Teade

Collapse
No announcement yet.

võimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    võimendi

    Ma tahaks endale siis võimu ehitada ja leidsin raamatust "Raadio lülitused" ühe 50w võimu,aga ma tahaks teada kas ta mu Audes 104-8 valjukaga supa toidab ära,sest neil venevõimudel on need vatid kudagi teistmoodi arvutatud.Ja siis seal oli veel kirjas et"võimendi väljundvõimsust võib muuta võimendit ümber häälestamata suurtes piirides,ilma et see võimendit ohustaks või et moonutused suureneksid".Et kuidas seda väljundvõimsust suurendada,kas pannakse võimsamad transid või kuidagi muud moodi.

    #2
    Kahtlen sügavalt kas need Vene watid on võimendite puhul ikka teist moodi arvutatud - valem paneb ju ikkagi lõpuks asja paika. Samas, ossiga mõõtes on Vene 50 W võimendi võimsuseks näidanud 60 W... Mine võta kinni.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      Aga samas jälle mõni 100w läänevõim on võimsuselt ikka nõrgem küll kui mõni vene 35w näiteks.Sest mul praegu see supa ühe vene võimu taga 2x35w,aga see 35w jääb ikka lahjaks,sest kõvemini kuulates hakkab hullult moonutama,mul pole muidugi filtrit ka vahel,aga valjukas hakkab ikka imelikult kõvasti võnkuma küll siis. :-/

      Comment


        #4
        See on juba tavalisem on lääne võim jääb lahjemaks kui vene võim. Ja kui sul on lahja võim ning sa paned korraliku bassivaljuka taha mis tahab ka nati powerit saada, siis hakkabki kõvasti moonutama - võim on jõudnud oma peak`ile. Ja filter filtriks - filter summutab ära ainult kõrgemad sagedused(keskmised siis bassiwoofri puhul), aga võkumist idee poolest madalpääs filter nüüd küll ei vähenda(iseasi siis kui sa kõrgpääs-filtri vahele munserdad).
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #5
          Ok,aga siis jääb see 50w ka arvatavasti lahjaks,tahaks siis ikkagi teada saada mida seal võimu skeemis ümber teha et see võim näiteks mängiks 80-100w.Kas peab transe rohkem äkki panema?

          Comment


            #6
            Oskab keegi aidata?

            Comment


              #7
              tee's mingi tda peal, mida elfa kataloogis pakutakse :
              KES SOOVIB, SEE PROOVIB

              t-linespeakers.org

              Comment


                #8
                Ma teeks TDA peal,aga ma tahaks võimalikult odavalt selle võimu saada.Ma proovisin TDA 7294 teha,aga ma loll murdsin sellel kivil jala ära kogemata ja ei taha enam uut kivi osta. :-*

                Comment


                  #9
                  Oskab keegi aidata?
                  mul on sulle lahendus
                  osta mingi võimu konstruktor näiteks 1X100W mida müüakse tartus näiteks atros maksab 250 krooni. siis osta 900 kroonine toroid trafo, siis toitelüüdid paari soti eest ja muud nänni kah soti eest juurde ja kui sa esimest korda kolbi käes ei hoia, siis peaks asi tööle hakkama ssad kena lõppvõimu!

                  Comment


                    #10
                    Ja,see konstruktor on ka üks võimalus,aga ma tahaks ise kõik algusest peale teha Ja mul on nagu trafod ka olemas,et keegi äkki oskab rääkida kuidas seda 50w võimendit võimsamaks saab teha

                    Comment


                      #11
                      Esimene mõte on tõsta toitepinget. Kui skeem seda kannatab, ongi suurem võimsus käes.
                      Lisaks saab panna lõputransside asemele võimsamad või mitu samasugust.
                      Mida skeemi autor pakkus?
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Ok,aga siis jääb see 50w ka arvatavasti lahjaks,tahaks siis ikkagi teada saada mida seal võimu skeemis ümber teha et see võim näiteks mängiks 80-100w.Kas peab transe rohkem äkki panema?
                        Tôsta toitepinget, pane suuremad radikad, vajadusel korrigeeri jôudevoolu ja vôimendust..Väljundvôimsuse määrab ära kôingepealt ikka toitepinge ja transid....
                        mis leheküljel see vôim on ses raamatus ???
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #13
                          Lisan veel:
                          tagasisidet tuleb ka kindlasti nxrgendada muidu jaab vximendustegur samaks! Kui hoogu lahed vxid veel ka lxpp transistore paralleelitada.

                          Comment


                            #14
                            Lisan veel:
                            tagasisidet tuleb ka kindlasti nxrgendada muidu jaab vximendustegur samaks! Kui hoogu lahed vxid veel ka lxpp transistore paralleelitada.
                            Transside paralleelitamisel pane kindlasti eraldi iga transistori emitterahelasse 0.5 oomine ühtlustustakisti
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              #15
                              Skeem hakkab lk.356,aga ma ise mõtlesin teha selle sama võimu lihtsamat skeemi.Ja nende pingete kohta on seal niimoodi õeldud:"väljundvõimsus on 4oomi koormuse korral 25...50w vastavalt toitepingele 20...27V ja 8oomi koormusel 25...40w vastavalt toitepingele 27...32V".Ja valjukas kuhu ma selle võimu tahan panna on mul 8 oomine.Niiet siis tuleb veel vähem seda võimsust.Ja raamatu autor pole seal seda õelnud kuidas selle võimu võimsamaks saab teha,seal on kirjas et:"väljundastme õlgades võib kasutada mis tahes tüüpi sobiva võimsusega npn-võimsustransistore ilma neid parameetrite järgi valimata.

                              Comment

                              Working...
                              X