Teade

Collapse
No announcement yet.

sagedus filter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    sagedus filter

    tere mul oleks vaja filtrit osta et mida soovitate ise mõtlesin seda varjanti http://www.noortehnik.ee/index.php?i...l=ee&toode=637 või laseks ültse kasutaja intsil teha aga ma ei tea mis sagedusel seda teha. woofer tuleb nq tuppa ja meeldiks selline madal bass.

    #2
    Vs: sagedus filter

    Esmalt postitatud rihard poolt
    tere mul oleks vaja filtrit osta et mida soovitate ise mõtlesin seda varjanti http://www.noortehnik.ee/index.php?i...l=ee&toode=637 või laseks ültse kasutaja intsil teha aga ma ei tea mis sagedusel seda teha. woofer tuleb nq tuppa ja meeldiks selline madal bass.
    Bassikõlaritele(kui tegu aktiivkõlariga) on sobivam kasutada võimendi ees aktiivfiltrit.Põhjus siis selles, et madalatel sagedustel on võimsused suured ning passiivfiltris tekivad märgatavad kaod.Samuti on need lisakoormuseks võimendile...
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #3
      Vs: sagedus filter

      tahaks nagu eraldi panna et filter elemendi ja võimu vahele (filter kasti sees) aga kas ma pean siis filtri panema võimendi ja signaali tekitaja vahele. kui ma tahan madalalt mängima panna.või sain ma valesti aru.

      Comment


        #4
        Vs: sagedus filter

        Filter käib ikka võimendi ja elementide vahel, muidu võimendi ei võimendaks tervet signaali, sest osa oleks juba välja filtreeritud. Et nii on tavaliselt...

        Aga Cheopps peab silmas bassikõlarit, millel on võimendi kaasas juba, seal on tõesti mõtet panna enne filter, siis võimendi eesmärk peakski olema madalate sageduste võimendamine
        Lisatud failid

        Comment


          #5
          Vs: sagedus filter

          aga kas siis on mõtet seda filtrit osta mis noortehnikus müüa on kui ma tahan madalat ja mahlakat bassi. või on se 120hz liiga kõrgele häälestatud.

          Comment


            #6
            Vs: sagedus filter

            120hz wooferi puhul täiesti piisav.

            Comment


              #7
              Vs: sagedus filter

              aga kas ta madal ja mahlakas ka on se 120hz

              Comment


                #8
                Vs: sagedus filter

                ega murdesagedus ei tee asja mahlakas, mahlakus sõltub ikka eelkõige võimendi ja elemendi kvaliteedist, filtri ülesandeks on lihtsalt elementi tuua õigel sagedusel signaal ja alla 120Hz jääbki see n.ö. mahlakas bass, kui sul on kvaliteetne süsteem

                Comment


                  #9
                  Vs: sagedus filter

                  mul on filter seadistatud 80hz peale, mida ma arvan, et pole tõsi, sest hääled on hästi kosta :S

                  Comment


                    #10
                    Vs: sagedus filter

                    teema lukku tellisin noortehnikust ära

                    Comment


                      #11
                      Vs: sagedus filter

                      Sorry, et vanat teemat upin aga ei tahtnud uut ka teha. küsimus siis selline kus kohast saaks filtrit millega saaks kõlar mängima panna umbes 250-500hz üles poole. nimelt kodused keskkõlarid ei taha bassi mängida, kuid heli tahaks ikka kõvasti kuulata aga hetkel hakkab bass üle taguma tahaks sellest vabaneda.

                      Comment


                        #12
                        Vs: sagedus filter

                        Esmalt postitatud trigu poolt
                        Sorry, et vanat teemat upin aga ei tahtnud uut ka teha. küsimus siis selline kus kohast saaks filtrit millega saaks kõlar mängima panna umbes 250-500hz üles poole. nimelt kodused keskkõlarid ei taha bassi mängida, kuid heli tahaks ikka kõvasti kuulata aga hetkel hakkab bass üle taguma tahaks sellest vabaneda.
                        500Hz oleks liiga kõrge, 250-300Hz võiks olla lõige. ja teist järku kindluse mõttes.
                        võin sulle teha sellise filtri, vaja veel kõlari takistust teada, muud andmed ei teeks ka paha.

                        Comment


                          #13
                          Vs: sagedus filter

                          ma ei kujuta ausalt üeldes ette palju ta olla võib aga mul on pildid äkki tuleb tuttav ette http://www.pildialbum.org/pictures.p...ion=4&id=13549
                          muidu palju filter võib siis maksta ka?

                          Comment


                            #14
                            Vs: sagedus filter

                            Esmalt postitatud trigu poolt
                            ma ei kujuta ausalt üeldes ette palju ta olla võib aga mul on pildid äkki tuleb tuttav ette http://www.pildialbum.org/pictures.p...ion=4&id=13549
                            muidu palju filter võib siis maksta ka?
                            oih.. sinna osta lihtsalt üks 100uF bipolaarne elektrolüütkonde ja pane + juhtme vahele. (tundus nelja oomine). kui on juhtumisi kaheksa oomine, siis väärtuseks umbes 50uF.

                            Comment


                              #15
                              Vs: sagedus filter

                              olgu suured tänud nüüd saab normaalselt muusikat kuulama hakkata

                              Comment

                              Working...
                              X