Teade

Collapse
No announcement yet.

Muusikatuba

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Muusikatuba

    Plaanis korteris üks tuba muusika kuulamiseks sisustada ning sellega seoses mõned küsimused tekkinud. Just et mida ja mis materjale panna põrandale, seinale ja lakke. Eesmärk oleks naabreid mitte segada, samas muusikast saadava naudingu arvelt mitte kompromisse teha.
    *kas ja kui suur on vahe, kas põrandal on laminaat- või mingi muu parkett või vaip vms? Mida teha põrandaga, et alumisi naabreid häirimata kasvõi mingi nö. tantsupidu korraldada?
    *mida seintele ja lakke? Kuidas on nende materjalidega, mida stuudiotes seintel kasutatakse? Kuskil netipoes oleksin nagu mingeid spetsiaalseid "ogalisi pehmeid plaate" näinud.. On kellelgi hindadest aimu?
    *mida teha aknaga (kinni seda müürida ei saa) ? Mingi maani ulatuv paksem kardin? Kuidas see ruumi akustikale mõjuda võiks?
    *kui oluline on mööbel ja selle hulk ning igasugu lisavidinad (taimed jms) toas?

    #2
    Vs: Muusikatuba

    Esmalt postitatud kdj poolt
    *kas ja kui suur on vahe, kas põrandal on laminaat- või mingi muu parkett või vaip vms?
    *mida seintele ja lakke?
    *mida teha aknaga (kinni seda müürida ei saa) ? Mingi maani ulatuv paksem kardin? Kuidas see ruumi akustikale mõjuda võiks?
    *Vaip on kõige sobivam, minu arvates.
    *Olen kuulnud, et on ka seintele vaip pandud.
    *Hea paksem maani kardin on hea lahendus. Kõige peamine on teha, et helilained ei peegeldu, paksud kardinad on väga head selle külje pealt (samuti mida "õhulisem" on vaip seda parem näiteks)

    Comment


      #3
      Vs: Muusikatuba

      Üks helijuht on kindlasti radikas. Mul on seinas plekkradikad ja kui ülemine naaber tümistama kukkus siis bassid tulid läbi lae ja keskmised ja kõrged radika kaudu

      Tee oma muusika tuba aga tee siis korralikult, nii et see naabreid ei häiriks. Käi kasvõi naabripool küsimas. Ma igatahes oleks vahepeal tahtnud oma ülemise naabri sigadele sööta. Õnneks pole enam paar kuud mingit tüminat kuulda olnud (tüi tüi tüi)
      Beers of Estonia

      Comment


        #4
        Vs: Muusikatuba

        Ahjaa, loe seda teemat ka http://www.tevalo.ee/foorum/showthread.php?t=16685
        Beers of Estonia

        Comment


          #5
          Vs: Muusikatuba

          viljandis muusika maja sai tehtud, siis seal 8*kipsplaat, vahel veel sajane vill, ning kummimatid (spets heli summutavad) 1 matt 300 eeku midagi, ja üle meetri on ta pikk ja üle meetri lai, ning 3cm paks umebs vb oli paksem ei mäleta, aga kui nüüd majast mööda minna, ei kuule väljast praktiliselt midagi.
          Viljandis elan.

          Comment


            #6
            Vs: Muusikatuba

            Heli summutab ebaühtlane sein.Sobib kasutamiseks munarest...kui ruum võimaldab.
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment


              #7
              Vs: Muusikatuba

              Munarest vast ikka vähendab helilainete peegeldusi (kajaeffekti).
              Samas kuulamistuba, vast ikka on mõeldud muusika kuulamiseks, mitte diskoteegina kasutamiseks. Kuid heli summutamiseks on vast parim "vahvli" süsteem - kips, vill, kips, vill, kips jne.
              -

              Comment


                #8
                Vs: Muusikatuba

                Kas te selle ruumi summutamisega nüüd nagu pisut liiale ei lähe? Isiklikult küll ei meeldi kuulata ruumis, kus kõik seinad ning lagi on summutava materjaliga kaetud. Pilt läheb ikka väga tohmiks, kaob ära ruumikõla. Akustiliselt peaks selline keskmine elutuba päris hea kompromiss olema (piisavalt peahmet mööblit ja kardinaid, lahtised raamaturiiulid, vaip põrandal, aga ka piisavalt vaba seinapinda). Aga eks maitsed erinevad ka.
                Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

                Comment


                  #9
                  Vs: Muusikatuba

                  minuarust peaks oluline olema et heli oleks ilma resonantsideta, et siis kui mikrofoniga ruumi akustikat mõõta siis sageduskõver oleks võimalikult ühtlane vms.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Muusikatuba

                    See sandwitch tüüpi a la "kipsplaat/isolatsioonimaterjal" on tuttav teema ,seda leierdasid mulle "targad" ehitusmehed kui mulle eramut ehitasid,mis ongi loogiline - effekt on ju pigem rahaline(töömahukus jne + ilus jutt).Minu küsimusele: miks just küproplaat ja isover?Vastasid nemad,et neil suuri kogemusi akustika ja heliisolatsiooni vallas jne.Kui lõpuks viisin mehed Raadiomajja akustikaruumi siis lõppes kiidulaul....Pigem jah peab jälgima liigsete akustiliste peegelduste versioone ruumides.Summutamise saab teostada ka palju odavamate ning kavalamate vahenditega...Korrusmajades võib omale nn.tugeva SPL putka ehitada pehmetest isoveri vms plaatidest,eeldusel,et kõlarid põrandast ja seintest min.kontakti ei oma IMHO.
                    Kõik meeldiv tuleb lambist...

                    Comment


                      #11
                      Vs: Muusikatuba

                      Minu sandwitch teooria põhineski villa summutusvõimel, kips on lihtsalt villa püstihoidev jõud.
                      -

                      Comment

                      Working...
                      X