Teade

Collapse
No announcement yet.

Jälle üks wooferi küsimus?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Jälle üks wooferi küsimus?

    Nii, ok tegin siis eelmine kord nii nagu te soovitasite, et häälestasin kasti 30Hz peale. Aga nüüd näeb heli graafik välja niisugune kõver. Bassboxi help-ist loen ma aga välja, et see on kehva kui graafik kõver on ja see peaks korraliku heli saamiseks olema võimalikult sirge. Pealegi langeb heli liiga varakult ära, tahaks, et ta ikka 20Hz suudaks ka 0 dB peal mängida. Mida teha, või ma olen jälle millesgi valesti aru saanud? Mida soovitate? Tahan kõlaril võimalikult head hi-fi heli aga samas ka võimalikult võimast bassi. Kas neid kahte asja on võimalik koos saavutada, või peab mingi kompromissi leidma.

    [img]www.hot.ee/caf/pilt.jpg[/img]

    Igaksjuhuks siis bassboxi andmed ka, äkki leiate vigu:

    Driver Properties
    Name: S12
    Type: Standard woofer
    Company: King Audio
    Serial No: S12
    Comment: 12" 100W RMS King Audio element
    No. of Drivers = 1
    Fs = 29,4 Hz
    Vas = 23,2 liters
    Z = 4, ohms
    Pe = 100, watts
    -----------------------------------------
    Box Properties
    Name: Vented Box
    Type: Vented Box
    Shape: Prism, square (optimum)
    Company: Extrance
    Serial No: 001
    Comment: Vented Box
    Vb = 71,69 liters
    Fb = 30,8 Hz
    QL = 6,67
    F3 = 23,87 Hz
    Fill = normal
    No. of Vents = 1
    Vent shape = round
    Vent ends = one flush
    Dv = 75, mm
    Lv = 140, mm
    Muusikahull!

    #2
    Pealegi langeb heli liiga varakult ära, tahaks, et ta ikka 20Hz suudaks ka 0 dB peal mängida.
    millegipärast ma kahtlen kas King Audio üldse 20hz peale välja mängib ???

    Comment


      #3
      Äkki seda annab kastiga muuta?
      Muusikahull!

      Comment


        #4
        Kuule sul kasti graafik jumala nrom, ise teeks küll sellise kasti. muuseas 20 Hz 0 dB punktiga on suht, kui mitte võimatu saavutada ükstapuha mis valjukaga, nii et mis siis veel King Audiost rääkida.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #5
          No ok, teen sellise kasti ära, ma lihtsalt ei olnud kindel ja arvasin, et graafik peab sirge olema. Vähemalt bassboxi helpis soovitati nii, aga ok kui nii sobib teen ära, eks te tea paremini.
          Muusikahull!

          Comment


            #6
            no kui tahad sirgemat graafikut siis seda saab teha vatiga: paned vati heavy peale ja muhk on kohe lamedam (niiet pane kasti ikka korralikult vatti ka) Muidu kui selline muhk sul sinna jääb, siis see ilusti kuulda kus ta kõvasti kõvemini mängib ja mulle vähemalt oleks see häiriv
            Abiks kõigega! djmadys@hot.ee/bazzmazternoq@hot.ee
            DeeJay Catass

            Comment


              #7
              Kavalpead, kui see muhk on kõlari sagedusriba alumises otsas, kus on mõnikümmend Hz sagedus, ja tegu veel subbakaga kah, siis on ju madalaid nagu rohkemgi - lihtsalt sellel sagedusel(ja selle sageduse ümbruses) toimub selline isevõimendus.
              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
              indrek@sac.ee, +3725174765

              Comment


                #8
                Ühtede sõnul on see hea teiste sõnul mitte, mis siis teha?

                Aga isegi kui ma selle summutuse heavy peale panen ei lähe see asi väga palju sirgemaks, ainult natukene. Asi läheb sirgemaks siis, kui ma invertertoru pikendan, või panen selle pikkuse, mida bassbox soovitab, aga siis jäi Fb siinsete ekspertide sõnul liiga madalaks. Seega lühendasingi invertertoru, et seda suurendada soovituste kohaselt 30-35Hz peale, aga siis tekkisgi see muhk. Aga see vist pidigi nii olema.

                Niiet kaldun arvama, et ma teen ta sellisel kujul ära. Kui väga häirib siis saan sinna pikema invertertoru ka lükata vajadusel.  8)
                Muusikahull!

                Comment


                  #9
                  Tee ära muidugi, aga enne lõplikku viimistlust või toru kinnitamist proovi ka pikemate torudega - tee seda kindlasti! Siis saad võib olla parima lahendi enda jaoks kasti häälestussageduse poolest.
                  Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                  indrek@sac.ee, +3725174765

                  Comment


                    #10
                    OK, thanks nõuannete eest!
                    Muusikahull!

                    Comment

                    Working...
                    X