomistel kõlaritel on vaja rohkem võimsust kui 4 oomistel kõlaritel, sest 8 oomistel on takistus suurem (8ohm VS 4ohm).

      Comment


        #4
        kõrvaklappi auku võin selle toppida?

        Comment


          #5
          kõrvaklappide pesast tulev signaal peaks justkui sobilik olema võimendamiseks.

          Comment


            #6
            Originally posted by dzonni@Feb 15 2006, 11:49
            kõrvaklappide pesast tulev signaal peaks justkui sobilik olema võimendamiseks.
            peaks ju nii olema, et kui paned midagi kõrvaklapiauku, siis tavakõlaritest enam heli ei tule

            Comment


              #7
              Originally posted by Hents@Feb 15 2006, 13:33
              Kas keegi saaks mulle selgeks teha mis vahe on rms-il ja music poweril?
              # 200W music power @ 4 ohm load
              # 100Wrms power @ 4 ohm load
              # 70Wrms power @ 8 ohm load
              Ja miks on 8 ohmiste kõlaritega võimul vähem võimsust?
              Music power e. siis muusikaline võimsus on umbes 2x suurem kui RMS võimsus- vastavalt sellele ka müügi numbrid suuremad ja hinnad kõrgemad.
              S A C
              Siberian Audio Concept

              Comment


                #8
                RMS e. Root Mean Square sellel lingil piisavalt lahtiseletatud nagu ka PMPO jne.Audios siis RMS kauakestev max võimsuse keskväärtus. B-)
                Kõik meeldiv tuleb lambist...

                Comment


                  #9
                  Siin on nii palju sellest kirjutatud (ja ka ma ise seda teinud, et enam ei viitsi)..

                  Jagan vaid reaalset soovitust:
                  1.Saada kuradile need numbrid.Kui pole tegemist HI-FI toodanguga, ei ütle need midagi.
                  Ja kui ütlekski, kas elu oleks ilusam ?
                  2.Kuula. Kui mängib ja väristab hästi, siis ole rahul.
                  Vatid ja nende poolt tehtav lärm ei ole lineaarses seoses. 1W heli on juba päris kõva.

                  ...
                  3.Et tajutavuselt 2X kõvemat heli saada, peame võimsust suurendama 10X.
                  4. Helitugevus sõltub peale võimsuse ka kõlari kasutegurist (reeglina kõvasti alla 10%, muide) , paigutusest ja faseeringust.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Siis ma pean selle kõrvaklappi augu Y jagajaga kaheks tegema kuna teen tornid

                    Comment


                      #11
                      Kummaline teema - inimesel nagu raha oleks (ostab monovõimud, toited neile, ehitab tornid) kuid teadmised puuduvad täielikult(kaks lõppvõimu järjestikku, oskamatus 3,5mm pistiku kanaleid eraldada)?

                      Kasutatud stereovõimendi ostmise peale oled mõelnud? Soovitaks.
                      -

                      Comment


                        #12
                        Ma olen nagu 13 aastane ja kust ma peaks seda kõike teadma??

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by marcor1@Feb 15 2006, 15:20
                          Kummaline teema - inimesel nagu raha oleks (ostab monovõimud, toited neile, ehitab tornid) kuid teadmised puuduvad täielikult(kaks lõppvõimu järjestikku, oskamatus 3,5mm pistiku kanaleid eraldada)?

                          Kasutatud stereovõimendi ostmise peale oled mõelnud? Soovitaks.
                          kas raha määrab inimese tarkuse?

                          Comment


                            #14
                            Kusjuures seda võimsuste liitmist olen varemgi kohanud :lol: Muidu võib mingisuguse paralleeli tuua nt. sildvõimendiga, kus kaks võimendit kõlari suhtes jadamisi.Aga siis on tegu võimsuse 4 kordistumisega


                            Erinevatel koormustakistustel on võimsus seepärast erinev, et suuremale koormustakistusele on vaja ka suuremat väljundpinget(1,41x koormustakistuse 2x suurenemise korral), mida aga klassikaline toiteseade ei mana.


                            Teema algatajale:

                            Kas sa oled kindel, et su võimendi just 70W@4R on?
                            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                            Projektide pildid
                            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                            Comment


                              #15
                              70W rms on 8 oomi juures

                              Comment

                              Working...
                              X