Teade

Collapse
No announcement yet.

raadio ja CD kõlapilt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: raadio ja CD kõlapilt

    A OK!Siis on kõik ikkagi õige
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #17
      Vs: raadio ja CD kõlapilt

      Pedussaar kirjutab ikka konservidest, reaalelus on sümfoonilisel isegi võimsuse järgi suurem dünaamika.
      Aga raadiod kompressivad jõhkralt, eriti aiku-pets tüüpi raadiot. Sest vahel on lugudes vaiksem koht ja kui nüüd poleks kompressitud, tekiks pemmis vaikne paarisekundiline paus ja see on piinlik - mölisemine kostab muusikast korraks üle.
      Olen paari oma lemmiklugu, mis CD pealt pähe kuulatud, raadiost kuulnud ja on mannetu küll. Samas, raadio kostab väikesest krapist paremini, kui CD.

      Comment


        #18
        Vs: raadio ja CD kõlapilt

        Aitäh, tegu siis kompressimisega. Muide ma olen oma plaate arvutisse ka copynud ja omakorda toorikutele kirjutanud, aga üldiselt see nii rahuldavat tulemust ei anna, kui raadio. Pms ilmselt asi ka kirjutajas ja teine põhjus veel selles, et copysin Realplayeriga, Windows Mediaga ja siis veel Neroga. Kõik jääb kuidagi kahvatuks, powerit enam pole, alguses isegi tundus veidi parem kui CD mängijalt kuulates, ses suhtes et kuulmiselamus oli võibolla uus, arvuti pealt kuulates tundus helipilt rohkem ruumis olevat ja muusika sai nagu "hingata", aga mõne aja pärast sain isegi mina aru, et midagi on ikka puudu ja pöördusin originaalide juurde tagasi. Ja ometi ka see ei rahuldanud.Ma arvan, et lõppkokkuvõttes ma ei tea õieti mis on kvaliteetne heliedastus ja kogu teema sellest alguse saigi.

        Ma loodan hankida mingi sellise mängija, mis esitaks plaati võimalikult loomutruult, ilma plaadimängija omapoolsete lisandusteta. Mulle on jäänud mulje, et enamus mängijaist moonutab plaatide esitust ja muudab nad kõik ühesuguseks või omataoliseks, samas kui ideaalis kõlaks iga plaat võimalikult selliselt, nagu heliinseneril plaanis oli. Et vana salvestis kõlaks nagu vana salvestis, otseülekande salvestis kõlaks vastavalt ja stuudiosalvestis stuudiosalvestisena. Kas tehakse üldse selliseid mängijaid? Mis esitaksid muusikat võimalikult puhtalt nagu plaadil mõeldud on?

        Comment


          #19
          Vs: raadio ja CD kõlapilt

          Ikka tehakse selliseid, ainult nad on VÄGA kallid.
          Ega (CD)mängija üksi ei määra heli kvaliteeti, võimendi ja kõlarid määravad hulka rohkem, eriti kõlarid.

          Comment


            #20
            Vs: raadio ja CD kõlapilt

            Täna oli selline juhus, et lasti raadiost Gnarls Barkley laulu Crazy. Ja minule tundus see mitmeid kordi kehvem kui CD pealt. Esmalt hakkas kõrva see, et kui CD'ga kõlavad eriti hästi ja kontrastselt madalad kontrabassi helid, siis raadioga kuulates pole neid nagu võimalikki eristada muudest madalatest helides. Aga ka üldine kõla oli halb, minu arvates.

            Comment


              #21
              Vs: raadio ja CD kõlapilt

              Subjektiivne arvamus küll aga minu arust nüüdisaegade raadiojaamades on helirežii töö enam kui puudulik(või kasutatakse sellist madalat stream-i),et võrrelda CD taasesitust on kohatu! Raadiojaamad(Mõni üksik erand välja arvatud) edastavad ikka pigem sellist taustacrapp-i mida kvaliteediks nimetada võimatu!Sangad oma nn.3D heliga rikuvad ära ka korraliku kvaliteediga CD taasesituse.Liiniväljundi olemasolul on võimalik ka enam-vähem talutavat kvaliteeti kuulata.
              Kõik meeldiv tuleb lambist...

              Comment


                #22
                Vs: raadio ja CD kõlapilt

                Esmalt postitatud maaalune poolt
                Subjektiivne arvamus küll aga minu arust nüüdisaegade raadiojaamades on helirežii töö enam kui puudulik(või kasutatakse sellist madalat stream-i),et võrrelda CD taasesitust on kohatu! Raadiojaamad(Mõni üksik erand välja arvatud) edastavad ikka pigem sellist taustacrapp-i mida kvaliteediks nimetada võimatu!Sangad oma nn.3D heliga rikuvad ära ka korraliku kvaliteediga CD taasesituse.Liiniväljundi olemasolul on võimalik ka enam-vähem talutavat kvaliteeti kuulata.

                Täiesti samal arvamususel.

                Comment

                Working...
                X