Teade

Collapse
No announcement yet.

Monitorkõlar miksimiseks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Monitorkõlar miksimiseks?

    On keegi ehk monitorkõlari ehitamisega kokku puutunud?
    Oleks vaja teha koduseks miksimiseks selline kahe(või kolme)ribaline monitorkõlar, mis kannataks välja ka vana head lainete interferentsi trikki - et juhul, kui kahe kanali bassid peaksid teineteist võimendama, siis kõlar kohe läbi ei läheks

    Mingeid soovitusi sel teemal?

    Ressiiver, mille taha kõlar läheb on Pioneer-
    2x70 RMS või 4x50 RMS
    ---------
    StrohClub

    #2
    Mis seal ehitada on ? Kõlar nagu iga teinegi, aind kaldus seinaga. tegelikult asi ikka selles, et kokkumiximisel peab ka 2-e kordse bassivõimendusega ise arvestama, ning pole ju mõtet hullult asja yle tampima lasta. ex see ole ka suuresti enda teha !
    kris@andmevoog.eu

    Comment


      #3
      Dixo, said natsa valesti aru, ei ole kaldus seinaga, vaid täiesti tavaline kõlar. Kaldus seinaga on lavamonitorid. DJ-d kasutavad monitoridena sageli JBL EON-sarja kõlareid. Aga koduseks miksimiseks ma arvan, et käib pea igasugune kõlar, mis sulle laua peale, või kuhu iganes sa ta paigutada kavatsed, sobib. Pole ju nii suurt võimsust taga, et oleks ribadekslaskmise oht. Teine võimalus on soetada korralikud kõrvaklapid...
      Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

      Comment


        #4
        Kõrvaklapid on mul parimad, mis hetkel saada on vist
        Pioneer-HDJ1000 kui kellelegi midagi mark ütlema peaks.

        Tavaline igasugune kõlar - ei sobi. Ah, et kust ma tean?
        Mul olid seal taga 80 w rms kaheribalised (2x8" bassikas + tweeter) JWS kõlarid.
        Läksid suht ruttu õhtule, enne puldi resiiveri taha ühendamist olid kenasti mänginud 4 aastat. Puldi taha ühendamisel läks esimene bassielement aga paari nädalaga läbi.

        Ja monitori on hädasti vaja - pidudel enamikes kohtades on see olemas ju.
        ---------
        StrohClub

        Comment


          #5
          No miks sul seda nii võimast vaja on? Muidu tavaliselt monitoridel on rõhk lineaarsel sageduskaral, puhtal kesksagedusel ja ei püütagi niiväga seda alumist otsa saada sügavaks kui just korralik midbass. Ja monitoris oleks soovitav mitte üle kahe riba minna - muidu läheb piisavalt keeruliseks, hakkavad mängima faasinihked jne. Filter peab olema täpne ja võimalikult lihtne(siis on faasinihe väiksem). Võib olla on üks parimaid variante fullrange valjuhäälditega monitorid, kuid neid ei ole väga super võimsaid normaalse raha eest.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Tegelikult pole vaja väga võimast, vaid jah pigem korralikku midbassi ja samas ka puhast heli.
            Nendest JWS omadest, mis praeguseks enamvähem õhtul, tuleb lihtsalt mingi lärm. JBL monitori aga ei jäksa osta
            ---------
            StrohClub

            Comment


              #7
              Siis ntx odavam lahendus oleks Audese 40W69tega ja Seas`i(või Vifa, Scan Speak) kõrgetega 2ribalised kastid. See uus Audese 6.5" valjukas on just rõhuga midbassile ja lineaarsele karala, puhas kesksagedus peaks kah ruulima. Muidugi on veel igasugu teisi variante, ntx Focali valjukad ja miks ka mitte sellised niemd nagu Peerless, Scan Speak`i enda woofrid, Vifa, ka Fostex. Variante on palju, kuid väga paljusid ägedaid asju Eestis pole saada. Või on nende saamine seotud raskustega. Ahjaa Monacor teeb kah täitsa häid, monitorides kasutamiseks mõeldud valjukaid.
              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
              indrek@sac.ee, +3725174765

              Comment


                #8
                Niih, tänan.
                Järgmine küss: kuna ma varem olen ainult valmis produkte ostnud, siis ei tea ma Talinas nende "õigete" valjukapoodide
                asukohti/aadresse.
                Tean ainult Noort Tehnikut ja Tevalot
                Kust audeseid ja muid ülalmainitud juppe leida võiks?
                ---------
                StrohClub

                Comment


                  #9
                  Niih, see Audese woofer on umbes 600 tükk ja Seas`i kõrged 27TFFC(oli vist mingi selline markeering) peaks olema umbes 400 tükk. Need on umbes hinnad, täpsemalt saad Audesest endast teada(sealt saad ka Seas`i valjukaid tellida - esindaja Eestis), kuid Scan Speak` Fostex`i ja Vifa kohta ei tea midagi öelda, ei tea kas neid üldse Eestis on niimoodi müügil - jällegi tuleb tellida kusagilt siis; Peerlessi Eestis ei ole kindlalt(vähemalt minu andmetel).
                  Nii et valjukate peale läheb umbes 2K, filtrid tuleb kah juurde arvestada - see läheb umbes mingi 500 (aga võib ka rohkem minna) ja siis veel puuosa.
                  Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                  indrek@sac.ee, +3725174765

                  Comment


                    #10
                    OK sry sain valesti aru ;D
                    kris@andmevoog.eu

                    Comment


                      #11
                      Selge, umbes 3k oli arvestatud kah.
                      Puuosa on olemas (isa teeb mööblit )
                      Aga küsiks järgmise küssa - ehk peaks vaatama vanad JWLid üle?
                      Ühel tinutasin kõik juhtmed ringi, kontaktid olid roostes jne.
                      Samas kui mingisuguse Fluke testeriga oome mõõta, näitab kenasti 6 - järelt peaks mähis nagu terve olema?
                      Et mis seda lärmi veel võib teha seal sees?
                      On selle kallal üldse mõtet pead vaevata?
                      ---------
                      StrohClub

                      Comment


                        #12
                        Ma arvan küll et vaata üle - teed asja korda, müüd kasvõi maha et ntx uued teha/osta.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #13
                          monacori img stage line peaks ka nõudlikumate meeste vajadused rahuldama. ise olen kokku puutunud ja väga normi saundi teeb ka miksimisel.

                          Comment


                            #14
                            IMG Stageline on ikkagi PA lahendused minu arust, Monacor on kah rohkem PA peal, kuid on ka monitorides ning ka kodus kasutamiseks mõeldud valjukaid. Tegemist on ju ikkagi stuudiosse mõeldud kõlaritega. Parandage kui ma eksin.
                            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                            indrek@sac.ee, +3725174765

                            Comment


                              #15
                              Njah.
                              Minu puhul on algelise kodustuudioga tegemist
                              ---------
                              StrohClub

                              Comment

                              Working...
                              X