Teade

Collapse
No announcement yet.

sääsepeletaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    sääsepeletaja

    Oskab keegi öelda, mis sagedusega heli olex vaja tekitada, et see sääsed ja muud putukad eemale tõrjux?

    #2
    umbes 20..65kHz soovitatakse. Lappa foorumit, siin juba oli selline teema kusagil.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Ehk saad sellest peletajast abi?
      http://shems.h1.ru/index.php?komar.php

      Comment


        #4
        VQ1(BQ1) ma ei suutnud leida sellist juppi. Kas selline asi sobiks selle asemele http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...530-04&lng=est# (Kood: 74-530-04)

        Comment


          #5
          Kas andsid kogemata vale koodi? - selle taga on 32,678kHZ kvarts !!! ???
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            [img]www.hot.ee/piraatlusonhea/jupp.JPG[/img]--- kas see siis ei olegi kvarts?

            Comment


              #7
              Sinu poolt pakutu on kella kvarts resonaator ja ei sobi mette. Sa vajad kvarts kiirgurit no nt. umbes sellist, mida kasutakse käekellas äratuse meloodia mahamängimiseks. Kiirgurid on ka alarmides kasutatavad sireenid, kuid suuremas osas jäävad nad piirkonda 400Hz kuni 6kHz. Otsima peaksid sellist, mis genereerub ikka soovitud sagedusel.

              Comment


                #8
                Sinu poolt pakutu on kella kvarts resonaator ja ei sobi mette. Sa vajad kvarts kiirgurit no nt. umbes sellist, mida kasutakse käekellas äratuse meloodia mahamängimiseks. Kiirgurid on ka alarmides kasutatavad sireenid, kuid suuremas osas jäävad nad piirkonda 400Hz kuni 6kHz. Otsima peaksid sellist, mis genereerub ikka soovitud sagedusel.
                tänan seletuse eest.

                aga kust sellist kvarts kiirgurit leida võiks

                Comment


                  #9
                  Varemalt, kui Tevalo müüs veel vene juppe ostsin piesosid ikka sealt. Vaata siis kas "oomipoodi" või "kunderisse". Ehk leiad sealt skeemis soovitatust. Artiklis mainitakse ka käekellades kasutatavaid piesokiirgureid. Need paiknevad harilikult kella tagakaane küljes, mis on vastu rannet.

                  Comment


                    #10
                    Nagu saatuse tahtel viskasid mul viimati suvilas olles sääsed korralikult kopa ette. Ja nagu saatuse tahtel leidsin ma koju jõudes oma "jupikogust" ZP-3 pieso ja peotäie KT361 transistoreid :.

                    Trükiplaat on ka juba valmis joonistatud, kuid KT361 kohta oleks küsimus. Kui ta "õiget" pidi kätte võtta, s.t. kirjadega minu poole ja koivad allapoole, siis kus tal E, B & K on? Oma naiivsuses arvan, et sellises järjekorras nad lähevadki (baas on keskel, kaks senti selle peale ). Enne kui kolvi sooja panen, tahaks aga konkreetsemalt teada (ma võin mürki võtta, kui see jalgade teema siit varem läbi käinud pole, aga peale kahetunnist surfamist ja otsingufunktsioonist tüdimist otsustasin minna kergema vastupanu teed ja lihtsalt küsida :-/).

                    Ja see ka, et kuidas seda peletajat siis ikkagi testida? Pieso asemele tuleks ühendada ostsillograaf, kuid seda mul pole >. Ja arvuti helikaart siinkohal ossiks ei sobi ometi (helikaartide piirsagedus on kuskil 20kHz juures vist...?).

                    Tänud ette .

                    Comment


                      #11
                      niipalju kui ma mäletan, kui kt315/361 kätte võtta jalad allpool ja lõigatud serv taga - kirjad ees, oli järjekord "E-K-B"
                      GSM: 5039624

                      Comment


                        #12
                        ma ostsin kunagi kümmekond aastat tagasi paarisaja krooni eest taiwani ultraheliga sääsepeletaja. kaks pieozoelementi on väikese nurga all erinevates suundades. väidetavalt töötab 25-60kHz peal. ühest potekast saab reguleerida sviipimise kiirust ja kontrolliks on tal miski lüliti peal, mis viib vajutamise peale sageduse korraks alla inimesele kuuldavasse piiri.

                        proovinud olen korduvalt, aga ei ole märganud, et sääskede vastu mingit effekti oleks. ainult pea hakkab kuidagi valutama, kui pikka aega sees on. võib-olla peaks õiget sagedust täpsemalt uurima, aga isiklikult ma kardan et see ultraheli mõjub siiski kuidagi väsitavalt. see, et teda kuulda ei ole ei tähenda veel, et ta organismile mõju ei avalda.
                        GSM: 5039624

                        Comment


                          #13
                          Majade keldritesse maigutataxe mingid aparaadid, mis peletavad putukad ja rotid ja muud sellised eemale...
                          Kuid pika peale pidavat inimesed ise loolix muutuma... ;D

                          Comment


                            #14
                            kõrge sagedusega heli keldrist kaugele ei tohiks levida - sumbub enne ära.
                            GSM: 5039624

                            Comment


                              #15
                              http://www.delfi.ee/news/paevauudised/kuum....php?id=5982848

                              / Lõuna-Korea juhtiv mobiiltelefonivalmistaja pakub klientidele võimalust alla laadida sääskipeletavat mobiiliheli.

                              Heli peaks sääsed umbes meetri kaugusele tõrjuma, ütleb SK Telecom Co, kinnitades, et katsetamisel töötas see suurepäraselt. [...]

                              Sääsetõrjeheli saab firma alla laadida 3000 woni (2,54 dollari) eest. Heli töötab pidevalt ja on nõrgalt kuuldav ka inimkõrvale.

                              Putukatõrjele kulub 30 protsenti rohkem telefoni akuenergiat kui tavaliselt, hoiatab firma. /
                              GSM: 5039624

                              Comment

                              Working...
                              X