Teade

Collapse
No announcement yet.

The very last woofer question?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    The very last woofer question?

    Nii probleem selles, et sain 25 mm saepuruplaati kõlariehituseks, aga üks külg tuleb sellest puudu ja sain siis sõbra käest 20 mm saepuruplaati selle katteks.

    Aga mis külge on kõige mõtekam see peenem plaat panna?

    Ja kuidas see bassboxiga arvutatud kasti suurust mõjutab? :
    Muusikahull!

    #2
    Esikülg kuhu elemendid lähevad peaks ikka võimalikult paksust materjalist olema. Eeldades et see õhem mat. on vaja kuskile külgedele (st. mingi vertikaalne sein) ära kasutada - ma paneks selle tagumiseks. Juhul kui su kasti kuju on muidugi selline et esi- ja tagakülg on kitsamad kui parem ja vasak.

    Comment


      #3
      miks sa seda enda teema alla ei pannud
      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

      t-linespeakers.org

      Comment


        #4
        ylemine kylg ja tagumine kylg peavad olema sellest 25sest. see kuhu sa oma 20nese topid on sinu fantaasia...

        Comment


          #5
          20 kärab igale poole. aga kui sõber annab, siis äkki on nii palju, et saad esimese plaadi teha 2*20
          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

          t-linespeakers.org

          Comment


            #6
            Mu küsimus ei lähe just selle teemaga kokku, aga kust seda bassbox'i saada?

            Comment


              #7
              http://www.ht-audio.com
              KES SOOVIB, SEE PROOVIB

              t-linespeakers.org

              Comment


                #8
                Nii praegu tuleb plaatide mõõte vaadates välja, et see 20 mm peab minema kas esi või tagaplaadiks, aga teie jutust järeldades, siis pigem tagaplaadiks. Kuigi võibolla on mul võimalik saada ka üks 10 mm paksune sepuruplaat, niiet oleks võimalik saada need 20 ja 10 mm kokku pannes võibolla isegi 30 mm plaat, niiet see siis hoopis panna äki esiplaadiks või? Aga kuidas kahte plaati üldse kokku panna? Liimiga, või peab veel midagi olema? Kas PVA sobib?
                Muusikahull!

                Comment


                  #9
                  kui saad 10mm veel, siis pane esiplaadiks 20+10 ikka. ja kui teed 10mm plaadi kõlariaugu suurema, saad woofri servad "ära peita"

                  liimid ja siis võid igaks juhuks paar kruvi ka sisse kihutada
                  KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                  t-linespeakers.org

                  Comment


                    #10
                    Väärt mõte ksl . Thanks, ma ei tulnud selle pealegi, ja King Audiol ongi mingi 10 mm paksune äär, niiet selle saab niimoodi ilusti ära peita. ;D
                    Muusikahull!

                    Comment


                      #11
                      a kas lauajuppidest ei või kasti kokku lüüa ??
                      Andke andeks mulle minu lollid küsimused
                      nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

                      Comment


                        #12
                        ei või! : a kui ilusasti teed, siis küll
                        KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                        t-linespeakers.org

                        Comment


                          #13
                          Puu hakkab vibreerima ja nõrgestab sellega bassi ennast. Aga vibreerimise vältimiseks võib panna kastile sisse põiklatte seinte taha vibreerimise vältimiseks. Bassbox-i helpist saad lugeda palju kasulikke asju kõlariehituse kohta ja seal on puidu kohta ka kirjutatud, niiet hangi see ja uuri helpi, saad palju kasulikku inffi.
                          Muusikahull!

                          Comment


                            #14
                            See ei käi nüüd eriti teemaga kaasa aga soomlased teevad graniit kõlareid, mis on väga hinnatud ja maksavad alates 40k eeku. Kui kellegil mõni tuttav, kes hauakive raiub siis saate äkki ka graniidist kõlari
                            "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                            Comment


                              #15
                              Ei pea olema graniit.Betooni valamine tiba lihtsam. ;DIse proovin kindlasti ära.Betoonist vaat, et lihtsamgi teha kui vineeri kokku klopsida.
                              muusika on kuulamiseks

                              Comment

                              Working...
                              X