Teade

Collapse
No announcement yet.

Soov teha 100W pirnidele värvimusa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Soov teha 100W pirnidele värvimusa

    Värvimuusika skeem: Skeem
    Siin on kaks asja , millest ma aru ei saa.
    1. Mida see lühend tähendab SCR? Kas see on mingi tüüp transistor?
    2. Spiiker inpuldi juures on migi komponent, mis see on? Või võib lasta kõlarikleemide signaali sinna kohe. Et siis nagu üks klemm oleks Miinus , ehk keskväljavõte ja teine pluss?

    #2
    1.SCR - vene ajal nimetati sellist asja türistoriks, kuda ta tänapäeva inglise keeles kõlab, ei tea.
    2.Trahvo.

    Comment


      #3
      Leiab paremaid skeeme, hetkel ei saa aru, et iga lamp hakkaks erineval sagedusel tööle, kui filtrid puuduvad

      Comment


        #4
        Kas türistorid pole ehitatud erinevatele sagedustele? Kas kõik türistorid sobivad? Kui panen 100W pirni , siis türistor võiks vist olla u 150W, kas nii sobib?
        Leidsin tevalost sellise normaalsed türistorid , kas need sobiks:
        Türistor. Sellele saaks ühele kanalile 5 100W pirni panna...väga ränk ju, kui 15 lampi vilgub...
        2. trafo. Milline see trahvo peab olema, mis parameetritega. Ma saan nii aru et signaali u 10-30v tuleb muundada 220v-seks. Kas sellone trafo sobib: Trafo

        Comment


          #5
          Ma ei saa sellest aru, miks ma pean signaalile trafo vahele panema?

          Comment


            #6
            Kui ma tahan uhele kanalile panna 3 100W pirni kas 500W-sed türistor sobiks?

            Comment


              #7
              Originally posted by Djalf@Mar 23 2006, 22:36
              Ma ei saa sellest aru, miks ma pean signaalile trafo vahele panema?
              Sellepärast, et ülejäänud jupid on võrgupinge all ja võid edukalt ennast koos heliallikaga elektriravile saata.

              Kui ma tahan uhele kanalile panna 3 100W pirni kas 500W-sed türistor sobiks?
              Soe soovitus kõikidele, kes teevad 220V lampide peal värvimuusikaid. Ärge kasutage üle 40W pirne, kui rohkem valgust vaja , pange neid lihtsalt paralleeli. Põhjus; Hõõgniit on piisavalt uimane asi .Mida väiksema võimsusega pirnid, seda parem.

              Edit: ahjaa, kui oled skeemi lõpuks tööle saanud, veendud kindlasti, et asi töötab väga nigelalt, sest see peabki nii töötama.
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                Eriti nigelalt töötab veel see konkreetne skeem, kuna pole kompressorit ja ribadesse jagamise filtreid.

                Comment


                  #9
                  Mis see kompressor on ? Milleks?Mida see teeb?Milline välja näeb ja palju maksab?
                  Kas kompressorit ja ribadesse jagamise filtreid on võimalik juurde teha?

                  Comment


                    #10
                    On küll võimalik juurde teha. Kompressorit on vaja selleks et lambi heleduse võimalik muutus kokku sobitada muusika nivoo reaalse muutusega. Ilma kompressorita tekkib selline asi, et lamp kas põleb peaaegu kogu aeg ühtlaselt või on kogu aeg ühtlaselt kustunud, erilist vilkumist ei saagi.

                    Comment


                      #11
                      14 küsimust 24h jooksul.
                      GIYF, muidu saad veel seinast kabelimatsu.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by Djalf@Mar 28 2006, 17:45
                        Mis see kompressor on? Milleks? Mida see teeb?
                        Foorumi otsing annab väga palju teemasid, otsingusõnaks vaid - värvimuusika
                        ja lugemist-uurimist jätkub kauemaks...
                        Aga heli ja valguse dünaamika erinevusest on kõige rohkem juttu vist selles lühikeses teemas:
                        http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=10495
                        Elektroonika töötab suitsu baasil.
                        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                        Comment


                          #13
                          Sealt teemast minu esimesest postist leiad ka ühe lingi. Tahtsin seda kokku panna aga aja ja võimaluse puudusel pmst pole seda veel kokku pannud. Tundub jah keeruline aga usun, et annab kindlasti parema tulemuse kui see traditsiooniline 3 türistoriga skeem.
                          Hetkel mul puudub võimalus seda kokku panna aga hiljem kindlasti. Kui asja valmis teed anna teada kuidas funkab.

                          Comment

                          Working...
                          X