Teade

Collapse
No announcement yet.

kõlariehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kõlariehitus

    Soovitage valjuhääldit kitarrivõimule.
    Võim ise 85W 8oomi juures ja 100W 4 oomi juures.
    Nimelt tahaks väikest kasti teha.
    Mängima hakatakse rock-i.

    Valjuhääldi tüki hind võiks jääda alla 800.-

    #2
    http://editweb.iglou.com/eminence/eminence...rs/beta12lt.htm


    Sirvi see sait läbi, ehk leiad midagi sobivat, kuid kahtlen, et 800.- välja tuleb. Tellida saab TEVALO kaudu.

    Comment


      #3
      valisin välja siis sellise kõlari.
      Kui suure kasti peaks tegema?
      Mängitakse põhiliselt rock'i ja metalit.

      Comment


        #4
        ?

        Comment


          #5
          ma ei tea, äkki ma olen ull aga mulle küll tundub see valjuka moodi. ja kui ta on kõlar, mix sa tahad talle siis veel kasti ümber ehitada?

          Comment


            #6
            Originally posted by walwal@Mar 6 2006, 21:02
            ma ei tea, äkki ma olen ull aga mulle küll tundub see valjuka moodi. ja kui ta on kõlar, mix sa tahad talle siis veel kasti ümber ehitada?
            oled sa tähelepannud, et kõlarid käivad enamasti ikka kastis

            Comment


              #7
              ausalt ööldes eriti ei ole. tavaliselt olen näinud, et kõlaris või kastis on valjukas.või äkki ongi kastis kui poest uue ostad.(kõlar)

              Comment


                #8
                Originally posted by walwal@Mar 6 2006, 22:53
                tavaliselt olen näinud, et kõlaris või kastis on valjukas
                kõlaris on valjukas ehk kõlaris on kõlar? huvitav tähelepanek. sul võib õigus olla.

                Comment


                  #9
                  Kõlar kõlarikastis on topeltkõlar ja kui see kõik veel omakorda pappkastis siis... B-)

                  Tegelikult peaks ikka asju õigete nimedega nimetama. Kõlar on kast mille seina külge on kinnitatud valjuhääldi(d).

                  Comment


                    #10
                    okei sain targemaks

                    aga kas keegi oskaks öelda kui suure kasti peaks tegema?

                    asi selles et bassboxpro ei lähe tööle miskipärast ja siis ei sa ise arvutada

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by sebastian@Mar 6 2006, 23:34
                      Kõlar on kast mille seina külge on kinnitatud valjuhääldi(d).
                      see lause võttis mind sõnatuks. ma sain aru, et kõlariks nimetatakse valjuhääldiga kasti.
                      ilma kastita "kõlar" on siis valjuhäädi, element või kuidas keegi seda nimetab? olen arusaanud, et kõlar on valjuhääldi või element mitte kõlar on kastiga valjuhäädli. võib olla su lausel on mingi muu mõte aga ma sain nii asjale pihta

                      Comment


                        #12
                        Kõlar on ikka kast koos valjuhääldiga.
                        Paljas valjuhääldi pole veel kõlar. Valjukas tuleb kuidagi akustiliselt keskkonnaga sobitada, siis saadakse kõlar.
                        See arusaamise viga on päris paljudel ja on siginenud eesti keelde inglise keele kaudu, kus kõik on peaaegu speakerid.

                        Comment


                          #13
                          Samuti on inglise keeles kõik pahasti. Tegelikult peaks olema mitte kõik speaker vaid:
                          (Loud)speaker - kõlar
                          (Loud)speaker driver (e. lihtsalt driver, kui võib eeldada, et ilma täpsustamatagi asi selge) - valjuhääldi
                          21st Century Fox

                          Comment


                            #14
                            olgu see sõnastus nagu on aga kas keegi ei oskaks öelda kui suure kasti tegema peaks????

                            Comment


                              #15
                              tootjapoolsed soovituslikud mõõdud on ehk elemendiga kaasas.

                              Comment

                              Working...
                              X