Teade

Collapse
No announcement yet.

6 oomine muusikakeskus vs. 4 oomine King Audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Nii mul praegu 2*50W RMS 6 oomise võimu taga nihukesed asjad: jadamisi ühes kanalis 2*50W RMS muusikakeskuse kõlarid ja teises kanalis 100W RMS King Audio 12" 4 oomi. Palju see oome kokku teeb, ega see võimule midagi halba ei tee? : ???
    Muusikahull!

    Comment


      #17
      see kanal kus king on, on siis varsti õhtal võibolla ;D
      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

      t-linespeakers.org

      Comment


        #18
        Kuda siis ühendada seda supakat, kas sellest on abi kui ta muusikakeskuse 6 oomisega jadamisi panna. ???
        Muusikahull!

        Comment


          #19
          6+4
          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

          t-linespeakers.org

          Comment


            #20
            Aa, ok, ma ei mäletanud seda oomi seadust, kuigi alles õppisin seda siin aasta tagasi või nii . Jadamisi siis liidan oomid ja rööbiti ... ? :

            Eks ma siis ühendan oma supaka muusikakeskuse kõlariga jadamisi, aga siis on nii, et üks stereokanal on palju vaiksem kui teine (see mis on King Audioga jadamisi ühendatud) ja pealegi jääb bass ka nõrgemaks. Mis oleks lahendus? Kuidas seda asja siis ühendada selle asja taha, ka siis kui supakale eraldi võim osta, kust ma selle signaali võtan, kui ma tahan, et subbakasse tuleks mono signaal mõlemast kanalist. ???

            Mis teha, aga ei jaga veel ise paljusid asju, niiet küsin siit järgi, saan jälle targemaks. :-[
            Muusikahull!

            Comment


              #21
              otsi omale eraldi võim! kasvõi mingi vana kräpp
              KES SOOVIB, SEE PROOVIB

              t-linespeakers.org

              Comment


                #22
                Rööpühenduse korral liidad pöördväärtused ja vastuseks saad kogutakistuse pöördväärtuse.

                King Audioga jadamisi ühendatud kanal on sellepärast vaiksem, et koormuse kogutakistus on suurem ja sellest tulenevalt vabanev võimsus väiksem.

                Üldiselt ei ole bassitümaka jaoks stereokanal vajalik (90% juhtudest on muusika tümakas/rütm balansseeritud "keskele"). Seega pead võimendama ühte kanalit ja sellega oma subwooferit ka toitma. Kahjuks mul endal selles vallas kogemused puuduvad ja seepärast jätan konkreetsema jutu targemate rääkida.

                Comment


                  #23
                  OK, thanks, ma juba otsin eraldi võimu, aga pole veel midagi leidnud. Oleks huvitatud Estonia 010 võimendist, aga pole veel leidnud, äkki kellelgi on pakkuda?

                  Ma loodan, et mu keskus ennem läbi ei põle kui ma eraldi võimu saan.
                  Muusikahull!

                  Comment


                    #24
                    Milleks teile need ilged supparid ja stuff?
                    Tahate head muusikat, siis ostke korralikud kõlarid (ntx Audesest) ja lampvõim. Tõsi, selle tehnika soetamiseks tuleb vist käru maha müüa, aga see selleks :-P

                    Või, kui teil on miski 5.1 kodukino komplekt, siis on suppar muidugi õigustatud.
                    To boldly go where no man has gone before.

                    Comment


                      #25
                      see on alguse asi kõik
                      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                      t-linespeakers.org

                      Comment


                        #26
                        Kartul-poiss, subbakas on selle jaoks kuna põhikõlarid ei tee piisavalt hästi alumist otsa siis. Aga tegelikult loogiliselt mõeldes - subbakas on tegelikult hea asi ka Hi-end süsteemis, kui on mõistlikult tehtud - kui kasutatakse subbakat saab põhikõlarid teha maksimaalselt 2ribalised, mis kõvasti kergendab korraliku süsteemi ehitust ehk siis ka kõalrite häälestamist.

                        Ja lampvõimu taha on õiged asjad kuni 2 ribalised kastid, veelgi parem oleks fullrange valjukad.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #27
                          No sisuliselt seda ma silmas pidasin.
                          Tehku siis parem korralikud kõlarid, mitte miskid plastmassplärisejad ja übersuppar.
                          Küll ma neid suppari mehi tean, seal ikka matsu tugevust mõõdetakse omavahel, mitte kena dünaamilist heli vms..
                          To boldly go where no man has gone before.

                          Comment


                            #28

                            Küll ma neid suppari mehi tean, seal ikka matsu tugevust mõõdetakse omavahel, mitte kena dünaamilist heli vms..
                            Ära siis kõiki ühe mõõdupuuga võta, Kartul !
                            Samas teha võib ju juba hobi korras, isegi kui korralikum helitehnika olemas on.
                            transistor[ätt]starline[punkt]ee

                            Comment


                              #29
                              Ma arvan ka et korralik woofer sobib ükskõik millisesse helitehnika komplekti.
                              Muusikahull!

                              Comment

                              Working...
                              X