Teade

Collapse
No announcement yet.

Muusika lindistamine läbi õhu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Muusika lindistamine läbi õhu

    Tere foorumlased!

    Mind huvitab heli (muusika) salvestamine seadeldisega. Soovikski teada saada, et millist tüüpi seadeldist kasutada ja miks? Miks pole tavapärane diktofon selleks sobilik? Millega, siis lõppude lõpuks heli üles võtta...

    Selle seadmega sooviksin lindistada pillimeeste/pillimehe (ka lauljaid) mängu proovides või väikestel kontserditel. Proovin leida lahendust oma tahtmisele ka võimalikult taskukohaselt.
    Proovin siis algul ise väita, et tavaline diktofon ei sobi muusika lindistamiseks. Kui saan millestki valesti aru, siis palun parandage mind! Näiteks diktofon Olympus WS-320M andmed:

    overall frequency response: 100Hz to 15kHz
    Peaks olema vähemalt 20Hz to 20kHz?

    sampling frequency: 44.1 kHz
    See peaks piisav olema, eks?

    Kas on mõned tähtsad arvud mida veel jälgida?
    Kokkuvõtlikult oleks vaja algul välja mõelda, et mis seadeldis see olla saaks. Tundub ju lihtne, et mõni heli salvesti millele saab ühendada stereo-mikrofoni.

    Digitaalne taskusse mahtuv helisalvesti oleks mugav. Tänapäeval ka üpriski taskukohane. Salvestisi saaks arhiveerida arvutisse ja vajadusel neid seal töödelda. Kuid kas sellist on?

    Või äkki peaks mõtlema mõnele MiniDisc-i mängijale või hoopis millegile muule? Igasugune abi ja vastutulelikus saab tänatud!

    #2
    Vs: Muusika lindistamine läbi õhu

    sobib ka tavaline diktofon,aga eelnevalt tee proovilindistus ja vaata,et kas kvaliteet rahuldab.vanemad diktofonid,need mis veel kassetiga olid,need lindistasid paremini kõnet.lindistusvõimendi ja mikrofon olid juba sellise arvestusega tehtud.
    uued ehk sobivad juba kõige jaoks.

    Comment


      #3
      Vs: Muusika lindistamine läbi õhu

      Esmalt postitatud kreeklane poolt
      uued ehk sobivad juba kõige jaoks.
      Aga kvaliteet ?
      vähemalt need , mis mulle silma alla sattunud, salvestavad 11025Hz sämplimissagedusega. Kõne ok aga ka kõik.
      Arvatavasti peaksid mõnda "mp3" mängijat otsima, millel on Line in ja täiskvaliteetsalvestus , kasutama välist mikrit koos sobiva (isetehtud kasvõi) eelvõimendiga.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Vs: Muusika lindistamine läbi õhu

        Soovitaksin selleks MiniDisc salvestajat. Ehkki mitte enam nii populaarne, on ikkagi raske leida seadet mis oma kompaktsuse juures suudaks talutava kvaliteediga salvestada.
        Kui pole just väga audiofiil, siis seda võiks täitsa võrrelda CD salvestusega. Enamasti stereomikrofoni sisend neil ka olemas.
        Ise oman vanemat Sony MZ-R37 ja selle helikvaliteedist välisalvestusteks täiesti piisab. Loomulikult peab mikrofon hea olema.
        Sämplimissagedus 44100Hz, 16bit, sagedusala 20...20000Hz, ATRAC pakkimistehnoloogia (samaväärne 256kb/s MP3-ga), salvestusaeg 60...80 minutit.

        Comment


          #5
          Vs: Muusika lindistamine läbi õhu

          Minidiskidega on üks väike jama. Nimelt pole osadel võimalik salvestisi digitaalselt kätte saada (autorikaitse jms ) Kunagi oli ee.audio grupis pikalt juttu.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Vs: Muusika lindistamine läbi õhu

            Esmalt postitatud martinj poolt
            Arvatavasti peaksid mõnda "mp3" mängijat otsima, millel on Line in ja täiskvaliteetsalvestus , kasutama välist mikrit koos sobiva (isetehtud kasvõi) eelvõimendiga.
            Kas nende enda mikrivõimendid siis kuskile ei kõlba? Ega mul muidugi probleemi poleks eraldi võimendi kasutamisest. Äkki keegi ka oskab välja nimetada mõne kindla MP3 lindistaja mis arvatavasti mu vajadused siin kohal rahuldaks?

            Esmalt postitatud martinj poolt
            Minidiskidega on üks väike jama. Nimelt pole osadel võimalik salvestisi digitaalselt kätte saada (autorikaitse jms ) Kunagi oli ee.audio grupis pikalt juttu.
            Kui osadega ei saa salvestisi digitaalselt arvutisse, siis küsikski, et milline oleks see minidisc-i mängija millega saaks salvestised digitaalselt arvutisse? Kui ma ise neid minidisc-i salvestajaid uurin, siis kuidas ma sellest aru saan, et kas sellega nüüd saab või ei saa?

            Endale sobiksid mõlemad võimalused. Nii täis digitaalne kui ka pöörleva kettakesega helisalvestaja. Tänud aitajatele ja kaasamõtlejatele!

            Comment


              #7
              Vs: Muusika lindistamine läbi õhu

              Esmalt postitatud erik poolt
              Kui osadega ei saa salvestisi digitaalselt arvutisse, siis küsikski, et milline oleks see minidisc-i mängija millega saaks salvestised digitaalselt arvutisse? Kui ma ise neid minidisc-i salvestajaid uurin, siis kuidas ma sellest aru saan, et kas sellega nüüd saab või ei saa?
              Mingid uuemad MiniDisc seadmed (MZ-RH1 näiteks) mängivad ka mp3 salvestisi ja lubavad USB kaudu muusikat kopeerida (on küll mingid piirangud)...kas mõned mp3-e ka salvestavad, ei tea.

              Comment


                #8
                Vs: Muusika lindistamine läbi õhu

                Esmalt postitatud erik poolt
                Kas nende enda mikrivõimendid siis kuskile ei kõlba? Ega mul muidugi probleemi poleks eraldi võimendi kasutamisest. Äkki keegi ka oskab välja nimetada mõne kindla MP3 lindistaja mis arvatavasti mu vajadused siin kohal rahuldaks?



                Näiteks creative zen nano

                Võibolla kõlbavad nende endi mikrivõimud kah aga kuna tegu üldiselt digi keskkonnaga võivad olla väga mürarikkad.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Vs: Muusika lindistamine läbi õhu

                  Võid otsida www.pillipood.ee -> stuudiotarvikud -> digitaalsalvestid. Seal igasuguseid vidinaid. Näiteks Edirol R-1 ja BOSS Micro BR. Väga palju oleneb tõepoolest mikrofonist. Väga tähtis on ka see, et saaks mikrofoni tundlikkust (ingl.k. gain, põhimõtteliselt sissteulev helitugevus) muuta, sest kontsertitel on tihti väga vali muusika ja see kipub hiljem salvestisel üle tüürima.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Muusika lindistamine läbi õhu

                    Ideaalne variant oleks kaks universaalset mikrit, stereo preamp ja siis mingi seadeldis line-in sisendiga. Stereo lindistus annab asjast hoopis mõnusama kujutuse.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Muusika lindistamine läbi õhu

                      sedan'd küll, kuid kui tahad portatiivset varianti, siis mida vähem erinevaid lülisid, seda parem

                      Comment

                      Working...
                      X