Teade

Collapse
No announcement yet.

Vanad vene pistikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vanad vene pistikud

    Sain omale mingi vana vene võimu, millel ka vanad otsikud (sellised ümmargused, kus 5 pulka kaares).
    Point selles, et tahan selle vene võimu ühendada muusikakeskusele subwooferi auku, et subwoofer järgi vedada.

    Nimelt, keskusel on kõik sellised ümmargused pistikud, kus keskel 1 auk, sealt tuleb välja 2 juhet (+ ja -).
    Aga sel vanal võimul on audiojuhtme pistik ka selline vana (5-nõelaga). Ostsin siis poest paar 5-nõelalist otsikut. Kuidas ma juhtme sinna kinni joodan (2 juhtme otsa on, aga vaja 5-le ühendada..)?

    Kõlariväljundid on samad 5-nõelalised.

    Äkki keegi viitsib seletada, kuidas see ühendamine käib.

    Tänud.

    #2
    skeemid siin

    http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...ud.html&lng=est
    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

    t-linespeakers.org

    Comment


      #3
      Hmm.. nagu ma aru saan, on keskmine maandus ja seda kasutama ei pea.

      Küsin igaks juhuks üle, kas see ühendamine käib nii:
      1) Kõlarist tuleva juhtme "+" faas läheb otsikul "AUDIO IN LEFT" ja "-" faas "AUDIO IN RIGHT"? Või läheb ühte otsikusse kahe kõlari juhtmed (ala "left ja right")?

      Pole elektroonikas eriti suur asjatundja.. parandage mind, kui valesti aru sain!

      Tänud.

      Comment


        #4
        maanduse pin3 pead igaljuhul panema
        ja võimu sisendisse paned siis et mandused lased 3 ja siis sealt kaks ülejäävat juhet juba 1 ja 4
        ja kui väljund on kah 5 kaares pistik siis kõlarite ühed juhtmed ühendad maase ja jällegist kaks ülejäävat juba 2 ja 5

        Comment


          #5
          vene 5-se ringpistiku (din5 nimetatakse) kontaktid nummerdatakse pesale peale vaadates ja päripäeva poolkaares lugedes lugedes järjekorras 1-4-2-5-3.
          (3 kontaktiga "mono"pistiku kontaktid olid 1---2---3)

          2 (keskmine) kontakt on (madala nivooga sisendite- ja liiniväljundite korral) alati üldjuhe/maa/varje.
          sisenditel 3 - vasak kanal, 5 - parem kanal.
          väljundil samuti 3 - vasak kanal, 5 parem kanal.
          kui sisend-väljund olid ühes pistikus koos (n.n. "magnetofoni" pesa), siis oli väljundid tõstetud 1 - vasak kanal, 4, parem kanal.

          mikrofonisisend (ja mõnedel vanadel pillidel ka kõrgema tundlikkusega n.n. "radio" sisend) 1 - vasak kanal, 4 parem kanal.

          kõlaritega oli asi keerulisem. enamustes võimendites kasutati küll spetsiaalset kahe kontaktiga kõlaripesa, aga tõesti esines ka din pesadega eksemplare.
          osad võimendid kasutasid kõlari "+" jaoks 1. ja "-" jaoks 2. kontakti, mis tekitas aga ohu, et keegi topib sinna kõlariauku mõne õrna seadme ja laseb selle läbi. seepärast mõtlesid tolleaegsed insenerid välja süsteemi, kus kõlar käis 1. ja 3. kontakti vahele ja 2. kontakt oli kasutamata.
          ps. kummagi kõlari jaoks siis ikka oma pesa.

          ka kõrvaklappide jaoks kasutati tol ajal tihti samasugust din5 pesa. jällegi 2 - maa, 3 - vasak, 5 - parem kanal.
          GSM: 5039624

          Comment


            #6
            Hmm.. nagu ma aru saan, on keskmine maandus ja seda kasutama ei pea.
            Küsin igaks juhuks üle, kas see ühendamine käib nii:
            1) Kõlarist tuleva juhtme "+" faas läheb otsikul "AUDIO IN LEFT" ja "-" faas "AUDIO IN RIGHT"? Või läheb ühte otsikusse kahe kõlari juhtmed (ala "left ja right")?
            sinu kirjast on pisut arusaamatu, millised on sinu muusikakeskuse väljundid (kas eraldi subwooferi väljund eksisteerib) ja milline on subwoofer. kas subwooferil on sisseehitatud võimendi või mitte. mille küljes asuvad "audio in left" ja "audio in right" "otsikud"?

            mõned nõuanded:
            kuna bassitümaka edastamiseks ei ole stereosignaali vaja, on subwoofer ise reeglina üks kanal ("mono").

            selleks, et mõlemas stereokanalis olev informatsioon subwooferisse kohale jõuaks, tuleb subwooferi(võimendi) sisendisse kokku summeerida mõlema kanali signaal.

            igal juhul on vaja ka üldjuhet kasutada, kanalite "vahele" subwooferit ei ühendata.

            kui muusikakeskusel on eraldi subwooferi väljund, siis on tõenäoliselt summeerimine keskuse sees ära tehtud.

            kui tahad signaali kõlariväljundist võimendi sisendisse anda, tuleb pinge takistitega maha võtta, muidu on signaal liiga tugev.

            kahe kanali kõlarijuhtmeid otse kokku ühendada ei tohi.

            kui subwooferi(võimendi)l on kõlari(te) sisendid, siis tõenäoliselt on subwooferi sees takistitega pingejagurid ja kanalite liitmine ära tehtud.
            GSM: 5039624

            Comment


              #7
              Keskusel on eraldi väljund "SUBWOOFER-OUT" (1 pistik - ümmargune ja keskel auk).
              Keskusel olemas ka "LINE-OUT" väljund (2 pistikut - left ja right).
              Aga mõttekam vist ühendada ikka "subwooferi" auku see vene võim.

