Teade

Collapse
No announcement yet.

Kvaliteetne lampvõimendi, kuidas?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kvaliteetne lampvõimendi, kuidas?

    Ennast ma just eriti kibedaks audiofiiliks ei pea, seda just tänu suure hulga üleliigse rulli olemasolu puudumisele, kuid küsimus siis selline: kas ja kuidas ehitada kõrgekvaliteedilist lampvõimendit? Kas on kedagi kes seda asja tunneb? Mul pole hetkel otsest kavatsust seda ehitama hakata, kuid teadmised ja kogemused oleksid ideede kääritamisel kasuks küll.
    Initseerivateks küsimusteks võiksid siis olla ntx kui palju maksavad ja kust hankida sobilike lampe, milliseid materjale kasutada, mis on asjad, ilma milleta pole mõtet üritama hakatagi, kust saada skeeme(googlet tean isegi), mis võiks olla asja lõpphind?

    Kõik kommentaarid on teretulnud.
    To boldly go where no man has gone before.

    #2
    Lampvõimude skeeme on jah netis lademes.Mul endal on kah kavatsus midagi sellist ehitada.Kahjuks ei ole praegu aega sellega tõsiselt tegeleda.Sügisel tahaks aga midagi konkreetset valmis teha.
    Enne ehitamist tuleks tugevalt tegeleda asja teooriaga.
    Olen endale netist tõmmanud mõned skeemid ja need on erinevate tehniliste lahendustega.Milline on nendest parim,ei oska öelda.Nagu öeldud,enne tegeleda teooriaga.
    Vana helitehnika remont Pärnus

    Comment


      #3
      Ja lambid maksavad. Palju. > Trafod ka. Arvestama peaksid >5000 krooniga ehk (kui sa just scratchist ei ehita).

      Ühed levinumad eelvõimu lambid, 12AX7, maksavad kuskil 200 eegu ringis. Lõpulambid (6V6, EL84) on vist umbes 300 krooni.

      Comment


        #4
        Kas keegi GI-7B -ga(vene tähed) on helisagedusvõimu teinud.

        Comment


          #5
          miks te tahate lampidest võimu teha ?
          Andke andeks mulle minu lollid küsimused
          nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

          Comment


            #6
            miks te tahate lampidest võimu teha ?
            Ehk selle pärast, et lampide peal tehtud võimendid on parema heliga või kuidas :-/
            transistor[ätt]starline[punkt]ee

            Comment


              #7
              Palun, kas keegi oskab ära seletada, mis tähendab "võimendi on parema heliga"? ??? Kui valjuhääldi hindamisel võib igaüks öelda oma arvamuse, et see on parema kõlaga kui teine, siis võimendi parameetrid on ju konkreetselt ja täpselt mõõdetavad. Lõputransside ees opikut kasutades võib selle suure võimendusteguri arvel igat sorti moonutusi vähendada tuhandeid kordi, helikvaliteeti tõsta. Ja kui keeruline on lampidega teha trafota lõpp-astet! Eraldi küttemähised, kõrge toitepinge. Esimeste astmete kaitsmine brummi eest, eri võtted, kütte keskpunkti maandamine traat-potentsiomeetri pealt jne. Või permalloisüdamikuga kallist sidestustrafot kerida! No ei tasu! Transsidega saab lihtsamini ja parema!
              Sõeludes saab vili selgeks !

