Teade

Collapse
No announcement yet.

Automaki kanalite koormamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Automaki kanalite koormamine

    Siuke küsimus, et kas tohib kanaleid koormata ebaühtlaselt, st näiteks ette kaks väikest kõlli ja taha üks s-90 (4ohm). Siis tagant jääks üks kanal tühjaks. Enda-arust on nagu kõik ok aga küsin ikkagi.
    Makk ise pioneer DEH-P544R miskine 4x40w vms kirjadega. (Ega keegi tegelikku tea?:P)

    #2
    Idee poolest tohiks küll, aga isiklikult mulle ei meeldi see et üks kanal tühjaks jääb - selle võiks asendada mingi koormusega ikkagi(4-16 oomi peaks vist olema, kui mitte siis 4-8 oomi). Tühijooks minu arust pole päris hea.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      Selge...
      Kui võtaks mingi 8ohm'se taki või suurema (ei tea palju makk lubab pole manuaali) siis mitme watist takki keegi soovitaks?

      Comment


        #4
        Automakil peaks jah tegelikult see kõlarite takistuskoormus olema 4 ja 8 oomi vahel. Aga taki võimsuse kohta niipalju et mida võimsam seda parem - väiksem võimalus et läbi kärssab.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #5
          Ega eriti ei meeldiks jah kui pagassis mingi vend kärssama otsustab hakata:P
          Oskab keegi kommenteerida kas on siis takki vaja ja mitme watine ei põleks maha jne...
          Muidugi kui sobiv takk väga kallis on siis kah nac jama...

          Comment


            #6
            Ei usu, et midagi juhtub kui üks kanal tagant ära.

            Comment


              #7
              Jäta tühjaks see kanal.Ka taki toitmine nõuab voolu ja kui sul S 90 taga siis voolu niigi vähe

              Comment


                #8
                Takisti peaks olema nii võimas, nagu on võim, vähemalt 15 vatti. Kuid jah ma jätaks panematta, ei tohiks midagi juhtuda ilma koormuseta. Paljud panevad 4-ja kõlari asemel ainult 2 käiku, ei ole veel kuulnud, et seetöttu midagi maha põleb.

                Comment


                  #9
                  mina soovitaks ikkagi midagi panna mitte nimikoormustakisti 4 oomi vaid suurem 50...100 oomi ja see vôib olla suht väikese vôimsusega. Pôhjus. olenevalt skeemist tühjendab/laeb môningad konded ära ja hoiab vôimendi alalisvoolureziimi..
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Pole vaja sinna midagi. Peale selle on neil uutel lõpu kividel veel ka 2 oomi varjant talutav ja võimsus pisut suurem ka. Nii et pane rööbiti kaks s 90 ühele kanalile ja saad rohkem powerit. Toitejuhtmed ainult makile pane head jämedad
                    "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                    Comment


                      #11
                      njah eks ma vist jätan selle kanali siis tühjaks... teist s90't ei taha eriti panna... võtab kogu ruumi ära...
                      Õnneks see ainult 3 päevane ajutine lahendus, loodame et ei tee midagi hullu selle ajaga kui üldse teeks midagi.

                      Comment


                        #12
                        Võib tühjaks jätta.

                        Comment


                          #13
                          Loomulikult pole takki vaja.Selle pärast nüüd küll võim maha ei põle, et üks kanal koormata on.
                          KAhte s90 ära küll ühe kanali alla paane nagu soovitati.
                          muusika on kuulamiseks

                          Comment


                            #14
                            Mul endal pioneeri makk sees ja kogu aeg nii olnud ja pole midagi juhtunud nii et ei usu et miskit juhtub.

                            Comment

                            Working...
                            X