Teade

Collapse
No announcement yet.

vaidlus sõbraga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    vaidlus sõbraga

    niisiis läksime selle asja üle vaidlema et mis on siis kui panna võimule vale takistusega kõlar taha.

    minu versioon.

    kui võimul on kõlar väiksemate ooomidega kui võimendi väljund siis põleb võimu lõpukivi vms. läbi kuna väljund oleks nagu lühises kuna takistus on väiksem. ja kui on kõlar suurema takistusega kui võimu väljund siis lihtsalt ei saa maksimumvõimsust kätte võimust.

    sõbra versioon.

    kui on kõlaril suurem takistus kui võimu väljundil siis võimukivi põleb läbi kuna takistus on suurem kui tohib.
    ja kui kõlaril on väiksem takistus kui võimul siis mängib valjusti aga kannatab suurelt kvaliteet.

    vot tekkis selline vaidlus õllevõtmise käigus.

    ootame vastukaja.
    Andke andeks mulle minu lollid küsimused
    nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

    #2
    sõber ei kannata palju ja ajab imelikku juttu :-/
    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

    t-linespeakers.org

    Comment


      #3
      Ma viskan siis ka sõna sekka, no et nagu mitu inimest kinnitavad siis nagu suurem teadmine, et sul on täiesti õigus ;D.
      Muusikahull!

      Comment


        #4
        Ksl pani naelapea pihta - irw. ;D
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #5
          mingist füüsikaõpikust lugesin niimoodi, et kui takistus muutub liiga väikseks, siis tekib lühis, kuna pinge tõuseb liiga kõrgeks

          Comment


            #6
            mingist füüsikaõpikust lugesin niimoodi, et kui takistus muutub liiga väikseks, siis tekib lühis, kuna pinge tõuseb liiga kõrgeks
            ------------------------------------------------------------
            sa pidasid ikka voolu silmas mitte pinget

            To weardow:
            sinu sxbra versiooni kohaselt ei tohi kxlareid vximendist lahti yhendada - pxleb kohe maha ;D
            Kuigi pean tunnistama, et takistuse vahendamise ja kvaliteedi kohta on sinu sxbra jutul iva sees.

            Comment


              #7
              koormus ei tohi olla ei liiga väike ega liiga suur.

              kui liiga väikese takistusega on oht, et vool läheb liiga suureks, siis ka liiga suure takistusega on oht et võimendi läheb tööreziimist välja (tagasisideahelad ei toimi korrektselt jms.)
              GSM: 5039624

              Comment


                #8
                liiga suure takistusega on oht et võimendi läheb tööreziimist välja (tagasisideahelad ei toimi korrektselt jms.)
                ------------------------------------------------------------
                See on 99,9% välistatud! Peaaegu (peaaegu ytlen selleparast, et mxned skeemid on niivxrd stabiilsed, et ei vajagi) igas vximendis on RC ahel valjundis selleks olemas, et hoida vximendi stabiilsena ka ilma koormuseta.
                NB! ma ei raagi lampvximenditest, sest neid ma ei tunne ja ei tea kuidas seal lood on.

                Comment


                  #9
                  liiga suure takistusega on oht et võimendi läheb tööreziimist välja (tagasisideahelad ei toimi korrektselt jms.)
                  ------------------------------------------------------------
                  See on 99,9% välistatud! Peaaegu (peaaegu ytlen selleparast, et mxned skeemid on niivxrd stabiilsed, et ei vajagi) igas vximendis on RC ahel valjundis selleks olemas, et hoida vximendi stabiilsena ka ilma koormuseta.
                  NB! ma ei raagi lampvximenditest, sest neid ma ei tunne ja ei tea kuidas seal lood on.

                  kas selle rc ahela tunneb ära induktiivpooli ja kondeka paraleelühendusest võimendi skeemis?

                  Comment


                    #10
                    kas selle rc ahela tunneb ära induktiivpooli ja kondeka paraleelühendusest võimendi skeemis?
                    ---------------------------------------------------------
                    RC on yhendatud vximendi valjundi ja maa vahel. RC on jarjestiku yhendusega. Nende elementide (induktiivpool kaasa arvatud) ylesandeks on kxrgsageduslikust genereerimisest ara hoida, ehk teisi sxnu hoiavad nad vximendi stabiilsena olenemata kas koormusega vxi ilma.

                    Comment


                      #11
                      RC-ahel koosneb takistist® ja kondensaatorist©.
                      Induktiivsuse tähis on L.
                      Võimendi väljundi ja maa vahel R ja C järjestikku, et ära
                      hoida genereerima minekut.

                      Selle koormustakistuse muutmise kohta kehtib ikka Ohmi
                      seadus. Nimelt on konkreetse võimendi lõppaste arvutatud
                      kindla võimsuse hajutamiseks. Seega võib koormustakistust
                      vähendada küll aga samas peab vähendama ka signaali amplituudi(volüümi potekale piiraja!!!).
                      Näiteks kui panna lubatud 8 oomi asemel 4 oomised kõlarid
                      (vähendame takistust 2 korda) siis peab signaali(pinget)vähendama 1,4 korda(ruutjuur 2-st). Võimsus (P=U2/R)
                      ei tohiks ületada konkreetsele võimendile lubatut!
                      (Eks sovjetiaegsetel on varu ka aga seda katsetagu igaüks
                      omal vastutusel)

                      Comment


                        #12
                        siin üks piiraja, kui kellelgi vaja
                        KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                        t-linespeakers.org

                        Comment

                        Working...
                        X