              Subwoofer ise on passiivne (Audes SW-104C - max 220 W). Ta on praegu mul ühendatud rööbiti ja jadas keskuse originaalkõlaritega nii, et kokku tuli 7 oomi takistus (keskus nõuab 6). Keskus ise 2x50 RMS ja see vene võim.. selle kohta ei oska öelda.. kirjutan siia andmed, mis seal peal on, äkki keegi targem oskab tuvastada seda.

              Võim ise näeb küllaltki kiviaegne välja.. ainult 6 nuppu:
              1) Voolulüliti
              2) Bass
              3) Kõrged
              4) Kõlar 1 vol
              5) Kõlar 2 vol
              6) Mono/stereo

              Võimu tagaküljel on selline kiri (ei saand venekeele tähti):
              Dvuhkanalnõi usilitel Moþnosti P-70
              Mingid kaitsmed:
              1) 2A
              2) 2A
              3) 220/127

              Igatahes, tuttaval mürtsusid S90 + s30 päris korralikult selle sama võimuga. Ei tea, mitu vatti ta võib olla?
              Ja kas seda ka sillata saab, mis oleks parem subbakale?

              Comment


                #8
                kihuta siis ikka subwooferi väljundist võimu üks juhe.
                KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                t-linespeakers.org

                Comment


                  #9
                  kõige lihtsam.. võta võim lahti ja vaata millistesse aukudesse viiest tulevad kaks juhet, ma usun et seal viieses pistikus on kasutatud ainult kahte auku.. mul oli kunagi sama jama, siis lammutasin laiali ja ühendasin nendesse auku´desse milesse tulid juhtmed.. vot

                  Comment


                    #10
                    Mul samade andmetega võim nagu GhQst-l, 2*50W RMS ja 6 oomi. Praegu on subwoofer ühe keskuse kõlari asemel vasakus kanalis, aga tahaks ta kuidagi nii ühendada, et mõlemad keskuse kõlarid ka taha jääksid. Kuidas ma selle subwooferi sinna taha siis peaksin ühendama? :

                    Mina ja mu lollid küsimused. :-[
                    Muusikahull!

                    Comment


                      #11
                      Ei saagi nii ühendada, sest rööbiti ühendades takistus läheb liiga väikseks, jadamisi liiga suureks. Suure takistus nt 8oomi 4 asemel ei tee midagi. Aga , kui 4 asemel 2 tuleb siis annab äkki võim otsad.
                      "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                      Comment


                        #12
                        Mul samade andmetega võim nagu GhQst-l, 2*50W RMS ja 6 oomi. Praegu on subwoofer ühe keskuse kõlari asemel vasakus kanalis, aga tahaks ta kuidagi nii ühendada, et mõlemad keskuse kõlarid ka taha jääksid. Kuidas ma selle subwooferi sinna taha siis peaksin ühendama? :

                        Mina ja mu lollid küsimused. :-[
                        Ma ühendasin oma keskusele subbaka + orig.kõlarid niimodi, et jäi lõüuks 7 oomi. Tee nii:
                        1) Keskuse kõlarite juhtmed ühenda jadas
                        2) Ja siis jadas saadud 2 juhtmeotsa ühenda rööbiti subbakaga (4 oomi)

                        Kontrollisin testeriga.. kokku sain 7 oomi ja ühendasin kogu selle kupatuse keskusel 1 otsa RIGHT MUSTA ja teise juhtme otsa LEFT PUNASESSE.

                        Stereoefekt on nati kehvem kui originaalis, ka see-eest subbar möllab sedamoodi, et aknad ja paneelid värisevad.. ei olegi üle poole lasknud võimu.  :
                        Autosubbakas küll, aga kõlbab toas ka kuulamiseks

                        Comment


                          #13
                          kui sul supakas 4 ohmi on, siis sellega rööbiti (paralleelselt) teisi kõlareid ühendades ei saa mitte kuidagi summaarne takistus 7 ohmi tulla.

                          teiseks, ühendades põhikõlarid järjestikku, ei saa rääkida "nati kehvemast stereoeffektist" vaid pesuehtsast monost. kui sul sellegipoolest mingi "ruumikõla" seal on, siis on tõenäoliselt kõlarid veel vastandfaasis ka.

                          kolmandaks, väga tõenäoline, et sul on keskuse mõlema kanali "mustad" ("-") klemmid kokku ühendatud. seega, ühendades ühe kõlarijuhtme ühe kanali "+" taha ja teise kõlarijuhtme teise kanali "-" taha, ei saa sa mitte sildühendust, vaid kasutad ainult ühte keskuse kanalit.
                          (sildühenduseks peab kõlar olema kahe kanali "+" vahel ning võimendi sisendis olema faasipööraja)

                          kui sa kõige eelneva peale ei saa aru, et midagi soundis valesti on, "kõlbab kuulata küll" ja "subbar möllab, nii et aknad värisevad", siis pole ilmselt mõtet rohkem aega raisata selle peale, et sulle seletada, mismoodi asi käima peab
                          GSM: 5039624

                          Comment

                          Working...
                          X