Teade

Collapse
No announcement yet.

DVD-d vaadates kõlarites plagin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    DVD-d vaadates kõlarites plagin

    Vaadates arvutist DVD-lt filmi, siis on kosta suhteliselt tugevat plõginat/surinat (ei oskagi täpselt kirjeldada, kuidas see kõlab). Arvuti helikaardist läheb välja optilise kaabli kaudu signaal ressiiverisse. Ressiiveril ka vastuvõtt pandud digitaalse peale, ning tunneb ära Dolby Digital signaali, aga ikkagi on konstantselt mingi plõgin kosta. Milles asi võib olla?

    Ah jaa, ka filmi enda heli on täiesti olemas, aga taustaks kõlab seesamune plõgin.

    #2
    Kas see sama plõgin on ka arvuti kõlarites?
    Kas arvuti ja teleka vahel on veel muid juhtmeid peale optilise kaabli?
    Kui on, siis proovi ilma. Mõte selles, et optiline küll isoleerib kaks seadet, aga mõni muu (näiteks videokaabel) hakkab seadmete potensiaale ühtlustama. See võibki 'plõginat' tekitada.

    Comment


      #3
      Tundub, et sama probleem nüüd siin mul tekkis.
      Omal puudub optiline ühendus arvuti ja ressiiveri vahel aga on analoogi ühendus.
      Ja mingi jama tekib siis kui ühendada ressiiver telekaga või digi boxiga.
      või kui ühendan lahti juhtmed arvuti tagant kaob kõrvaline heli samuti. Samas kui on ka S-video kaabel ühendatut teleka ja arvuti vahel on sama põrin.

      Mida selleks teha annab, et neid 'potensiaale' vältida/kõrvaldada?!

      Comment


        #4
        Tundub, et sama probleem nüüd siin mul tekkis.

        Võta antennikaabel teleka (või ressiiveri) tagant ära. Kui "põrin" kaob, siis sul on vaja antennile galvaanilist eraldajat ja/või arvuti korpus ja teleka (või ressiiveri) antennipesa välimine osa jämedama traadiga ühendada ehk siis ühtlustada seadmete potensiaalid.

        Tavaliselt just antenni kaablist (õigemini selle varjestusest) tuleb see 'mittevajalik' maandus, mis põrinat tekitab.

        Comment


          #5
          Jah just kui antenni kaabli seinast ära tõmbasin kadus see üleliigne hääl kõlaritest.

          Loen selle galvaanlise eraldaja kohta, et "Eramajas tubade ja korruste vahel (eriti kui erinevad vatuvõtuseadmed saavad elektritoite erinevatest faasidest)." Ma just ehitasingi korteri elektrisüsteemi sedasi, et panin arvuti eraldi faasi peale kõigest muust :huh:
          Ehk see ka veel mõjutab kuidagi, et kasutan starmani ja seal mingid filtrid vahel veel.

          Comment


            #6
            Starman maandab oma süsteemi igal juhul ja minu teada mingeid galv. eraldajaid nad ei kasuta. Jama tekibki sellest, et nende maanduse ja sinu korteri elektrisüsteemi maanduse vahel on suur potensiaalide erinevus. Paremal juhul on see 30...50V, halvemal juhul 100...110V.
            Võta voltmeeter (või multimeeter), pane ta vahelduvpinget näitama kasutades näit. 300V piirkonda ja mõõda arvuti korpuse ja antennikaabli suka (ehk siis antennipistiku O-rõnga) vahelist pinget. Väga tõenäoline, et üllatud
            Lahenduseks (ja loomulikult ka igasugiste heli/video sisendite ja väljundite kaitseks&#33 ongi antennikaablile galvaaniline eraldaja.

            Sa pole ainuke 'ohver', sama probleem on paljudel.

            Comment


              #7
              Ma vist väljendasin ennast natike halvasti. Teleka kõralites pole see plõgin, vaid ressiiveriga ühendatud kõlarites, ehk siis ikka nö. arvutikõlarites. Põhimõtteliselt on see klõbin täpselt sama kui lasta digi heli ressiiverisse ajal, kui ressiiver on analoog režiimis. Vahe ainult selles, et tükkmaad vaiksem.
              Avastasin veel ka sellise asja, et ma ei saa helikaardi S/PDIF väljundi helitugevust muuta arvutist. Tegelt muuta saab, aga see ei anna efekti, st. kui tõmmata fadereid allapoole, siis telitugevus ei muutu. Ja veel ka VU-meetrid, mis peaksid heli taktis hüplema, hüplevad hoopis sellesama klõbina taktis, aga ometigi on olemas ka filmi enese heli.
              Kas siin võib viga olla helikaardi driverites?

              Comment


                #8
                Mina enda probleemile vist sain lahenduse. st. et teoreetilise.
                Homme poed lahti lähen käin ostan selle jubina ära

                Comment


                  #9
                  Ma vist ise sain ka nüüd lahenduse. Mul olid korraga ressiiverisse ühendatud optiline kaabel ja analoog (RCA) kaabel. Võtsin RCA-d tagant ära ja klõbin kaduski.

                  Comment


                    #10
                    Nii aga nüüd küsimus selle galv.eraldaja kohta, et nii palju kui ma elektroonikast jagan siis sellel siin on vaja ühendada ta ka eraldi maanduse külge oma korpusega?
                    Ja kas piisab kui ma lisan selle ainult tuppa tulevale kaablile vahele?

                    Comment


                      #11
                      Nii aga nüüd küsimus selle galv.eraldaja kohta, et nii palju kui ma elektroonikast jagan siis sellel siin on vaja ühendada ta ka eraldi maanduse külge oma korpusega?
                      Ja kas piisab kui ma lisan selle ainult tuppa tulevale kaablile vahele?
                      Eraldi ära esialgu kuhugi maanda. Peaks toimima ka niisama, kuigi väga kindel ei ole. Endal toimib pisikese trafoga eraldaja ja maandust pole talle vaja.
                      Piisab, kui lisad tuppa tuleva kaabli ja TV vahele.

                      Comment


                        #12
                        Nii, enne galvaanilist eradlajat 142V, peale 109V. :blink:
                        Mis mul sellest pudinast kasu on??? Mis on valesti?
                        -

                        Comment

                        Working...
                        X