              Comment


                #8
                Võib-olla on see lihtsalt audiofiilide subjektiivne arvamus. Minul on elevant kõrva peal trampinud ja isegi seal üles kasvanud aga tunnen ka et lampheli on parem
                Objektiivselt: tegu on harmoonikute koosseisuga. Iga võimendi moonutab signaali ja tekitab sinna lisa harmoonikuid. Lampvvõimul on (vist) ainul paarisarvulised harmoonikud mis mõnedele tunudb meeldivamana. Sama hea transvõimendi on muidugi võimalik aga need käivad juba eriti suure rulli eest saadavasse Hi-Fi klassi. Tavalised pannid selliseid amp-e ei sisalda. Transvõimu moonutus 0,01% vastab vist enam-vähem lampvõimu 0,5%-le ahk siis lampvõim ei pea olema nii hästi korrigeeritud saavutamaks sama kõla.
                Lampvõimu suurim puudus on minu arvates liiga kõrge alumine sageduspiir mille määrab (väljund-)trafo. Transvõimu saab aga (põhimõtteliselt) kasvõi alalispinge sisse kütta.
                Aga ek ta maitse asi ole - kes joob külmalt, kes soojalt
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Pentagrid, Tallinnas Roosikrantsi tänaval on pood nimega HiFi Klubi. Võta kaasa oma kodune transsvõim, mõned lemmikplaadid, astu sisse ja ütle, et tahad oma võimu ja mõnda lampvõimu võrrelda. Pärast räägi meile ka, millise lampvõimu sa ära ostsid ;D
                  Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                  Comment


                    #10
                    Varemalt on siin läbi käinud ka see point, et tümaka kuulamiseks sobib transistorvõim loomulikult paremini. Võimendus suurem ja seega litakas tuntavam.

                    Lampvõim on "tõelise muusika" kuulamiseks aga meeletult parem. Soojem ja elulisem vms.

                    Comment


                      #11
                      >> parameetrid on ju konkreetselt ja täpselt mõõdetavad

                      Siin sa eksid, mittelineaarmoonutust ja sagdeus/faasikara saad sa lihtsalt mõõta kuid intermodulatsioon jms. ristmoonutused, dünaamilised temperatuurimõjud, toiteallika staatiline ja dünaamiline stabiilsus ning kõige selle koosmõju on peaaegu võimatu mõõta.
                      Tugevalt tagasidestatud transvõim on väga ilusate graafikutega kuid kõlab sitemini kui ilma tagasideta lamp. Erilist tehnilist põhjendust raske leida.

                      Comment


                        #12
                        Palun, kas keegi oskab ära seletada, mis tähendab "võimendi on parema heliga"? ??? Kui valjuhääldi hindamisel võib igaüks öelda oma arvamuse, et see on parema kõlaga kui teine, siis võimendi parameetrid on ju konkreetselt ja täpselt mõõdetavad...
                        inimesed teevad pimetestis kuulamisel vahet võimenditel, mis peaks mõõteriistadega võrdlemisel olema identsed. tähendab, inimese kõrv kuuleb või "mõõdab" veel midagi, mis mahub väljapoole mõõdetavaid mittelineaarmoonutusi, sageduskarakteristikut ja selle ebaühtlust jms.
                        see, et me seda "miskit" mõõta ei oska, ei tee seda olematuks. kui me oskaks mõõta, oleks kvaliteetse aparatuuri ehitamine oluliselt lihtsam. praegu lähtutakse paljuski praktilistest kogemustest, et see või teine lahendus "kõlab" subjektiivselt paremini ja kogu lugu.
                        GSM: 5039624

                        Comment


                          #13
                          Mmjaa..
                          Kas kellelgi on ehk mõnda mõistliku ja läbiproovitud skeemi?
                          Just sellise akustilisele muusikale sobivat võimu oleks vaja. Uurisin netist erinevaid skeeme ja lahendusi, ent kuna võimud on erinevatel lampidel erinevatel lahendustel, siis "oma esimese" lampvõimu skeemi valimine on sigakeeruline.
                          To boldly go where no man has gone before.

                          Comment


                            #14
                            Kui saa teed alles oma esimest võimu ja ei ole kodus väljundtrafode kerimisega on vist praktilisem (ja odavam) muretseda mingi vene lampvõim ja see ümber ehitada, kui kõike nullist teha.
                            Priboisid natuke liigub veel ja oli venelastel olemas lampidega stereo radioolad, neidki kuskilt ehk leiab.

                            Lisa: Mis venelastel, ühe nimi oli Estonia Stereo ja teise Rigonda xxx.

                            Comment


                              #15
                              Algatuseks on vist jah mõtekas võtta "doonoriks" mingi valmis lampidel asi.Sealt saab vähemalt trafod,mis on asja juures juba suur asi.
                              Vana helitehnika remont Pärnus

                              Comment

                              Working...
                              X